Торік на Львівщині відкрили понад 80 нових виробничих потужностей та створили понад 8 тис. робочих місць. У 2017 році в області відремонтували 600 км автодоріг, відкрили найбільше шкіл по Україні, надали 14 тис. земельних ділянок учасникам АТО. Туристичні потоки зросли на 15%: область відвідали близько 3 млн туристів. Львівщина лідирує у створенні альтернативних джерел енергії. У 2017 році в області відкрили п’ять сонячних та одну вітрову електростанції загальною потужністю 48,8 МВт. Також наприкінці 2017-го наш Львівський аеропорт отримав статус мільйонника – у грудні летовище прийняло мільйонного пасажира. Про все це і не тільки розповів у Львівському палаці мистецтв під час свого публічного звіту перед громадськістю голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.
Детальніше про це – читайте в коментарях керівників департаментів Львівської ОДА.
У пріоритеті безпека на дорогах
Торік на Львівщині запровадили заходи з підвищення безпеки на автошляхах. У 2017-ому в області освітлили 150 пішохідних переходів, встановили п’ять світлофорів та облаштували сім місць для вантажно-габаритного контролю.
“Для нас дуже важливе питання безпеки. Пишаємося, що ми є однією з декількох областей України, які перемогли в секторальному Проекті на підтримку безпеки на дорогах. Зазначу, що в цьому році понад 100 мільйонів гривень скерують на підвищення безпеки на дорогах!” – наголосив Олег Синютка.

600 км автодоріг відремонтували з залученням з різних бюджетів рекордної суми – понад 3 млрд грн. Зокрема, мовиться про ключові дороги міжобласного значення: Львів – Тернопіль, Львів – Самбір – Ужгород, Бориня – Мохнате, Східниця – Верхнє Синьовидне, Львів – Пустомити – Меденичі та Львів – Радехів – Луцьк. Також у Львівській області завершили частину пан’європейського транспортного коридору – практично на фініші роботи зі спорудження Бескидського тунелю. Наразі проводять ще монтажні роботи з облаштування колійної мережі. Закінчення всього комплексу робіт передбачене на травень 2018-го, повідомив керівник області.
А що зі сміттям та очисними спорудами?
У 2017-ому Львівщина перебрала на себе відповідальність за львівське сміття. Зараз у області ще триває процес ліквідації незаконних сміттєзвалищ. Уже рекультивували 4 га земель, порушених внаслідок захоронення ТПВ, у Миколаївському та Жовківському районах, закрили 52 сміттєзвалища площею 16 га. Олег Синютка зазначив, що раніше щомісяця у Львові з міського бюджету витрачали на вивіз сміття 25 млн грн – така ситуація була тоді, коли контейнери стояли заповнені вщерть... Зараз, коли питання вивозу ТПВ з міста курирує ОДА, ці гроші перераховують із міської казни в обласну щомісяця. Зі слів Олега Синютки, з цих 25 млн грн від міста 11-12 млн грн ЛОДА скеровує на вирішення екопроблем у містах та містечках області, які це сміття приймають.
“У другому кварталі цього року ви почуєте назву компанії, яка за результатами інвестиційного конкурсу дала згоду на будівництво сміттєпереробного заводу на території Львівської області”, – пояснив очільник Львівщини.
І озвучив свою думку стосовно будівництва сміттєпереробного заводу у Львові.
“Що стосується будівництва сміттєпереробного заводу на території, близькій до очисних споруд, вважаю, що це хибна технологія. За цією технологією утилізовувати сьогодні ТПВ на території Львова досить небезпечно. Перед тим, як розпочинати цей проект, необхідно провести глибшу, фахову екологічну дискусію та експертизу. Мене також непокоїть оця невизначеність щодо місця будівництва: то на ТЕЦ-2, то вже тепер на “Знесінні”! – наголосив очільник ЛОДА.
Можливість достойних заробітків
Попри велику кількість відкритих іноземних підприємств та нові робочі місця жителі області не перестають їздити на заробітки у інші країни. Олег Синютка вже не раз наголошував, що зупинити масову міграцію населення зможе лише збільшення середньої заробітної плати до рівня 12-15 тис. грн. Саме на такі суми голова ЛОДА обіцяв спонукати бізнес, у тому числі з іноземним капіталом. Зараз середня зарплата в регіоні становить 8-9 тис. грн. Тому люди і далі активно виїжджають за кордон….
Нам треба ставити перед собою завдання конкурувати не лише з іншими регіонами України, але й європейськими регіонами, їхніми вишами
28 березня очільники краю вкотре акцентував, що головним своїм завданням бачить надання людям можливості достойно заробляти в своєму краї, аби не шукати кращої долі деінде.
“Торік у області відкрили 84 нові виробництва. Практично ми вийшли в 2017-ому і підтримуємо цю динаміку в 2018 році, коли щотижня на Львівщині відкриваємо два нові виробництва. І ті 8 тисяч робочих місць, створених у області, є відповіддю на той виклик, який є сьогодні ключовим у соціальному напрямку. Водночас розумію, що ми повинні дати людям добрий заробіток тут, на Львівщині, для того, аби унеможливити їхнє бажання шукати роботу за межами країни. Можливість достойного заробітку в Україні – одна з ключових речей, яка була в 2017 році та залишиться в 2018-ому”, – зазначив він.
Розвиток села не за горами?
“Львівщина нині є одним із тих регіонів України, де кількість сільського населення дорівнює кількості міського населення. Тому питання розвитку сільських територій сьогодні особливо важливе для нашого краю. Ставимо перед собою завдання насамперед не допустити будь-яких рейдерських захоплень у земельних питаннях. Також мусимо стати лідируючим в Україні регіоном, який демонструватиме результативність кооперативних форм обробітку та використання землі. Переконаний, що тільки фермери і тільки кооперативний рух зуміють відродити наші села”, – вважає Олег Синютка.
Очільникові Львівщини на публічному громадському звіті поставити запитання, як він розвиватиме Турківський район, який сьогодні вважають депресивним.
“Уже зробили для Турківщини дорогу, і це, вважаю, величезне досягнення. Сьогодні дорога, яка пролягає через Турку на Закарпаття, і дорога, яка пролягає через Стрий, з’єднані між собою дорогою Бориня – Мохнате. Тепер, коли вже питання цих доріг владнали, можемо планувати якийсь розвиток. Зрозуміло, що цей район потребує додаткових капіталовкладень. Думаю, уже невдовзі говоритимемо про цей район як про один із найуспішніших. Бо ці краї справді мають добрі перспективи”, – сказав очільник ЛОДА.
Чужих дітей не буває!
Торік на Львівщині нові сім’ї знайшли 53 дитини-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, 276 дітей влаштували під опіку та піклування. А ще купили житло для 48 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
“Сьогодні для нас дуже важливо, щоби кожна дитина мала сім’ю. Я переконаний, що не існує чужих дітей! – наголосив Олег Синютка.
Ми повинні дати людям добрий заробіток тут, на Львівщині, для того, аби унеможливити їхнє бажання шукати роботу за межами країни
Голова Львівської ОДА також зазначив, що нині освіта на Львівщині на дуже хорошому рівні.
“Наша область друга після Києва за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Це свідчить про те, що наше майбутнє, якість нашої освіти тепер на високому рівні. Нам треба ставити перед собою завдання конкурувати не лише з іншими регіонами України, а й європейськими регіонами, їхніми вишами”, – каже Олег Синютка.
До слова, торік п’ять випускників набрали по 400 балів та 38 випускників по 200 балів. У 2017-ому в області відкрили 8 новозбудованих шкіл.
Розвиток культури та популяризація цінностей
“Львівщина була, є і буде твердинею українських цінностей. Усі ті речі, які ми нині пропагуємо, спрямовані на те, щоб утверджувати українськість як у нашому народному сегменті, так і в модерновому сегменті нашої культури”, – вважає Олег Синютка.
На підтвердження цього очільник області називає прогрес у культурному розвитку краю за минулий рік: у 2017-ому відкрили два народні доми, дві мистецькі школи, три музеї та дві бібліотеки. Вперше у галузі культури в минулому році закупили музичні інструменти та технічні засоби для мистецьких шкіл на суму 1 млн грн. Крім того, реалізували проект “Муза для незрячих” (школа гри на лірі) та запровадили обмін досвідом працівників культури Львівської та Луганської областей.