Подорожуючи Львівщиною, особливо глибинками, неозброєним оком бачимо: нашому краю ще далеко до ідеалу. Школи і дитячі садочки, дороги, медпункти та лікарні потребують термінової реконструкції чи ремонту. Деякі об’єкти чекають своєї черги вже роками, простоюючи і занепадаючи.
Цього тижня обласні депутати затвердили бюджет розвитку у розмірі близько 170 мільйонів гривень. 30 січня на сесії Львівська обласна рада затвердила перелік капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення з 66 пунктів, спрямувавши на реалізацію цих проектів у 2018 році з бюджету розвитку 148,8 млн грн.
“Уперше, принаймні за каденцій, в яких я брав участь, ми зуміли підійти до формування бюджету розвитку, а також додатку щодо природоохоронних заходів у січні поточного року, на який розраховано бюджет. Тому сподіваюся, що цього року роботи на всіх об’єктах соціально-культурної сфери області, котрі закладені в переліку, будуть виконані вчасно”, – зазначив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.
Перелік об’єктів, які будуватимуть і ремонтуватимуть цього року з бюджету розвитку, охоплює галузі охорони здоров’я, освіти, соціального захисту, культури, спорту. Серед найголовніших об’єктів: 8 млн грн скерують на будівництво дитячої туристичної бази Центру краєзнавства і туризму, 6 млн 500 тис. грн на ремонт приміщень на Короленка, 4 млн 850 тис. грн – на ремонт Львівського геріатричного пансіонату і близько 25 млн грн – на перинатальний центр у Львові.
Третина коштів – на охорону здоров’я
Галузі охорони здоров’я обласні депутати збільшили видатки на 351,7 млн грн. Зокрема, на розвиток сільської медицини передбачається 302 млн грн. Крім того, перехідними є ще майже 50 млн грн субвенції з держбюджету в рамках спільної з Міжнародним банком реконструкції програми “Онкопревенція”.
Майже третину коштів з бюджету скерують на галузь охорони здоров’я.
“Цим підтверджуємо, що хочемо покращити надання медичних послуг у наших установах, а це – закупівля карет швидкої допомоги, медобладнання, реконструкції приміщень. Плануємо продовжити системно фінансувати не лише об’єкти територій, а й загальнообласні. Таким чином, ми покращуємо стан будівель, умови перебування мешканців Львівщини в установах різних галузей, а також сприяємо наданню там якісних послуг”, – підкреслив голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Олег Домчак.
Ірина Микитчак, директор департаменту охорони здоров’я повідомила “Львівській Пошті” про те, на які медзаклади використають кошти. Загалом, на галузь охорони здоров’я скерували 50 млн грн. З них – 25 млн грн на перинатальний центр, 17 млн грн – на пологове відділення обласної клінічної лікарні.
“25 мільйонів гривень використаємо на реконструкцію Львівського обласного перинатального, що на вул. Дж. Вашингтона, 6 у Львові. Також заплановані кошти на реконструкцію приміщень
 |
фото: portal.lviv.ua |
Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру на вул. Дністерській, 27 (лікарня, поліклініка та гаражі) та на реконструкцію даху Львівської обласної дитячої клінічної лікарні “ОХМАТДИТ”, – повідомила Ірина Микитчак.
З бюджету розвитку фінансуватимуть у 2018-ому і низку обласних об’єктів. Зокрема, зі слів Ірини Микитчак, відділення відновного лікування Львівської обласної лікарні у смт Дубляни, що на Самбірщині.
“Проводитимуть реконструкцію відділення на 30 ліжок Бродівської центральної районної лікарні, добудовуватимуть терапевтичний корпус на 50 ліжок до існуючих корпусів Городоцької лікарні. Реконструюватимуть фасад з впровадженням енергозберігаючих заходів будівлі Кам’янка-Бузької центральної районної лікарні. А також будуватимуть акушерський корпус на 30 ліжок в Миколаєві на Львівщині. Кошти скерують також на будівництво чи реконструкцію об’єктів охорони здоров’я у сільських місцевостях”, – резюмує Ірина Микитчак.
Акценти на освіті
Депутатський корпус збільшив галузі освіти видатки на 59,2 млн грн. Ці кошти спрямують зокрема на придбання шкільних автобусів та обладнання для загальноосвітніх навчальних закладів міст, районів та ОТГ.
“Зокрема передбачено 5 млн гривень на фінансування добудови загальноосвітньої школи у селі Черниця Миколаївського району. Кошторисна вартість цього об’єкту є значно більша, ми передбачили кошти і в бюджеті розвитку, і в ДФРР. Також є низка дошкільних навчальних закладів, які плануємо зробити у 2018 році. Зокрема це дошкільний навчальний заклад у селі Наварія Пустомитівського району з обсягом фінансування 1 млн 350 тис. гривень, в селі Рудники Миколаївського району, в селі Нагуєвичі Дрогобицького району. По суті бюджет розвитку 2018 року – це комплексний документ, який охоплює майже всі сфери з відповідним великим обсягом фінансування”, – розповів Роман Филипів, директор департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації.
Як повідомила у розмові з “Львівською Поштою” начальник департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомира Мандзій, цього року з бюджету розвитку фінансуватимуть реконструкцію приміщень спортивно-культурного комплексу Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Крут, що на вул. Пасічній, 68.
“Також фінансуватимемо будівництво дитячої туристичної бази Центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді на вул. І. Франка. В області також ремонтуватимемо низку важливих об’єктів. Зокрема, йдеться про реконструкцію з добудовою Червоноградської загальноосвітньої школи №6, реконструкцію Новороздільської ЗОШ I-III ступенів №3 з використанням енергозберігаючих матеріалів (заміна вікон, дверей), будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в селі Либохора Турківського району Львівщини. Також реконструюватимемо дитячий садок на 20 місць у селі Дроговиж та добудовуватимемо 12 класних приміщень для школи в с. Черниця Миколаївського району Львівської області”, – зазначила Любомира Мандзій.
джерело:фейсбук Володимира Гірняка