Атракціони-убивці

Два тижні тому минув рік, відколи львів'янка загинула на атракціонах у Харкові. Тоді хвиля перевірок дитячих каруселей прокотилася всією Україною, але експерти зауважують: тільки  обстежень замало, потрібно на законодавчому рівні запровадити суворіші правила введення атракціонів в експлуатацію, особливо це стосується пересувних закладів

Два тижні тому минув рік, відколи львів'янка загинула на атракціонах у Харкові. Тоді хвиля перевірок дитячих каруселей прокотилася всією Україною, але експерти зауважують: тільки  обстежень замало, потрібно на законодавчому рівні запровадити суворіші правила введення атракціонів в експлуатацію, особливо це стосується пересувних закладів. Адже саме прогалини у законодавстві провокують свавілля у галузі атракціонів, і невинний пошук мінімального адреналіну перетворюється на балансування між життям та смертю.

"Згідно з основними засадами державного нагляду за атракціонами, ми маємо скерувати власнику попередження про перевірку і лише через десять днів після цього перевіряти каруселі, -  пояснює "Пошті" Іван Нечиржак, начальник Львів­ської державної інспекції промислової безпеки та охорони праці з будівництва, енергетики та підіймальних споруд. -  Але такі комплекси надто швидко пересуваються країною, тому ми просто не встигаємо їх перевіряти. Коли ми приїжджаємо - на місці їх вже нема. Отримавши договір у Києві, вони мають право мандрувати всією країною, домовляючись про функціонування з місцевою владою. Звідси й недоліки, якими рясніє їхня робота. Львівська студентка торік загинула саме на пересувному атракціоні "Матриця".

За словами чиновника, небезпека пересувних каруселей криється у тому, що на кожному місці їх потрібно встановлювати, а отже, під час процесу може бути допущено помилку.

Батькам, які вестимуть своїх дітей на атракціони, чиновник радить не соромитися перевіряти відповідні документи у людини, яка відповідає за безпеку. Адже щороку від забав на каруселях гине до десяти дітей. Пан Ничержак пригадав минулорічні трагічні випадки в Одесі та Тернополі, інвалідністю завершилися забави в Стрию у 2006 році. Нині у Львівській області є 12 атракціонів, за усіма ними ведеться контроль. Звісно, недоліки у їхній роботі є, але їх можна вчасно помітити й усунути. За даними останньої перевірки, підозрілим виявився атракціон у Бориславі - у них не було паспортних документів. Власник пояснив, що вони згоріли під час нещодавньої пожежі, тому в Держгірпромнагляді дали випробувальний термін - місяць на відновлення паперів.

До слова, сьогодні відзначають Міжнародний день охорони праці. За інформацією територіального управління Держгірпромнагляду у Львівській області, лише за 2008 рік на виробництві загинуло 1005 українців! Рівень ризику загибелі чи травмування людей на роботі в нашій державі не полишає найвищі позиції в світі. За оперативними даними, торік в Україні сталося на виробництві 16 206 випадків травмування робітників. На відшкодування збитків, медичну, професійну й соціальну реабілітацію осіб, які постраждали від нещасних випадків на виробництві та отримали професійні захворювання, з держбюджету на виплату  соціального страхування витрачено понад 3 млрд грн.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4637 / 1.56MB / SQL:{query_count}