Загазоване пиво

На більшості літніх майданчиків львів'яни не тільки п'ють пиво, але й дихають вихлопами авто. Міська рада дозволяє розміщувати літні майданчики біля великих перехресть і магістральних вулиць, не порадившись із санстанцією.  Та санепідеміологи попереджають - це щонайменше не гігієнічно, а за умов неналежної експлуатації узагалі небезпечно.

На більшості літніх майданчиків львів'яни не тільки п'ють пиво, але й дихають вихлопами авто. Міська рада дозволяє розміщувати літні майданчики біля великих перехресть і магістральних вулиць, не порадившись із санстанцією.  Та санепідеміологи попереджають - це щонайменше не гігієнічно, а за умов неналежної експлуатації узагалі небезпечно.

Якщо розміщувати літні столики на пішохідних центральних вуличках міста є загально­європейською практикою, то кавування на тротуарах біля транспортних вузлів чи вулиць з інтенсивним рухом авто викликає подив. Та депутатів і чиновників міськради такі дрібниці, як надлишок вуглекислого газу чи підвищена шумова зона, вочевидь, не надто хвилюють.

П'ятого березня цього року міські обранці затвердили Порядок отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у Львові біля об'єктів ресторанного господарства. Цим документом вони спростили процедуру розміщення літніх майданчиків при ресторанах і кафе. Подібний дозвіл видається раз на п'ять років, за умови виконання всіх узятих на себе зобов'язань.

Щоправда, серед служб, які дозволяють розміщувати такі об'єкти, немає санстанції. Як пояснила "Пошті" автор ухвали Галина Заяць, начальник відділу торгівлі і тендерних закупівель ЛМР, майданчики мають прив'язку до стаціонарних закладів, а дотримання норм приготування їжі санстанція там уже контролює.

- Так вирішили депутати. Саме вони не включили в ко­місію зі встановлення відкритих літніх майданчиків представників санепідемстанції, - зазначила Галина Заяць. 

За її словами, станом на
21 квітня у місті нарахували 195 літніх майданчиків. Наразі управління архітектури Львів­ської міської ради видало лише 56 дозволів, решта - на стадії погодження.  

Та медиків дивує така ситуація, адже багато столиків просто неба розміщені на тротуарах біля насичених транспортних магістралей і перехресть.

- Звичайно, ми контролюємо приготування їжі у стаціонарних об'єктах, але споживають її на вулиці, де пилюка, вихлопні гази, врешті, вулицями ходить багато хворих людей. Тобто тут не дотримуються правил гігієни. І якщо у вуличках, де немає руху транспорту, простіше, то за столики на проспекті Свободи чи біля оперного театру з боку проїжджої частини я б не рекомендував сідати, - зазначив Олег Ардан, завідувач відділу гігієни харчування міської санепідемстанції. До речі, згідно з вимірами нової пересувної екологічної лабораторії ЛМР, кількість вуглекислого газу на перехресті просп. Чорновола і вул. Городоцької перевищує дозволену норму вдвічі.

Наразі санепідемстанція перевіряє наявність дозволів на літні майданчики. З 22-х, які вже встигли перевірити, два не мають жодних погоджень. Це столики біля кіоску на Пасічній і... біля кафе "Старий трамвай" на пл. Галицькій. 

- Щодо кафе на пл. Галицькій, то там узагалі немає жодних дозволів на роботу. Це був пілотний проект, і його мали б демонтувати ще минулого року. Натомість він пропрацював усю зиму. Зараз ми скерували відповідну інформацію в Галицьку райадміністрацію і міську прокуратуру, - сказав пан Ардан.

До речі, власникам кафе вже зроблено перше попере­дження з вимогою добровільно демонтувати трамвай. Та навряд чи це дасть результати. Бо ж за законом, після першого потрібно надіслати друге попередження, відтак справу передадуть на комісію зі стягнення адмінштрафів. Розмір штра­фів у таких випадках сягає аж... трьох неоподаткованих мінімумів (!). Потім справу передають у суд, який мав би винести рішення про примусовий  демонтаж.

Щоб досягнути мінімального рівня гігієни на відкритих літніх майданчиках, за словами пана Ардана, потрібно кілька разів на день поливати  бруківку чи мити настил, де стоять столики, витирати столи, а також обгородити їх парканом із зелених насаджень, щоб мінімізувати можливість забруднення їжі.

- Врешті, кожна розумна людина знає, що сідати за столики, біля яких постійно їздять автівки, небезпечно для здоров'я, - наголосив санепідеміолог.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4783 / 1.57MB / SQL:{query_count}