Правоохоронні органи атакують львівську Ратушу. За останній місяць на адресу міських посадовців прозвучало щонайменше три гучні звинувачення
Та промовляючи "а", правоохоронці, видається, не завжди готові сказати "б". Що це: інформаційна війна чи справді збір "каміння" зловживань, рясно розкиданого міською владою?
1 квітня, ніби спеціально у День дурня, Львівська обласна прокуратура порушила кримінальну справу щодо закупівлі вживаних німецьких трамваїв ЛКП "Львівелектротранс" за кошти міського бюджету. Цікаво, що справу порушили у перший день після звільнення директора підприємства Андрія Федоренка. Як стверджують правоохоронці, на кожному з 11-ти закуплених трамвайчиків посередники, пов'язані із паном Федоренком, заробили по 180 тисяч гривень, а перевитрати з бюджету сягнули майже 2 млн грн.
Невдовзі після трамвайної історії, 10 квітня, під час засідання Міжвідомчої регіональної оперативної групи з питань протидії корупції в Управлінні СБУ у Львівській області було оприлюднено сенсаційну інформацію про те, що ціна, яку Львів має намір заплатити за проект стадіону, є у кілька разів вищою, ніж дозволяє українське законодавство. Адже, згідно з Державними будівельними нормами, вартість проекту стадіону до Євро-2012 не може перевищувати 2,48% від загальної вартості спорудження об'єкта, тобто 12 млн 733 тис. грн. Тоді як міськрада попередньо озвучувала намір заплатити компанії "Альпіне" за проект стадіону майже 40 млн грн, тобто майже на 27 млн грн більше. Управління МВС України у Львівській області зібрало матеріали й надіслало їх до прокуратури для вирішення питання про порушення кримінальної справи. Та прокуратура повернула матеріали на доопрацювання.
- Матеріалів недостатньо для порушення кримінальної справи, - сказав "Пошті" Андрій Палюх, прокурор Львова. - Коштів нікому не заплачено, а отже, збитків немає.
За його словами, обмеження щодо вартості проекту встановлено у ДБН лише для об'єктів, які фінансуються з державного бюджету. На момент же, коли підписувалась угода з "Альпіне", джерела фінансування не були визначені. Тоді у міській раді сподівалися, що магічне словосполучення "Євро-2012", мов закляття, привабить до Львова натовп інвесторів. Саме ж УСБУ у Львівській області також дало задній хід, заявивши, що жодних офіційних висновків з цього приводу Служба не має.
Через галас довкола оприлюднених фактів на останньому засіданні оперативної групи 24 квітня вирішено взагалі припинити публічне обговорення питань підготовки до футбольного чемпіонату.
- Це була спроба використати Службу безпеки України в особистих цілях та з метою дискредитації підготовки Львова до Євро-2012. СБУ не може допустити, щоб її використовували як плацдарм для боїв без правил, а тому публічне обговорення не до кінця перевірених та доведених фактів буде лише шкодити спільній справі проведення Євро-2012, - зазначив Віктор Чепак, перший заступник начальника головного управління СБУ у Львівській області.
Цікаво, що на цьому ж засіданні СБУ зробила новий випад проти Ратуші. Як писала "Пошта" у попередньому числі, правоохоронці назвали прізвища чотирьох чиновників львівської Ратуші, які сприяли незаконному будівництву в парку "Знесіння". Історія з парком тягнеться вже майже два роки. Нагадаємо, йдеться про незаконне надання в оренду земельної ділянки у парку "Знесіння" під житлове будівництво ТзОВ "Архібуд", засновником якого є депутат міської ради від фракції БЮТ Михайло Мужилівський. Серед нових героїв цього скандалу - заступник міського голови Львова з питань містобудування та інфраструктури Володимир Шевчук, начальник організаційного управління Львівської міської ради Ігор Сірко, начальник управління "Секретаріат ради" Любомир Зубач та голова Галицької районної адміністрації Львова Ірина Маруняк.
За словами Миколи Медведєва, помічника начальника спецпідрозділу боротьби з корупцією та організованою злочинністю СБУ у Львівській області, ці особи, використовуючи службове становище, сприяли ТзОВ "Архібуд" у візуванні проекту ухвали, зміст якої суперечить законодавству України. Тож було складено чотири адміністративні протоколи про корупційну діяльність цих службових осіб Львівської міської ради.
Наразі протоколи скеровано до суду. Дата слухання ще не відома. Та у Львівській міській раді зреагували доволі швидко. Андрій Садовий звернувся до голови СБУ Валентина Наливайченка з листом, у якому висловив "глибоку стурбованість безпрецедентним фактом дискредитації та очорнення Львівської міської ради та її посадових осіб". Головний аргумент керманича міста - відсутність у правоохоронців рішення суду, а отже, й права публічно звинувачувати посадовців Львівської міської ради у корупції. Причетності ж своїх підлеглих до махінацій із землею парку "Знесіння" пан Садовий не заперечив. Натомість попросив Наливайченка дати доручення в.о. начальника УСБУ у Львівській області генерал-майору Вікторові Чепаку з'явитись 30 квітня на сесію міської ради "для публічного роз'яснення даної ситуації".
Тим часом справа забудови Знесіння і досі перебуває у суді...
Окрім наведених інцидентів, 16 квітня правоохоронці затримали на хабарі в сумi 1000 доларiв США начальника відділу соціально-економічного розвитку Залізничної районної адміністрації. Наразі слідство триває.
Така активізація правоохоронців у напрямку Ратуші викликає неоднозначне враження. З одного боку, відсутність у ратушанських коридорах корупційного смороду викликає серйозні сумніви. З іншого - не секрет, що команда Андрія Садового вже активно готується до наступних виборів. І "піар" такого ґатунку нинішньому міському голові зовсім не потрібен. Тож виходить, що правоохоронці грають комусь на руку...
Але диму без вогню, як кажуть, не буває. І прискіплива увага правоохоронних органів до Ратуші цілком може дати результати. От лишень чи справді за димком, який наразі пускають правоохоронці, невдовзі з'явиться вогонь?