Чи не найбільше коштів у 2018 році з обласного бюджету мають спрямувати саме на утримання та ремонт шляхів – 315 млн грн. Аби виконувати заплановане, обласні депутати проголосували за Програму розвитку мережі й утримання автомобільних доріг, організацій та безпеки дорожнього руху на 2018-2020 роки.
А вже до кінця січня в області планують затвердити перелік доріг, які ремонтуватимуть у наступному році. Загальна ж мережа доріг в області становить 8,5 тис. км. Зі слів Олександра Ганущина, процедура розподілу коштів на конкретні дороги залишається незмінною – переліки доріг визначає профільний департамент ЛОДА і погоджує профільна комісія обласної ради.
Разом із тим, за програмою кошти повинні скерувати на освітлення пішохідних переходів та аварійно небезпечних ділянок на дорогах, встановлення світлофорів, здійснення габаритно-вагового контролю.
Також 5 грудня депутати Львівської облради прийняли Стратегію розвитку гірських територій Львівської області на 2018 – 2020 роки. Над документом обласні обранці працювали близько року. Зараз його називають дорожньою картою, під яку депутатський корпус у межах обласних програм буде передбачати фінансовий ресурс на підтримку гірських територій.
Як зазначили «Львівській Пошті» співрозмовники, вже є конкретний список об’єктів у гірських територіях, на які спрямовуватимуть кошти. Серед них – дороги, освітні заклади, заклади медицини.
«Окремо для карпатських громад ми стартуємо поки з невеликою сумою – 2 млн гривень. З місцевими бюджетами це буде близько 5 млн гривень. До цих питань обов’язково залучимо і бізнес. Почнемо з конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад. Також передбачено запровадження квот у рамках цільових обласних програм» , – пояснює Олександр Ганущин.
Андрій Білоус, перший заступник голови Львівської облради, пригадує, як тільки починали працювати над Стратегією та додає: «Ще рік тому у депутатів обласної ради виникла ідея створити документ, який би передбачав розвиток гірських територій. Ще на початку напрацювання вирішили, що це має бути більш загальний документ, а не програма. Окрім того, передбачили, що це має бути документ, який би корелювався з документами міжнародними і був би базою для співпраці в міжнародних проектах. Тому затвердили саме Стратегію розвитку гірських територій», – зазначає Андрій Білоус.
Попередньо, як писала «Львівська Пошта», ця стратегія може лягти в основу законів про розвиток гірських територій України. На запитання «Львівської Пошти», про які закони може йти мова, Олександр Ганущин відповів: «Цього тижня, 6 грудня, в першому читанні прийняли закон про гірські території. Розмовляв з Миколою Княжицьким, який зазначив, що процес пішов».
Також він додав, що в розвитку гірських територій область рухається в кількох напрямках: «По-перше, триває робота через конкурс, який називається конкурс секторальної підтримки за кошти ЄС. Ми подали найбіліший проект у цьому конкурсі на суму 40 млн гривень, який передбачає специфічні карпатські мікропроекти. По-друге, в рамках цього конкурсу також передбачаємо написання документа, який називається Карпатська Стратегія на всі чотири області. Також враховуючи спроможність цього краю, думаємо пропонувати карпатський регіон в якості пілотного регіону, на який би також поширювалися правила взаємодії єврокомісії з регіоном».
Додамо, що сьогодні, 9 грудня, на Сколівщині очікують приїзд голови Верховної Ради України Андрія Парубія, де відбудеться конференція «Карпати: фінансові інструменти підтримки місцевого розвитку та територіального співробітництва» в рамках відзначення Дня місцевого самоврядування та 10-ої річниці Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна».