Наприкінці кожного року депутати працюють над бюджетом на наступний рік. Депутатський корпус Львівської міськради цього тижня під час сесії вже прийняв бюджет міста на 2018 рік. За відповідну ухвалу проголосували 47 із 64 депутатів із доповненнями бюджетної комісії. Як видатки, так і доходи міського бюджету становлять по 6,8 млрд грн.
Зі слів директора департаменту фінансової політики Львівської міськради Олега Іщука, згідно з цими показниками, бюджет наступного року на 2 млрд менший, аніж цьогорічний, тому що поки не ухвалено державний бюджет, в якому закладуть кінцеву суму на видатки із соціального захисту.
У бюджеті розвитку на 2018-ий передбачено 830 млн грн
“Після ухвалення державного бюджету ці кошти підуть на область і вже після того, як обласна рада ухвалить бюджет, фінанси розподілять на міста”, – зазначив Олег Іщук.
Відтак видатки бюджету Львова зростуть ще на суму цієї субвенції. Як розповів у відеозверненні міський голова Львова Андрій Садовий, коштів наступного року буде менше, але місто в своєму розвитку не зупинятиметься.
100 млн грн на програму захисту інтересів учасників АТО
“У 2018 році наш бюджет складатиме понад шість мільярдів гривень. Левову частку скерують на фінансування захищених статей – освіту, медицину, соціальну сферу.
Проблемним моментом буде те, що центральний уряд вирішив навантажити Львів додатковими фінансовими зобов’язаннями, відтак, коштів на розвиток у нас може залишитись менше. Окрім того, 300 мільйонів гривень ми змушені будемо віддати обласній владі за сміття. Рік буде непростий, але місто в своєму розвитку не зупинятиметься”, – розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.
Область має прозвітувати за “сміттєві” гроші
Водночас на бюджет розвитку, тобто на ремонт та реконструкцію будинків, доріг, транспорт, у 2018-ому передбачено 830 млн грн. У 2017 році на це виділили 1,1 млрд грн.
Загалом майже половина видатків міського бюджету піде на освіту та житлово-комунальне господарство. Також депутати підтримали пропозицію перераховувати кошти із 300 млн, передбачених на оплату за вивіз відходів лише після того, як Львівська ОДА прозвітує про використання 150 млн грн, які міська влада перерахувала за вивіз сміття цього року. Нагадаємо, влітку цього року місто передало області повноваження по вивезенню ТПВ зі Львова. І відтоді міськрада щомісяця перераховує Львівській ОДА 25 млн грн за прибирання відходів.
Понад 10 мільйонів на пільгові ліки
Значна частина освітнього й медичного бюджетів фінансується завдяки субвенціям з державного бюджету – це 40% у випадку освіти та 67% охорони здоров'я. На освіту загалом виділили 193,5 млн грн, на медицину – 947 млн грн, однак важливо, що майже 80% з цих грошей піде виключно на виплату зарплат.
Важливо, що бюджет ухвалили з правками голови профільної комісії Вікторії Довжик. Йдеться про збільшення на 10,47 млн грн на пільгове забезпечення медикаментами, також на 100 тис. грн збільшили видатки на регулювання кількості безпритульних тварин у місті. Три мільйони гривень депутати передбачили на підтримку малого і середнього бізнесу, ще 1 млн призначили для проведення аудиту комунальних підприємств.
10,47 млн грн на пільгове забезпечення медикаментами
273 млн грн видатків з бюджету передбачено управлінню соціального захисту, більше половини з цієї суми – це різноманітні пільги та фінансування програм підтримки різних категорій населення. 100 млн грн на програму захисту інтересів учасників АТО.
Не забули і про транспорт
У 2018 році плануються виділити 82,8 млн грн на транспорт. З цих коштів 22 млн грн передбачено на компенсацію за перевезення пільговиків маршрутками, 46,2 млн грн – на компенсацію за перевезення пільговиків електротранспортом, 8,8 млн грн – на компенсацію за перевезення учнів та студентів, 5,8 млн грн – ремонт світлофорів оплату електроенергії. Цікаво, що загалом на такі пільги, за словами Олега Іщука, потрібно більше 200 млн грн. На культуру виділили 213 млн грн і трішки менше половини цієї суми (91 млн грн) на фінансування музичних, художніх та інших мистецьких навчальних закладів. Ще 44 млн грн з бюджету культури виділяють на підтримку театрів, 27 млн грн – на міські бібліотеки, 19 млн грн – на музеї, а 14 млн грн – на філармонії та музичні колективи.
На освіту загалом виділили 193,5 млн грн, на медицину – 947 млн грн, однак важливо, що майже 80% з цих сум підуть виключно на виплату зарплат
Щодо доходів бюджету, то 45% з них – це податки на доходи фізичних осіб (близько 306,5 млн грн). Від місцевих податків ЛМР має намір отримати ще 140,5 млн грн, 6,1 млн грн – з доходів від паркування та 4,9 млн грн від туристичного збору.