Згадуючи шкільні роки, мабуть, кожному спадає на думку бодай один педагог, до якого з радістю поспішали на урок. Він цікаво та зрозуміло подавав матеріал, до кожного учня мав індивідуальний підхід та ще й зумів дати правильний орієнтир у житті.
Хтось завдячує вчителю математики, який навчив знаходити дискримінант та шукати площу піраміди, витративши купу нервів. Інші з теплотою згадують учителя історії, який так цікаво розповідав про подвиги славетних козаків та становлення української держави, виховавши справжніх патріотів своєї

країни. Декому саме вчитель літератури відкрив світ поезії, чим зумів збудити потяг до прекрасного. Інших вчитель біології зумів зацікавити розглядом тіла інфузорії туфельки під мікроскопом.
Безсумнівно, говорячи про школу, кожен згадає свого улюбленого вчителя. Читаючи ці рядки, згадайте і ви свого рідного педагога! Однак, поміж тим, згадається також і вчитель, на уроки якого бажання ходити взагалі не було...
Недарма у суспільстві сформувалося поняття “доброго учителя” – педагога від Бога. Зокрема, для учнів це той, хто зможе зацікавити їх у своєму предметі та ставитиметься з повагою до них. Для батьків це той, хто буде здатен прищепити їхній дитині любов до знань і зможе навчити їх. Самі ж педагоги переконані – добрим є той учитель, який поєднує в собі любов і до справи, і до учнів.
Безперечно, праця вчителів неоціненна! Викладання вимагає цілковитої самовіддачі, любові до дітей та величезного терпіння. Також учитель має бути у певній мірі психологом, щоб уміти вислухати думку дитини, розпізнати схильності до тої, чи іншої дисципліни та правильно вплинути на формування життєвих пріоритетів. На жаль, таких педагогів бракує…
У переддень свята ми запитали у львівських педагогів, якими якостями має володіти сучасний вчитель, на кого покладено завдання вмотивувати дитину до навчання, а також, чи мріяли вони коли-небудь про цю професію.
Редакція “Львівської Пошти” вітає всіх педагогів Львова та області з професійним святом. Дорогі вчителі, бажаємо вам невичерпної енергії, величезного терпіння та творчого натхнення! Дякуємо за знання та за все те добре, чого ви нас навчили!
фото: Олег Огородник