Львів шукає інвесторів для спорудження чотирьох паркінгів. Щоправда, у столиці їх будівництво ще не погодили...
Цього тижня Львівська міська рада оголосила інвестиційний конкурс на будівництво чотирьох автостоянок: на вул. Вітовського, Батуринській, пл. Петрушевича та на розі вулиць Коперника та Стефаника. Охочих будувати домівки для львівських автівок шукатимуть не лише в Україні, але і за кордоном. І саме на іноземні гроші львівські посадовці розраховують найбільше.
Можливість будівництва сучасних багаторівневих автостоянок на цих чотирьох ділянках обговорюють вже не перший рік. Тепер же від балачок перейшли до діла. Потенційним інвесторам пропонують вкласти чималі гроші у будівництво трьох підземних та одного підземно-наземного паркінгу (на вул. Батуринській). Істотні умови - збереження довкілля, безпека ведення будівельних робіт, досвід будівництва схожих об'єктів, відповідність архітектурних рішень, а також наявність бізнес-планів, де буде прописана технологія будівництва та сума витрат. Своє бачення майбутнього проекту інвестори можуть подавати до 29 травня. Після цього з-поміж них мають вибрати найкращих.
- Це доволі дорогі проекти. Холодним душем для нас стала економічна криза, - розповів "Пошті" Андрій Павлів, директор департаменту містобудування Львівської міської ради. - Будівництво традиційних стоянок із заїздом по похилій площині в середньому обходяться у 10-20 тисяч доларів за одне паркомісце. Багато залежить від геології, технології, яку використовуватимуть при будівництві, тощо. Попри кризу, зацікавлення проектами все ж є. Зокрема, на громадських слуханнях щодо будівництва паркінгів були присутні кілька потенційних інвесторів. Це представники потужної інвестиційної корпорації з Північної Америки, яка будувала підземні стоянки в Будапешті, три з яких в зоні охорони ЮНЕСКО, представники ізраїльської та французької компаній.
Посадовці побоюються, що на рішучість інвесторів може вплинути спротив громадськості Львова проти будівництва на деяких із винесених на конкурс ділянок. Зокрема, львів'яни неодноразово висловлювалися проти спорудження підземного паркінгу на розі вулиць Коперника та Стефаника, оскільки вона є поміж цінною історичною забудовою. Очевидно, найбільше мешканців лякають ще свіжі спогади, коли після невдалої спроби будівництва підземного трамвая у 1980-х роках біля палацу Потоцьких на низці пам'яток архітектури з'явилися тріщини.
Саме спротив громадськості може стати і на заваді погодження містобудівних обґрунтувань на будівництво паркінгів у Державній службі з питань національної культурної спадщини. Нагадаємо, як вже писала "Пошта", міська рада так і не отримала позитивної відповіді на своє попереднє звернення про можливість будівництва згаданих чотирьох багаторівневих автостоянок. Однак вже невдовзі посадовці планують зробити другу спробу - поїхати в столицю і таки погодити обґрунтування.
- Ми відразу після свят плануємо їхати в Київ. Оскільки це специфічна служба, яка навіть не має реєстраційного журналу про отриману документацію, поїде працівник УКБ, якого добре знають в Києві. Думаю, ми отримаємо погодження містобудівного обґрунтування, - переконаний пан Павлів.
Які саме аргументи використовуватиме працівник УКБ, переконуючи чиновників Держкультспадщини погодити обґрунтування, Андрій Павлів не уточнив.
Погодження львівські чиновники чекають і з Парижа, а з саме з Комітету ЮНЕСКО, куди минулого місяця скерували запит для роз'яснення, чи можна будувати паркінги в охоронних зонах території ЮНЕСКО. Якщо вирішення проблем з погодженням обґрунтування, львівські чиновники обіцяють взяти на себе, то побігати з візуванням наступних документів таки доведеться вже інвесторам. Окрім того, інвестор, який захоче будувати стоянку, змушений буде оплатити і проведення, у разі потреби, археологічних досліджень.
Загалом у Львові заплановано спорудження майже 40 паркінгів. Однак чиновники не хочуть називати ділянки, які вже невдовзі теж можуть винести на конкурс. Кажуть - спершу треба добре провести один, а вже потім думати про інші.