Жителі Львівщини - одні з найсумлінніших платників в Україні за житлово-комунальні послуги. Воно й зрозуміло: лише за умови вчасної проплати за спожите теплопостачання влітку буде гаряча вода
Криза кризою, але для жителів Львова та області сплата за спожиті житлово-комунальні послуги - справа свята і першочергова. Як з'ясувалося, проплати громадян залишаються на рівні минулого року. Ба більше, посадовці Львівських міської ради та обласної держадміністрації одностайно називають жителів Львова та області "законослухняними", бо, незважаючи на затягування пасків сімейного бюджету, таки справно сплачують за спожиті комунальні послуги. Але маємо й боржників, гроші з яких "вибивають" через суди та рейди виконавчої служби.
Попри оптимізм, є одне суттєве "але" для львів'ян.
- Якщо мешканці Львова вчасно розрахуються за спожите теплопостачання, то влітку в їхніх квартирах буде гаряча вода. Якщо ж цього так і не станеться, то, відповідно, є ризики, що у кранах городян цього літа гарячої води може не бути, - повідомив "Пошті" начальник Юрій Голець, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради. Принагідно чиновник звертається до мешканців міста вчасно розраховуватися.
Посадовець зазначає, що у Львові плата за обслуговування будинку та прибудинкової території (квартирна плата) є на рівні 100%. Дещо гірше городяни сплачують за послуги теплопостачання. "Газовики ж вимагають від теплопостачальних підприємств 100% проплат. А тут, як бачимо, городяни не вчасно розраховуються за послугу", - каже Ю. Голець.
У прес-службі Львівської міськради повідомили, що рівень оплат мешканців за теплопостачання у цьому опалювальному сезоні сягає 92,3%. "Рівень оплати споживачів "Львівтеплоенерго" у даний час знизився. Якщо проаналізувати ситуацію з оплатою від початку року, то рівень оплати за січень становив 97,6%, а вже за лютий - 91,5%. Це з урахуванням пільг і субсидій", - повідомила Галина Пакулець, начальник служби обліку та збуту теплової енергії ЛМКП "Львівтеплоенерго":
Львівщина в цілому має непогані розрахунки за житлово-комунальні послуги. За словами начальника управління житлово-комунального господарства Львівської ОДА Євгена Бентковського, за водопостачання та водовідведення за перші два місяці року проплати загалом становили 91,8% (для порівняння: в Україні цей показник був на рівні 86,5%).
Показник проплат за теплопостачання за згаданий період становив 78,8% (в Україні - 73%).
- Станом на 8 - 13 квітня 2009 р. теплопостачальні організації області з початку опалювального сезону для виробництва теплової енергії населенню та бюджетній сфері спожили природного газу на суму 398,2 млн грн. Оплачено за цей період 269,1 млн грн, або 67,6%. Найнижчий рівень розрахунків допустили: МКП "Золочівтеплокомуненерго" - 56,5%, КП "Бродитеплокомуненерго" - 59,8%, "Львівтеплоенерго" - 60,9%, - повідомив Є. Бентковський.
При цьому посадовець ЛОДА акцентує, що з початку опалювального сезону достатньо високий рівень розрахунків за спожитий газ забезпечують ТзОВ "Енергія-Новояворівськ" (90%), ЗАТ "Енергія-Новий Розділ" (85,1%), ДКП "Стебниктеплоенерго" (95,8%), ДКП "Радехівтеплоенерго" (95,9%).
Суб'єктивний погляд | |
Богдан Кіт, |
Олег Капко, |
- Попри економічну кризу, львів'яни сплачують за отримані послуги. Щоправда, взимку такі проплати були кращими, аніж зараз. Про це свідчать проплати за лютий у березні. Сьогодні ж оплата є на рівні 83-85%. З іншого боку, окремі ЛКП сплатили й понад 100%, себто включно із минулими боргами. Поза тим, я не цілком задоволений проплатами, адже газовики вимагають 100% оплати за спожитий газ. За опалювальний сезон 2008 - 2009 р. за газ наше підприємство заборгувало 86 млн грн. З цієї суми є борг держави перед нами. |
- У першому кварталі 2009 р. жителі Львова достатньо непогано платили за водопостачання. Належним чином розраховуються юридичні особи, адже рівень проплат становить 98-100%. Щоправда, у січні були суттєві перебої з проплатами з Держбюджету (за статтею пільг та субсидій). Згодом проплатили відразу за два місяці. Натомість міський бюджет розраховується добре - на рівні 95-98%. Стосовно фізичних осіб, то у березні їх проплати становили 95%. Сьогодні нас більше турбує ситуація, яка буде з оплатою у квітні. Адже через Великодні свята люди не вчасно можуть платити за послуги. Загалом львів'яни є законослухняними платниками за послуги водопостачання. Хоча й не бракує у місті боржників. Зі злісними боремося за допомогою полтавського "Спруту". І це дає суттєвий ефект. Є люди, які можуть платити, але не хочуть. Проте є городяни, які не можуть платити, але хочуть. Отож, ті малозабезпечені, які не можуть вчасно сплачувати за послугу, можуть укласти договорів на 5 років щодо проплат. Загалом нині борг мешканців за послуги водопостачання та водовідведення становить понад 91 млн (починаючи ще з 1997 р.). |