Два мільярди гривень виділяє держава на реконструкцію львівського летовища. Роботи вже розпочали
Львівський аеропорт побудують заново. Принаймні у цьому запевнив міністр транспорту та зв'язку Йосип Вінський, який прибув до Львова на урочистості з приводу початку реконструкції летовища. Тут мають намір подовжити злітно-посадкову смугу на 900 метрів.
Попри те, що угоду з "Азовінтексом" досі не підписано, нині з одного боку злітно-посадкової смуги компанія вже провадить земляні роботи. Генеральний директор ПБП "Азовінтекс" Олександр Тарута, також присутній на урочистостях, запевнив журналістів, що пониження кредитного рейтингу його компанії "Індустріальний союз Донбасу" ніяк не вплине на роботу у Львові, й додав, що "Азовінтекс" готовий будувати аеропорт, як і стадіон, у кредит місту. "Кредитну лінію нам уже відкрили, щоправда, коли дадуть кошти, наразі сказати не можу", - заявив Олександр Тарута. Субпідрядником "Азовінтексу" стане будівельна компанія "Золоті ворота", яка, зокрема, реконструювала аеропорт "Бориспіль".
Будівництву нової смуги заважають приватні гаражі, які розташовані неподалік, їх, вочевидь, буде перенесено. Паї ж селян та інші ділянки мешканців буде викуплено, на це, як запевнив Йосип Вінський, з держбюджету виділено 5 млн грн.
Загальна ж сума державних інвестицій у львівський аеропорт становитиме близько
2 мільярдів гривень. "Ми не могли розвивати львівський аеропорт, поки не були його господарями і не мали ані державних актів на землю, ані свідоцтва про право власності на майно", - заявив Йосип Вінський. Нагадаємо, останній рік Львівський аеропорт "збирав" своє майно та розширював власну територію. Зокрема, ДП "Міжнародний аеропорт "Львів" відсудив у міської влади право власності на будівлі та споруди, що розміщені на його території; отримав у постійне користування понад 11 га земель області; одержав 43 нотаріально засвідчені згоди мешканців-власників паїв, які потрапляють у зону реконструкції аеропорту, на їх обмін чи продаж та домігся передачі від Міноборони на свій баланс аеродромного комплексу.
Окрім фактично нової смуги, загальна довжина якої становитиме 2500 метрів, планують побудувати й новий триповерховий термінал, який здатний буде пропускати 1000 пасажирів на годину, замість 200, як нині. Також планують реконструювати перон аеровокзалу, а також його старе приміщення. "Стару будівлю вокзалу буде збережено, зроблять нове її оздоблення, а пізніше там буде VIP-зона. Після побудови нового терміналу старий вокзал становитиме не більше як 20%", - розповів "Пошті" Олександр Нікітін, представник компанії ПІІ "Тебодін Україна", яка здійснювала проектування нового термінала. За його словами, наразі проект уже завершено й передано на державну експертизу, до 1 липня компанія планує завершити усю робочу документацію на будівництво. Та ось коли, а головно за які кошти будуватимуть новий термінал, наразі ніхто сказати не може. Адже поки що інвестора немає навіть на обрії. Попри те, у Мінтрансі сподіваються закінчити всі роботи до кінця 2010 року і запевняють, що львівський аеропорт повністю зміниться. Рівно через рік львівське летовище обіцяють закрити для польотів на чотири місяці, за які провести остаточну реконструкцію. На цей час усі польоти мають перевести в аеродром Івано-Франківська.
Ще одним амбітним проектом Мінтрансу є з'єднання львівських залізничного та аеровокзалів колією. "Ми закупимо кілька рейкових автобусів і за їх допомогою об'єднаємо два львівські вокзали. Це буде перший такий проект в Україні", - сказав міністр.
На честь початку реконструкції делегація заклала для нащадків капсулу з посланням. Цікаво, що візит високопоставленого урядовця міська влада повністю проігнорувала. Міський голова Львова Андрій Садовий попри те, що попередньо обіцяв бути присутнім, врешті надав перевагу сесії міської ради, замінити ж власну персону одним із заступників, мабуть, вважав за недоцільне. Вочевидь, після того, як львівський аеропорт у тяжких судових баталіях відвоював у міста своє майно, Андрій Садовий образився й утратив інтерес до цього об'єкта.