То яма, то канава

Міська влада знову взялась за ямкові ремонти, а водії - за гаманці

Міська влада знову взялась за ямкові ремонти, а водії - за гаманці

 

До кінця весни міська влада планує залатати основні магістральні дороги міста. Щоправда, голови райадміністрацій запевняють: грошей вистачить тільки на поточні ремонти найкритичніших точок. Натомість водії стверджують: "точками" тут не обі­йдеться, такого жахливого стану доріг у Львові давно не було.

На поточні ремонти доріг зі скарбниці міста виділено по півтора  мільйона гривень на кожен район, хоча голови РА сподіваються, що з Ратуші ще щось докинуть. У Шевченківському районі, зокрема, лататимуть горезвісну Замарсти­нівську. Крім того, дороблятимуть Промислову та кілька інших вулиць, які ремонтували минулого року, але зробили це не дуже якісно.

- Усі ці роботи виконувало шляхоремонтне підприємство, тож воно і має за власні кошти виправити недопрацювання. Окрім цього, на Промисловій трамвай створює вібрацію, через що пошкоджується покриття, тож ми маємо там проблеми постійно, - зазначив Олександр Овчаренко, голова Шевченківської РА. При цьому він додав, що всі шість шляхоремонтних бригад району працюють на повну силу.

Подібна ситуація і в Залізничному районі. За словами голови райадміністрації Ірини Чілімової, вже проведено тендери на роботи щодо поточного ремонту вул. Городоцької та Караджича. На Городоцькій наразі лише заліплюватимуть ямки, а от на Караджича планують провести середній ремонт картами.

Вул. Виговського теж обіцяють не оминути увагою. У Личаківському районі  планують таким чином підлатати близько п'ятнадцяти доріг. Зараз працюють над картовим ремонтом вул. Пасічної. Щодо минулорічних робіт, то, за словами Василя Білоуса, голови Личаківської РА, "явного браку немає".

У Галицькому районі ямкові ремонти  проводять навіть уночі - зокрема, так ремонтували  проспект Свободи.

- Зараз тривають роботи на вулицях Шота Руставелі, Снопківській, Дорошенка, Волоській, Скельній, пр. Чорновола. Плануємо до кінця весни завершити з ямковими ремонтами, - зазначила Ірина Маруняк, голова Галицької  РА. При цьому вона додала, що претензій до торішніх ремонтів, які виконували на замовлення райадміністрації, немає. Щоправда, досі не вирішено питання щодо Ужгородської та Шпитальної, але за це відповідає управління капітального будівництва і управління інженерного господарства  Львівсь­кої міської ради.  

Своєю чергою начальник управління інженерного господарства Львівської міської ради Андрій Чернецький запевнив: перевірки відбулися, робота з підрядниками ведеться: "Ми вже скерували першому заступнику міського голови перелік об'єктів, які підрядники мають доробити за власний рахунок. Він тримає це на контролі".

А поки влада "тримає все на контролі" і намагається позатикати діри, водії щодня записують у чорний перелік нові дороги. Якщо раніше рейтинг очолювала вул. Городоцька і Замарстинівська, то тепер до цього списку долучилась ще й вул. Наукова, яку минулого року пізно восени розпочали ремонтувати і досі не завершили. Також водії, з якими спілкувалася "Пошта", радили оминати вулицю Кульпарківську (яку жартома вже встигли охрестити "напрямом для БТРів"), Сихівську, Сихівський міст, перехрестя вулиць Кавалерідзе та Коломийської, Жовківську, Квітки-Основ'яненка при спуску на вул. Шевченка, Данила Апостола (біля МРЕВ ДАІ), Опришківську. Видається, що з таким станом доріг невдовзі у Львові популярності набудуть повітряні види транспорту, наприклад - повітряна куля. Майже всі опитані "Поштою" водії, як чоловіки, так і жінки, зазначали, що їздити по Львову -  дуже виснажлива а головне - затратна справа, ос­кільки ремонти автівок, які ду­же швидко зношуються на "львівських полігонах", коштують аж ніяк не дешево. І виною тому не тільки асфальт, який зійшов разом зі снігом, але й так звані очищені під ямковий ремонт ділянки, тобто штучно зроблені ями, які через невідомі причини тижнями не засипають асфальтом. На жаль, через нецензурну лексику і некоректні висловлювання навести пряму мову водіїв "Пошта" не наважилась, натомість вирішила на власних колесах переконатися і здійснила мандрівку "місцями бойової слави" львівських доріг.

rem1.jpgrem7.jpg

Дві величезні ями на спуску з вулиці Квітки-Основ'яненка на вул. Шевченка - "атракціон" для водіїв. Та оминути цю вуличку, й без того нерівно вимощену бруківкою, неможливо. Інший переїзд з Шевченка на Городоцьку - вул. Ярослава Мудрого - закритий. Там ремонти тривають вже більше як рік...

dorogi.jpg

Легендарна Замарстинівська - тут хіба що джипами їздити... Заїжджати ж у бічні від неї вулички можна лише водіям із дуже міцними нервами. На вулиці Городницькій, наприклад, асфальтний коток, певно, був востаннє щонайменше років 50 тому - знайти тут метр дороги без ями, здається, нереально

rem2.jpg

"Зорані поля" вул. Кульпарківської звужують чотири смуги дороги до двох. Оминаючи ями, машини змушені виїжджати навіть на зустрічну смугу, створюючи таким чином аварійні ситуації

rem3.jpg

Кульмінація виїзду - вулиця Наукова. Ремонтували її довго, нудно і... безрезультатно. Ремонт триває і досі. Місцями дорожнє полотно взагалі зрізане, а покриття нагадує загромаджений город. "Кишені" для розвороту - підступна пастка для недосвідчених... Ділянка ж дороги поблизу моста взагалі подиву гідна, бо ж скидається не на одну з центральних магістралей Львова, а на польову дорогу, яку водії намагаються хоч якось оминути через кишеню для паркування

rem4.jpg

Поодинокі роботи на міських дорогах, які зафіксували репортери "Пошти", аж ніяк не відповідають кількості проблемних місць на них. Одинокий коток на вул. Липинського і чорна пляма з обідраними краями неподалік від нього, коток посеред проїжджої частини вул. Хуторівка, "глобальна яма" біля Стрийського ринку на початку вул. Шота Руставелі та кілька інших прикладів імітації бурхливої діяльності

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3385 / 1.6MB / SQL:{query_count}