“Переносний” стадіон

Будівництво спортивної арени відтермінували на півроку

Будівництво спортивної арени відтермінували на півроку

Початок будівництва львів­ського стадіону до Євро - 2012 відклали на півроку. Нагадаємо, за вимогами УЄФА, нова спортивна арена у Львові має бути готова влітку 2010. Та якщо раніше міська влада обіцяла, що будівництво почнуть у червні 2008 року, то наразі з'явилися куди менш оптимістичні прогнози. Ймовірна дата старту, за версією чиновників - осінь, за прогнозами проектантів - не раніше першого грудня.

Конкурс на будівництво стадіону відбувся ще в лютому. Тоді дві фірми-учасниці представили цілком конкретні ескізні проекти спортивної арени. Перемогла компанія "Alpine BAU GmbH", з якою міська рада майже одразу й підписала генеральну угоду та угоду на проектування. Незважаючи на це, днями містобудівна рада знов розглядала ескізний проект стадіону. Проект схвалили. На черзі - затвердження його на виконкомі і вже після того (ну, нарешті!) - безпосереднє проектування. Щоправда, незрозуміло, куди подівся проект, за який голосувала конкурсна комісія, або ж стосовно чого тоді взагалі відбувався конкурс. Чому досі немає проекту і чи справді планували почати будівництво в червні, пояснити не змогли ані чиновники, ані проектанти. До того ж з'ясувалося, що тепер львів­ський стадіон матиме двох проектантів: "Бюро Альберта Віммера" (Австрія) і ТзОВ "Арніка" (Україна). Перша компанія розроблятиме проект стадіону, друга - допомагатиме адаптувати його до норм українського законодавства. На запитання ж "Пошти", якою є роль переможця конкурсу "Alpine BAU GmbH", Володимир Следзь, директор ТзОВ "Арніка", відповів, що вони "організовують процес". Виглядає на те, що головний партнер міської ради перетворився на звичайнісінького посередника.

Неузгодженість вийшла й щодо землі, на якій має постати арена. Справжньою несподіванкою стала заява Володимира Следзя про те, що на всіх 25 га, які депутати передали управлінню капітального будівництва "під спортивну арену", планують побудувати лише стадіон, для супутньої ж інфраструктури потрібні додаткові гектари. Нагадаємо, згідно з умовами конкурсу, на ділянці 25 га, розташованій поряд з львівським іподромом, інвестор мав побудувати: футбольний стадіон не менш ніж на 33 000 глядачів,  паркінги не менше ніж на 1200 місць, готель стандарту, не нижче 3-х зірок на не менш ніж 200 номерів, універсальну спор­тивну арену не менше ніж на 7000 місць та інші об'єкти, визначені переможцем конкурсу. Насправді ж виглядає на те, що львівська спортивна арена стоятиме серед чистого поля...

Проблема ще й в тому, що інвестиційну угоду на розбудову цієї території з Львів­ською міською радою компанія "Alpine BAU GmbH" так і не підписала. Ба більше, навіть остаточного варіанта цієї угоди ще не існує. А, отже, досі не відомо, хто ж виконуватиме та оплачуватиме роботи з будівництва стадіону, оскільки в угоді передбачено, що це робитимуть за кошти інвестора, якого... нема.

На жаль, пояснення ситуації від представників виконавчої влади журналістам отримати так і не вдалося. Ще до закінчення містобудівної ради, на якій схвалили багатостраждальний проект, Олег Засадний, директор департаменту Євро-2012, зіславшись на телефонну розмову, просто втік із залу...

Пластичність та вміння скоригувати свої плани, можливо, і добра річ. Але в ситуації зі львівським Євро є одна проблема: дату проведення чемпіонату скоригувати не вдасться. Тому, як то кажуть, хто не встигне на потяг, залишиться на вокзалі.

stadionalpine.jpg

stadion.jpg 

Знайдіть 10 подібностей. Вище - ескізний проект стадіону, з яким компанія "Альпіна" перемогла в інвестиційному конкурсі Львівської міської ради.  Під ним - новий ескізний проект стадіону, схвалений містобудівною радою, який розробило "Бюро Альберта Віммера" на замовлення "Альпіни". То який з них побудують?

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4968 / 1.57MB / SQL:{query_count}