Водне поло

У ролі м'яча - тариф, яким бавляться комунальні підприємства

У ролі м'яча - тариф, яким бавляться комунальні підприємства

voda.jpg 

Тариф на воду мають намір знову підвищувати. Вже в липні вартість послуг  водопостачання і водовідведення може зрости на понад 1,20 грн за кубометр і сягнути 3,72 грн.

Нагадаємо, попередній тариф на послуги  водопостачання і водовідведення 2,53 грн за кубометр набув чинності з 1 січ­ня цього року, хоча на затвердження його подали ще в липні минулого року.

Першопричиною подорожчання води у Львові  стало розширення графіка водопостачання: з квітня 18 годин на добу воду у своїх помешканнях мають 360 тисяч львів'ян. Водоканал же при цьому втрачає
1 млн грн, щомісяця.

- Насосні станції працюють довше, а отже, споживають більше електроенергії, вартість якої з часу впровадження минулого тарифу збільшилася на понад 30 %. Зросли й інші складові тарифу. Більше того, на час впровадження ціни 2,59 грн за кубометр цей тариф вже два місяці був збитковим. Але, зважаючи на довгу процедуру погодження нових тарифів, ми нічого не змогли вдіяти. Міська рада відшкодує нам збитки за квітень -червень, а вже з липня, сподіваємося, діятиме новий тариф, - розповіла "Пошті" Уляна Горбата, прес-секретар "Львівводоканалу".

Та крім того, на ціну води вплинула й нова процедура співпраці жеків із "Львівводоканалом". Як зазначила Уляна Горбата, невдовзі мешканці розраховуватимуться за воду не з водоканалом, а з "рідними" ЛКП (колишніми ЖЕКами). Причина такого посередництва проста: Львівводоканал не хоче брати на себе відповідальність за проблеми у водопостачанні, які виникають через неполадки у внутрішньобудинкових мережах. Тож після підписання договорів між водоканалом і ЛКП, та відповідно, між ЛКП й споживачами, функції цих комунальних структур чітко розмежують: "Львівводоканал" відповідатиме за доставку і якість води до будинку, а ЛКП - безпосередно за доставку води до мешканців. Щоправда, типових договорів між ЛКП й  мешканцями й досі не існує. За те ж, що ЛКП збиратимуть з мешканців оплату за воду, вони отримуватимуть 3,8 % тарифу, тобто трохи більше 14 коп. за 1 кубометр.

- Таким чином ми намагаємося змусити ЖЕКи нарешті щось зробити з внутрішньобудинковими мережами, щоб убезпечити себе від втрат. Оскільки за всю воду, яка дійшла до будинку, але не дійшла до споживача, розраховуватиметься ЛКП! - наголосила Уляна Горбата.

Щоправда, наразі розрахувати скільки саме води в будинку пішло "в нікуди" через старі мережі неможливо. Адже для цього потрібно встановити загальнобудинковий лічильник, який обліковуватиме воду на вході в будинок. А отже, знову потрібні кошти, а їх як завжди нема. "Львівводоканал" сподівається на загальнодержавну програму. Другий варіант - обраховувати втрати води згідно з встановленими нормами її споживання. Але, зважаючи на різницю між державними нормами та реальним обсягом споживання води, цей метод навряд чи можна вважати об'єктивним.

Також у новому тарифі закладено 5 % рентабельності, що за словами Уляни Горбатої, дасть змогу підприємству хоча б до кінця року (зважаючи на інфляцію) отримувати прибутки.

Коментуючи заплановане підвищення тарифу на воду, Олег Синютка, перший заступник міського голови, зауважив, що з наступного року планують розробити індивідуальний тариф для кожного будинку, а також диференціювати його залежно від поверхів. У такому випадку, мешканцям верхніх поверхів доведеться платити куди дорожче, ніж їхнім сусідам знизу, адже вартість доставки води на перший поверх суттєво відрізняється від вартості доставки на дев'ятий поверх. Та методики розрахунку таких тарифів, на щастя, наразі немає.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5128 / 1.56MB / SQL:{query_count}