Примара дешевого житла

Львівські чиновники, попри кризу, не полишають надій таки будувати соціальне та доступне житло

Львівські чиновники, попри кризу, не полишають надій таки будувати соціальне та доступне житло

Нещодавно у Пороховій вежі чиновники Львівської ОДА презентували частину генерального плану побудови доступного житла для львів'ян. Виявляється, що амбітні проекти Львова щодо побудови соціального та доступного житла, хоч і стали через кризу доволі примарними, проте наразі ще й досі залишаються актуальними.

Нагадаємо, ще влітку львівські чиновники мали амбітні плани щодо розбудови соціального житла, де б тимчасово змогли мешкати незабезпечені верстви населення, передусім молодь. Прототипом такого житла є гуртожиток, кімнати в якому неможливо ані придбати, ані приватизувати. Проект є новацією в Україні, а концепцію розбудови житла такого зразка спроектували архітектори НУ "Львів­ська політехніка". На роботу науковців міська рада виділила 30 тисяч гривень, але на цьому ресурси гаманця Ратуші й вичерпалися. Відсутність фінансування як з місцевої скарбниці, так і з державної остудила запал чиновників навіть до затвердження території на розбудову соціального житла. У місті вже затвердили кілька ділянок, на яких можна починати будівництво проекту, зокрема, на вул. Роксолани на Левандівці та в Рясному-2, на черзі - ділянка на вулиці Джона Леннона, але для останньої на сесії забракло кількох голосів...

"Ми знову винесемо це питання на голосування, думаю вул. Леннона таки затвердять, - розповідає "Пошті" Андрій Павлів, директор департаменту містобудування ЛМР. - На щастя, місця у Львові вдосталь для зведення соціального житла. Тут акцент ставили на тому, аби навколишні території були насичені інфраструктурою, позаяк сама квартира в будинку  матиме нижчі стандарти, економитимуть на балконах, ло­джіях, сумісними зроблять ванну і туалет".

Та, за словами чиновника, спочатку треба погодити норми розбудови соціального житла на державному рівні, а тоді братися до справи на місцевому. У міністерстві ж зволікають, а тим часом постає інша проблема - відсутність фінансування. "Місто не в змозі оплатити розбудову житла, оскільки 80% свого прибутку віддає державі. 19 березня, коли Львів відвідав Василь Куйбіда, міністр регіонального розвитку і будівництва України, ми поставили запитання щодо фінансування соціального житла, він не зміг відповісти... Наразі важко говорити про будь-яке будівництво", - сказав "Пошті" Андрій Павлів.

Оптимістичнішою у перспективі видається ситуація з доступним житлом. Його бу­дівництво на 30% бере на свої плечі держава, інші 70% вартості покупець сплачує на умовах довгострокового кредиту на 20 - 50 років, які видаватимуть державні банки - Ощадбанк та "Укрексімбанк" - під низькі відсотки. До фінансової кризи Степан Лукашик, начальник головного управління містобудування, архітектури та просторового розвитку ЛОДА, прогнозував, що заселити в доступне житло людей можна буде максимум за два роки, нині райдужні сподівання відкладаються щонайменше на рік.

"Гроші з державного бюджету виділили - 3 мільйони гривень. Але у зв'язку з кризою вирішили, що доцільніше буде добудувати ті будинки в області, які на 70%  зведені, - пояснює "Пошті" пан Лукашик. - Наступною хвилею у будівництві стане фінансування саме доступного житла. Прогнозувати, коли гроші знову надійдуть з держбюджету - цього року чи вже наступного, я не беруся. Нині ми завершуємо роботу над генеральним планом будівництва, деякі фрагменти навіть встигли запрезентувати на нараді-семінарі минулої п'ятниці. Робота не зупиняється, ми вдосконалюємо свої проекти, черпаючи досвід інших країн..."

Нині ділянки для  доступного житла підібрані, але ще не за­тверджені, йдеться про кілька тисяч гектарів землі у селах Бірки, Яснисько, Домажир, Лозина.

За словами пана Лукашика, будівництво доступного житла неможливо відкладати на невизначений термін, адже для багатьох людей воно стане рятівним човном через захмар­ність цін квартир на ринку нерухомості.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4778 / 1.57MB / SQL:{query_count}