“Місто”… у вогні

Під час пожежі у нічному клубі Львова “Мі100” постраждали понад два десятки людей. “Пошта” з’ясувала, хто винен у загорянні закладу, як перевіряють і чи перевіряють узагалі будівлі Львова на дотримання правил пожежної безпеки

О другій ночі 27 листопада у Франківський відділ поліції надійшло повідомлення про пожежу в нічному клубі “Мі100”, що по вул. Науковій, 7 у Львові. Шокує, що запальна вечірка відбувалася у ніч із Дня жалоби за жертвами Голодомору (!).
Перший екіпаж патрульних прибув одночасно з двома бригадами вогнеборців. Попередньо встановили, що причиною пожежі стало необережне поводження з відкритим вогнем. Працівники ДСНС і патрульні спільними силами евакуювали близько трьох сотень гостей закладу. Станом на 28 листопада, 24 людей госпіталізували, двоє перебувають у важкому стані. Один із постраждалих перебуває в реанімації з 95% опіків тіла. Про це повідомляють Патрульна поліція Львова і ГУ Національної поліції Львівської області у своїх Facebook-спільнотах.
Масштабних схожих ситуацій Львів не бачив! Новини про пожежі у розважальних клубах лунали з Ріо-де-Жанейро, Ростова, навіть такого близького Києва, і перегукувалися із гучними обіцянками директорів львівських клубів, які заявляли: “У нас усе на рівні! ТАКОГО у нас ніколи не буде!” І ось, дообіцялися…
Та поки соцмережами поширюються відео з нічного клубу, де чітко видно, як запалюється дах під крик ведучого “Апладісмєнти!”, або як потерпілі під приміщенням кулаками і лайкою перешкоджають вогнеборцям гасити полум’я, робили селфі на фоні палаючого закладу, у містян постає чимало питань про пожежну безпеку – не лише у вже сумно згаданому розважальному центрі, а й загалом. 

“Заклад спалахнув за лічені хвилини”

Як повідомила “Пошті” речниця ГУ Національної Поліції Львівщини Світлана Добровольська, попередньою причиною пожежі у розважальному клубі “Мі100” називають необережне поводження з відкритим вогнем. 
“На місці події працювала слідчо-оперативно група та експерти- вибухотехніки. Під час шоу у концертному залі клубу вогонь перекинувся на стелю та стіни, що і стало причиною пожежі”, – повідомила вона.
Перше відео з місця події виклав у соцмережу Twitter користувач Beardman з підписом “Львів. Пожежа в клубі “Мі100”. Люди масово покидали приміщення через вікна, багато потерпілих. Заклад спалахнув за лічені хвилини”. На відео чітко видно, що вогняне шоу відбувалося з порушенням усіх правил пожежної безпеки і, як наслідок, за декілька хвилин загорілися стіни, стеля і головна сцена закладу. Те, що стеля приміщення почала горіти, протягом перших 30 секунд не помітили ані ведучий, який далі просив “апладісмєнти”, ані відвідувачі, які так само безтурботно танцювали під сценою. Вже коли вогонь став поширюватись, у закладі піднялася паніка – люди почали тиснутися до виходу, а тим часом полум’я поширилося на стіни і сцену клубу… На той час відвідувачів у клубі було понад дві сотні.
Попередньою причиною пожежі у розважальному клубі “Мі100” називають необережне поводження з відкритим вогнем
Зі слів Віталія Туровцева, керівника прес-служби Головного управління ДСНС у Львівській області, пожежники вчасно приїхали на місце події, тому летальних жертв вдалося уникнути. Втім декілька людей отримали сильні опіки.
“Загалом до медичних закладів звернулися 24 особи,  14 було госпіталізовано. Двоє постраждалих перебувають у критичному стані. Один чоловік потрапив у лікарню з опіками 95% тіла. Зараз його стан покращився, за прогнозами медиків найближчим часом його переведуть з реанімації у терапевтичне відділення, де продовжуватимуть лікування”, – розповів “Пошті” речник ДСНС на Львівщині.
Як повідомляє прес-служба ГУ Національної поліції Львівщини, за фактом недотримання правил пожежної безпеки  відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) КК України.
“Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років. Після ліквідації пожежі та усунення задимлення правоохоронці продовжили свою роботу. Досудове розслідування триває”, – повідомляють правоохоронці Львівщини.

Вогняне шоу… у День жалоби?

Реакція соцмереж на цю резонансну подію була виправдано емоційною. Чимало учасників ГО “Варта-1” обурилися тим, що вечірка відбувалася у ніч із Дня жалоби за жертвами Голодомору.
Так, користувачка Facebook Тетяна Шмель зазначила: “Взагалі, якщо це День пам’яті жертв Голодомору – це день жалоби. Він має бути оголошений загальнодержавним. Одні – організатори бездушні, а другі – молодь безголова”. Свій осуд керівництву закладу висловив і учасник спільноти “Варта-1” Володимир Док-Кузьменко: “Святкували голодомор, адміністраторів треба судити – в День жалоби шоу робили”.
Також користувачі соц­мереж жваво обговорюють відео, як чоловік перешкоджав вогнеборцям гасити пожежу, лайливо звертався і навіть декілька разів ударив ногою одного з рятувальників. Так, учасниця спільноти “Варта-1” Світлана Качор не стримала свого обурення від побаченого на відео: “Дуже прикро, що ці особи ось так віддячують пожежнику за його важку роботу!”

У свою чергу, чимало активних користувачів соц­мереж вибачилися перед пожежниками за поведінку відвідувачів клубу. Так, учасниця спільноти “Варта-1” Zhanna Positive подякувала їм за виконану роботу: “Хлопці пожежники, хочу вам подякувати за вашу роботу і попросити вибачення за таких мешканців мого міста, пробачте”, – написала вона у коментарі під уже згаданим відео.
Тим часом у відомстві ДСНС на Львівщині вкрай занепокоєні таким фактом поведінки громадян під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
“Сьогодні зранку під час наради в очільника області, де були представники силових структур, керівник нашого управління скерував звернення до правоохоронних органів із проханням провести розслідування і, у разі доведення вини згаданої особи, притягнути її до відповідальності”,  – повідомили у прес-службі рятувальників.
У Головному управлінні ДСНС у Львівській області також додали, що за багато років роботи уперше трапилося таке, що люди перешкоджали роботі рятувальників.

Нагадують про правила безпеки

Останнім часом повідомлення про пожежі у житлових будинках все частіше з’являються на шпальтах газет та у новинних стрічках інтернет-ресурсів. Причиною таких надзвичайних ситуацій є не лише недотримання правил пожежної безпеки, а й несправна електрична проводка, про що “Пошті” розповів Віталій Туровцев.
“Не можна сказати, що зараз кількість пожеж значно збільшилася. Такий сплеск пожеж характерний для осінньо-зимового періоду, коли знижується температура повітря і люди вмикають обігрівачі. Електрична проводка не завжди витримує навантаження, виникають короткі замикання. Також обігрівальні прилади, які використовують містяни, не завжди сертифіковані чи підходять для малих приміщень”, – повідомив він.
Працівники ДСНС і патрульні спільними силами евакуювали близько трьох сотень людей
Зі слів речника Головного управління ДСНС на Львівщині, про правила пожежної безпеки і використання електричних обігрівальних приладів мешканців повідомляють через ЗМІ, а також проводять спеціальні навчання у школах.
“Зрозуміло, що для повного ознайомлення коротких повідомлень на радіо чи телебаченні або у газетах недостатньо. Втім найбільше ми працюємо з дітьми – у школах, дитячих садочках. Важливо виховувати свідому молодь, яка буде більш обізнаною, тому в майбутньому таких ситуацій вдасться уникнути більше”, – наголосив Віталій Туровцев.
Також він додав, що найбільше ефективним методом запобігання пожежам у житлових приміщеннях є відпрацювання населених пунктів.
“Ми звертаємо свою увагу насамперед на ті населені пункти, де трапляється дещо більша кількість пожеж. Виїжджаємо туди великими групами, перевіряємо будинки і проводимо інформування. Найбільше спілкуємося із соціально незахищеними верствами населення: малозабезпеченими, самотніми, людьми похилого віку тощо”, – розповів Віталій Туровцев.
Зі слів речника ДСНС на Львівщині, працівники надзвичайної служби не лише перевіряють приміщення, а й допомагають у вирішенні несправностей, які потенційно можуть стати причиною пожежі.
“До прикладу, якщо ми помічаємо помітні недоліки у проводці, то усуваємо їх, де це можливо. Така інформаційно-практична допомога дає хороші результати, ми отримуємо позитивні відгуки по населених пунктах”, – зазначив Віталій Туровцев. 

Відповідальність за пожежу несе керівник клубу

Житлові будинки ретельно перевіряють надзвичайники, втім, у розважальні заклади, паби, ресторани, торгові центри, які перебувають у приватній власності, працівники ДСНС майже не зазирають. Про це “Пошті” розповіли у прес-службі Головного управління ДСНС на Львівщині.
“Зараз чинним є мораторій на перевірки бізнесу, відповідно, останні два роки ми їх не проводимо. Як відомо, Верховна Рада продовжила цей мораторій до 31 грудня 2017 року, тож і наступного року пожежна служба якщо й перевірятиме ці об’єкти, то насамперед це відбуватиметься з ініціативи самих власників”, – повідомив Віталій Туровцев.
Він також додав, що остання перевірка вже згаданого розважального комплексу “Мі100” проводилася у грудні минулого року. Зі слів Туровцева, відсутність перевірок може впливати (і впливає) на безпеку відвідувачів закладу.
“Ми вже маємо негативні наслідки цього мораторію – дещо збільшилася кількість пожеж у закладах, які перебувають у приватній власності. Потрібно розуміти, що ми не лише оглядали приміщення і вказували на недоліки. Під час перевірок також проводилися навчання персоналу, інструктажі. Відповідно, працівники закладів знали, як діяти і що робити на випадок надзвичайної ситуації, а зараз їх про це вже два роки не інформують. Персонал менш навчений, керівники менше уваги звертають на свої недоліки, які можуть призвести до надзвичайних ситуацій”, – наголосив речник ДСНС на Львівщині. 
Зі слів Віталія Туровцева, у випадку з розважальним центром “Мі100”, де сталася пожежа, якщо причиною загоряння визнають порушення правил пожежної безпеки, то керівники закладу нестимуть за це відповідальність. Справу передадуть до суду, який визначатиме міру покарання керівнику, що допустив на своєму об’єкті порушення правил безпеки.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5030 / 1.64MB / SQL:{query_count}