Садовий наказав ремонтувати ЛКП! Дати гроші забув...
Андрій Садовий, міський голова Львова, відвідав ЛКП "Сріблястий" Залізничного району міста. Стан приміщення підприємства настільки вразив міського очільника, що він негайно дав вказівку упорядкувати та відремонтувати усі ЛКП до Великодня. Щоправда, за які кошти це робити - не уточнив. Міський голова лише наголосив, що, окрім своїх приміщень, ЛКП міста протягом року мають відремонтувати ще 912 під'їздів.
Наталя Герус, в.о. начальника управління житлового господарства ЛМР, запевнила "Пошту": гроші на ремонти "офісів" ЖЕКів з квартплати не братимуть - ЛКП мають зробити ремонт "за рахунок додаткових прибутків".
- ЛКП, крім квартирної плати, мають й інші прибутки. А саме: експлуатаційні внески за використання нежитлових приміщень та відсотки від збору коштів за тепло і водопостачання та водовідведення. Власне за ці кошти і можна відремонтувати приміщення, - упевнена Наталя Герус.
Та думки директорів ЛКП щодо ідеї позапланового ремонту власних приміщень розходяться. Для керівників підприємств, які обслуговують новобудови, вказівка не є чимось надзвичайним. А от для ЛКП, які обслуговують будинки у старій частині міста, де переважно низькоповерхова забудова, це питання критичне.
- На щастя, потреби ремонтувати наше приміщення немає, воно в задовільному стані. Звичайно, ми проведемо косметичні роботи, і загальну толоку на території, але для цього нам не потрібні додаткові кошти. Щодо ремонту під'їздів, то цього року ми запланували оновити близько тридцяти. Ремонт одного під'їзду дев'ятиповерхового будинку обходиться приблизно у 10-15 тис. грн, - розповів Богдан Сирватка, директор ЛКП "Під Зуброю".
Більшість робіт ЛКП виконує господарським способом, тобто силами працівників, але за потреби залучає підрядника. Щодо додаткових коштів, то, за словами Богдана Сирватки, всі кошти, які вдалося зекономити під час діяльності підприємства, вважаються прибутком. Навіть якщо це скорочення премій чи утримання меншої, ніж заплановано, кількості працівників. На обслуговуванні цього ЛКП переважно дев'ятиповерхова забудова, загалом близько 8 тисяч квартир.
Натомість Ігор Лозинський, директор ЛКП "Каменяр-центр", яке обслуговує будинки в центральній частині міста, дуже скептично ставиться до вказівки міського голови, бо не знає, звідки брати гроші на ремонт власного офісу.
- Щомісяця ми ремонтуємо 1-2 під'їзди, залежно від обсягу робіт, який потрібно виконати, оскільки мусимо обмежуватись 8-12 тис. грн, що заплановані у квартирній платі на ці потреби. Окрім цього, ми обов'язково проводитимемо толоки до Великодня. Однак, за які гроші ремонтувати власні приміщення, я не знаю. Ми маємо на обслуговуванні три-, чотириповерхові будинки старої забудови. Загалом - 2700 квартир. Їх стан жахливий і потребує великих капіталовкладень. Тож додаткових коштів у нас немає, оскільки при такому житловому фонді нам заледве вистачає на зарплату працівникам, - зазначив Ігор Лозинський.
Щодо ремонту під'їздів, то є затверджена програма ремонту сходових кліток. Зокрема, на ремонти під'їздів на 2009 рік заплановано витратити 8,9 млн грн - це приблизно 10% від загальної суми квартплати, яку збирають ЛКП у рік. Щоправда, скільки під'їздів встигнуть полагодити до Великодня, не відомо, адже погода не сприяє.
Тож перед директорами ЛКП постала дилема: виконувати вказівку міського голови і витратити на ремонт приміщень зарплату і преміальні своїх працівників чи взяти гроші із квартплати, які мають іти на поточні ремонти будинків. В обох випадках будуть незадоволені. Єдиний, хто буде у виграші, це міський голова, який "на камеру" дбає і про мешканців, і про своїх підлеглих - працівників ЛКП. От тільки така показна турбота, не підкріплена реальною фінансовою допомогою, вилазить усім боком.