Бути першим завжди складно. Важко тримати потрібну висоту і при наближенні конкурентів рухатися вперед. Бути першим зараз – це означає бути новим, неповторним, ліпшим, аніж був вчора. Львівщина чимало всього досягла, але ж планку не можна опускати. І йдеться не тільки про економіку чи про політику, а про людський і культурний фактор, де у нас є невичерпні ресурси, багатющі надра – лиш би їх не втратити, не злякати, не розгубити і не занапастити.
фото: прес-служба ЛОДА (2), Олег РудницькийНаш, львівський, край може багато чим похвалитися: у 1895 році у Львові вперше в Україні назвали вулицю ім’ям Тараса Шевченка. Феномен свого часу. А ще стільки у нас було винаходів! Саме у місті Лева започаткували перший в Україні міський

телефонний зв’язок, також уперше в Україні почала діяти кінна станція швидкої допомоги. І у нас поїхав перший електричний трамвай, один з перших у Європі. Усі знають, що гасову (нафтову) лампу вперше засвітили у Львові фармацевти Йоган Зег та Ігнаци Лукасевич. І вже у 1858 році започаткували перше в Україні газове освітлення вулиць.
За перші десять років незалежності на Львівщині було збудовано рекордну

кількість церков в Україні – 280. Взагалі ми вміємо бути першими. Як писала “Пошта” у матеріалі “Тіко ві Львові”, львів’яни перші у світі літали на повітряних кулях, що вперше у Львові відбулися футбольний і хокейний матчі, що у нас діяв перший міський театр в Україні, зараз це театр імені Марії Заньковецької, що у нашому регіоні вперше збудували залізницю із сполученням Львів – Перемишль, що перша міська пошта теж була у Львові, яка регулярно доставляла листи для мешканців міста з усіх куточків Європи. На думку приходить батярська пісня “Тільки у Львові”… Тема першості надихнула “Пошту” зробити опитування, які ж є причини пишатися нашим краєм.