Перевізники наполягають на підвищенні ціни за проїзд, посадовці - проти
Львівські перевізники вже вкотре говорять про потребу збільшення вартості проїзду в маршрутках до 2 гривень. І вкотре повторюють одну й ту ж фразу: якщо зміни ціни не буде, то підприємства можуть стати банкрутами. Перевізники твердять, що у час кризи їм особливо сутужно. Також кивають, що такі здорожчання вже відбулися в інших містах держави.
"Наша пропозиція й не виходила зі стін міськради. Час нарешті приймати економічне, а не політичне рішення. Адже сьогодні все подорожчало, тому легше сказати, що не зросло у ціні. Скажімо, за останній час збільшилася вартість шин. Була 800 грн, а сьогодні вже 1,5 тис. грн (!). Тому ми певні, що тариф таки варто підвищити, аби покрити витрати підприємств", - сказав "Пошті" голова асоціації "Львівський пасажирський транспорт" Роман Лобода.
Співрозмовник також зазначає, що збільшенню витрат на придбання нових шин особливо сприяють вкрай погані дороги в обласному центрі. "Та у Львові взагалі немає доріг! Тих ремонтів, про які так багато говорить влада, не видно!" - емоційно каже Роман Лобода. За його словами, через такі горе-дороги норма пробігу шин скорочується майже вдвічі. "Якщо зазвичай шини можуть прослужити півроку, то через суцільні ями у нашому місті цей термін сягає лише три місяці", - каже він. Також голова асоціації "Львівський пасажирський транспорт" додає, що міська рада не компенсує перевізникам гроші за перевезення пільговиків.
Тим часом начальник відділу місцевих податків, тарифів та цін департаменту економічної політики міськради Галина Стадницька-Гірняк повідомила "Пошту", що у їх відділ упродовж останнього часу не надходило жодних звернень від перевізників про підняття вартості проїзду. "Спочатку такі звернення мали б надійти до департаменту житлово-комунального господарства та інфраструктури, де їх опрацьовують. А вже потім надсилають нам на погодження. Опісля ми скеровуємо проект рішення на виконком", - говорить посадовець. Як повідомили у прес-службі міськради, у відділі економіки, планування, ціноутворення та житлової політики департаменту ЖКГ, а також начальник управління транспорту Микола Шкурган зазначив, що перевізники до них не зверталися.
Та, схоже, обидві сторони не хочуть поступатися. Перевізники наполягають на підвищенні ціни, посадовці - проти. "Влада завжди буде проти, адже це б'є по кишені городян. Спочатку нам перевізники мають подати розрахунки та обґрунтування потреби підняття тарифу. Варто все детально вивчити, будуть висновки органів контролю, проведемо громадські слухання, тоді й будемо говорити. Звісно, останнім часом підвищилася ціна акумуляторів, шин, запасних частин", - каже
М. Шкурган. Принагідно Р. Лобода зазначає, що соломоновим рішенням було б підняття тарифу хоча б до 1,75 грн. "Це була б принаймні золота середина", - додає він.