Право на “Львів”

Василь Гощук, директор ЗАТ "Готель "Львів", про розвиток готелю, підготовку до Євро-2012 та незаконні посягання на цілісний майновий комплекс

Василь Гощук, директор ЗАТ "Готель "Львів", про розвиток готелю, підготовку до Євро-2012 та незаконні посягання на цілісний майновий комплекс

Минулого тижня офіційно оприлюднили список майна, яке може увійти у нове підприємство "Народна команда ФК "Карпати", засновниками якого мають стати Петро Димінський з ФК "Карпати", міська та обласна ради. Серед іншого у переліку є і готель "Львів". Саме він може стати чи не основним каменем спотикання сторін. Адже орендар готелю ще на початку березня офіційно подав заявку на його приватизацію і не бачить підстав для відмови.

- ЗАТ "Готель "Львів" є орендарем цілісного майнового комплексу, в який входить готель "Львів", уже майже 15 років. Чому питання приватизації постало лише зараз?

- Питання приватизації стояло завжди. Ми говорили про це і в 2001-му, і в 2004-му, і в 2007 році. Ми навіть кілька разів офіційно подавали документи на приватизацію. Однак нам відповідали відписками, що готель включать у програму приватизації і повідомлять про спосіб приватизації. У 2001 році нам навіть повідомили, що ми включені в міську програму приватизації, але вона від­буватиметься способом конкурсу, що категорично не під­ходить до нашої ситуації. Ми є орендарями і маємо за законом право пріоритетного викупу, отже, жодного конкурсу бути не може.

Лише цього року влада міста й особисто міський голова Львова Андрій Садовий пішли нам назустріч. Ми знову подали документи, їх прийняли і, наскільки мені відомо, на найближче засідання сесії планують винести проект ухвали про приватизацію. Сьогодні немає проблеми з фінансуванням на приватизацію готелю, незважаючи на те, що зараз криза.

- Як змінився готель за останні 15 років? Що Ви вже встигли зробити?

- Ми постійно проводили поточні ремонти. Але фактично всі ці роки нам не лише не давали можливості приватизувати готель, нам не дозволяли робити будь-що серйозніше. Ще за каденції Любомира Буняка ми просили дозволу вкласти гроші в реконструкцію готелю. Але нам відмовили. Коли в. о. міського голови став Зено­вій Сірик, ми нарешті отримали дозвіл, який дає нам право на приватизацію готелю, і вклали в реконструкцію близько чотирьох мільйонів гривень. Ми побудували нову пральню, нову АТС, відремонтували біль­ше сотні номерів, повністю замінили всі вітрини фасаду готелю і ресторану та провели  інші роботи за рахунок збіль­шеного статутного фонду за  власні кошти.  Зараз ми теж пла­нуємо низку змін, бо готель не може бути у такому стані. Готель необхідно  реконструювати, довести до сучасних вимог і зробити його комфортабельним. Адже більшість жиль­ців готелю  бажають мати всі зручності в номері, а наш готель побудований 50/50. Це означає, що половина номерів не мають зручностей (ванни, туалету).

- Як Ви думаєте, чому не дозволяли приватизувати готель?

- Мені важко сказати, чим керувалася влада, коли відмовляла. Але нам цілеспрямовано не давали цього зробити. Можливо, влада мала якісь інші плани щодо цієї будівлі. Наприклад, нам довго не вдавалося приєднати ресторан. А як може бути такий великий готель без ресторану? Нарешті у 2005 році ми виграли суди всіх рівнів, і ресторан приєднали до нас як орендаря цілісного майнового комплексу.

- Готель "Львів" включений у програму підготовки міста до Євро-2012. Які конкретні зміни плануєте?

- Цей готель може бути як три-, так і чотиризірковим. Звісно, легше його зробити тризірковим, і ми орієнтуємося  саме на це. Для нас вже розробили кілька проектних пропозицій. Роботи справді багато, адже з часу введення в експлуатацію готелю в 1965 році споруду жодного разу капітально не ремонтували. Якщо ж говорити про чотири зірки, це складніше завдання, бо треба перепланувати майже всі номери. А от тризірковий готель ми готові зробити вчасно і якісно. Водночас, треба думати не лише про Євро-2012, а й про спортсменів, учасників семінарів та і всіх пересічних гостей міста, які не мають фінансових  можливостей зупинятися в 4- та 5-зіркових готелях.

- Минулого тижня пролунала заява, що готель "Львів" може увійти до статутного фонду нового господарського суб'єкта "Народна команда ФК "Карпати". Чим можете пояснити таке зацікавлення Петра Димінського саме готелем "Львів"?

- Таке зацікавлення виникло не зараз і триває вже багато років. Ще за часів каденції Василя Куйбіди це питання порушували. Тоді до "Народної команди" мали ще увійти готелі "Незалежність" (тепер "Євроготель"), "Жорж" та "Гранд готель". За цей час готелі "Незалежність" і "Жорж" приватизували, а про готель "Львів", швидше за все, неправильно поінформували керівництво ФК "Карпати" про те, що даний  об'єкт перебуває в довгостроковій оренді і внести його до статутного фонду незаконно без згоди орендарів. Така думка і відомих юристів, з якими ми консультувалися.  

- Чи говорив Вам про ці плани хтось з посадовців міськ­ради?

- Ні, з нами ніхто не говорив. Ми про це знаємо, але з інших джерел. Важко зараз працювати в ситуації, що склалася. Працівники теж не завжди розуміють, що робиться, коли дізнаються з преси про те, що готель увійде до статутного фонду іншої структури. Якщо рішення про внесення готелю до статутного фонду "Народної команди ФК "Карпати" таки ухвалять, ми будемо змушені його відразу оскаржити в суді, а також звернутися у від­по­відні правові органи.  Тоді автоматично зупиниться весь процес підготовки готелю до Євро-2012 і створення "Народної команди ФК "Карпати", чого нам  дуже не хотілося б. Це не вигідно нікому .

Розмовляла Лілія Поліщук

Суб'єктивний погляд

Юрій Кардашевський,
депутат Львівської міської ради:

Юрій Гудима,
депутат Львівської міської ради, голова фракції БЮТ у міській раді:

- Я переконаний, що дії міського голови з юридичної позиції неправильні. Тому керівництво ЗАТ "Готель "Львів" зможе у будь-який час подати до суду. Загалом такі речі не вирішують спонтанно. Ці люди, які вирішили утворити "Народну команду "Карпати", повинні були зустрічатися, проводити переговори, наради тощо. Натомість вони зустрічалися раз на рік, а решта часу просто обмінювалися заявами в пресі. Місту зараз дуже потрібні гроші. Тому, я думаю, доцільно дозволити приватизувати готель. Але неправильно буде і продати його задешево. Я за те, щоб ми продали цей готель за максимальну ціну і в бюджет міста надійшла максимально можлива сума грошей.

- Меморандум про створення "Народної команди "Карпати" підписувала не вся міська рада, а особисто міський голова. Сьогодні це питання потребує серйозного вивчення. Треба провести незалежну оцінку активів, які місто запропонувало внести у новий спільний суб'єкт господарювання. Щодо готелю "Львів", то треба обирати той варіант, який буде вигідніший для міста. Зараз важливо думати про наповнення бюджету розвитку, який минулого року був невиконаний. Питання треба розглянути і з'ясувати, скільки місто може отримати від приватизації готелю "Львів".

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5149 / 1.62MB / SQL:{query_count}