Поки ми можемо відвідувати концерти, ходити на роботу, подорожувати у різні частинки світу і просто насолоджуватися ароматом львівської кави у затишних рестораціях, на Сході України наші співвітчизники кожного дня ризикують своїм життям за Україну. Серед них – не лише військові, які отримали відповідну освіту, а й прості українці, які не чекали на призов, а самостійно приєднувалися до батальйонів, керуючись лише прагненням захищати Батьківщину.
Повернувшись додому з “донбаського пекла”, бійці-добровольці вдома залишилися нікому не потрібними. Герої на Сході стали вдома ніким, адже, як виявилося, їхні імена не були вписані в реєстр. Поранені бійці таким чином не отримували виплати, а рідні загиблих вояків не можуть сподіватися на допомогу з боку держави.
Наразі Кабмін і Верховна Рада мовчать, ігноруючи часті пікети і звернення від добровольців. Натомість почали реагувати області. І вже наша, Львівська облрада 13 вересня на пленарному засіданні прийняла проект рішення “Про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України”.
У тексті документа зазначено: “Визнати осіб, з числа мешканців Львівської області, які перебували або перебувають у складі добровольчих формувань, що самоорганізувались для захисту незалежності, але в подальшому не ввійшли до складу ЗСУ, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії, бійцями-добровольцями, які брали участь у захисті територіальної цілісності й державного суверенітету на сході України”.
фото: Руслан ГуменюкЛьвівщина – дванадцята!
Однак Львівська область є далеко не першою з областей, які прийняли подібні проекти. Загалом Львівська облрада стала 12-ою в списку, за такі рішення проголосували вже депутати Одеської, Дніпропетровської, Івано-Франківської областей. У Донецькій області проходить окремо у кожному районі, першим з яких став Маріупольський.
Також “Пошті вдалося поспілкуватися з бійцем-добровольцем Русланом, який зауважив, що Львівщина могла б і швидше прийняти такий проект рішення.
“Депутати зобов’язані були це зробити, адже кожен із них має свою совість, кожен із них представляє територіальну громаду свого виборчого округу. Завдяки добровольцям їм зараз добре працюється, добре живеться, вони займаються підприємницькою, науковою та іншими видами діяльності. Ми були першими, хто встав на захист нашої держави. Вже маємо Дніпропетровську область, маємо місто Маріуполь, Одеську область… Львівська – 12-та область. Вважаю, що вона мала би бути однією з перших, а не 12-ою. Львів, як-не-як, – західна і патріотична столиця України”, – зазначив він.
За визнання мешканців Львівщини, які воювали на сході, учасниками бойових дій проголосували 73 депутати. Зазначеним рішенням було внесено зміни до Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО та їхніх родин, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2016 – 2019 роки.
Справи добровольців розглядатиме спеціальна комісія
Згідно із прийнятим документом, бійці-добровольці з Львівської області, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, матимуть право на грошову допомогу з обласного бюджету. Її розмір – три тисячі гривень. Виплатами для добровольців займеться департамент соціального захисту населення облдержадміністрації.
Бійці-добровольці, які брали участь у АТО, матимуть право на грошову допомогу в розмірі три тисячі гривень
Рішення про виплати тому чи іншому бійцю-добровольцю прийматиме спеціальна комісія, до складу якої мають увійти представники облради, облдержадміністрації, учасники та/або ветерани АТО, представники громадських організацій, які надають підтримку військовим підрозділам у зоні проведення АТО. Про це розповів “Пошті” Олександр Ганущин, голова Львівської облради.
“Сподіваюся, що комісія, яка буде утворена, прийматиме рішення стосовно кожного бійця окремо – присуджувати чи не присуджувати йому статус учасника бойових дій. Ця комісія буде максимально об’єктивною, бо люди, які входять до її складу – це автори проекту, активісти, а також військові командири”, – зазначив він.
На засіданні цієї комісії будуть аналізувати документи того чи іншого добровольця, опитуватимуть свідків, представників добровольчих батальйонів, а також переглядатимуть фото- та відеоматеріали, які б підтвердили, що людина дійсно воювала на сході України.
Депутати облради об’єдналися для допомоги добровольцям
Також на пленарному засіданні облради утворили депутатську групу “Об’єднання волонтерів та учасників АТО”. До неї увійшли депутати – учасники антитерористичної операції та депутати-волонтери, інформує прес-служба Львівської облради.
Група складається з 12 депутатів облради. Зокрема, це Василь Масний (“Народний контроль”), Андрій Ковч (“Народний контроль”), Тетяна Бей (“Громадянська позиція”), Уляна Дорош (“Громадянська позиція”), Катерина Кеньо (БПП), Михайло Гичка (БПП), Степан Рак (“Батьківщина”), Богдан Гагалюк (НРУ), Петро Жукровський (“УКРОП”), Ігор Ільків (“УКРОП”), Петро Марунчак (НРУ), Сергій Касян (“Громадянська позиція”).
Координаторами групи стали Уляна Дорош та Петро Марунчак.
Мета діяльності депутатів “Об’єднання волонтерів та учасників АТО” – надання допомоги бійцям, які захищали і захищають незалежність на сході України та їхнім сім’ям. Також депутатська група координуватиме дії волонтерів та представлятиме в облраді права та інтереси військових.