Реєструвати домашніх любленців у місті Лева почали, “аби покращити санітарний стан міста та забезпечити загальну безпеку громадян” – спеціальне рішення ухвалила Львівська міськрада. А чи так буде – покаже, звісно, час. Згідно із цим нововведенням, власники домашніх собак повинні реєструвати своїх тварин обов’язково, а кішок – за бажанням. Після реєстрації власнику тварини видають жетон з індивідуальним номером.
Львів’яни, зі слів директора ЛКП “Лев” досить відповідально віднеслись до реєстрації своїх домашніх улюбленців.
“За перші п’ять днів реєстрації зареєстрували майже 250 собак, тобто по 50 собак в день. Доволі високий показник, зважаючи на те, що реєстрація однієї тварини займає близько пів години. Гарний початок, як на мене! Кішок наразі не приводили на реєстрацію, лише отримали кілька заявок від їх власників онлайн”, – зазначила “Пошті” директор ЛКП “Лев” Оксана Кошак.
У випадку якоїсь неадекватної поведінки собаки, відповідатиме її господар
Власник домашньої тварини зобов’язаний зареєструвати її впродовж 10 діб з моменту придбання. Люди, які живуть за межами Львова, але перебувають на території міста з собакою більше 30 діб, повинні також зареєструвати тварину. Реєстрація проводиться одноразово і дійсна упродовж всього життя тварини .
До слова, обов’язково потрібно носити жетон за межами постійного місця утримання тварини. Не можна вигулювати тварину без жетону на вулицях, площах, ринках, у скверах, парках, дворах, перебувати з нею у громадському транспорті та інших публічних місцях. Тим паче, що перевірити, чи зареєстрована тварина, можуть представники поліції або муніципальної дружини міста. Згідно зі ст. 154 Кодексу про адмінправопорушення за невиконання вимоги щодо обов’язкової реєстрації собак, на власника тварини накладатимуть штрафні санкції.
Як зареєструвати чотирилапого друга?
Зареєструвати тварину можна з понеділка по четвер безпосередньо у ЛКП “Лев”. Також у будь-який час працює реєстрація на сайті lkplev.com. У майбутньому реєстрацію також здійснюватимуть ветеринарні клініки міста.
Вартість реєстрації: 52,63 грн. Одразу після реєстрації тварини, його власник отримає внесення собаки в єдину базу ідентифікованих тварин міста Львова, жетон з QR-кодом, який веде до бази даних із зареєстрованими тваринами, реєстраційну картку (яка дійсна і підтверджує реєстрацію при втраті жетона), буклет з правилами утримання тварин на території Львова.
“Можете зареєструвати тварину двома шляхами. Перший метод: приїхати в ЛКП “Лев” на Промислову, 56. Зі собою необхідно мати тварину, паспорт господаря і ветеринарний паспорт тварини, якщо такий є. Звичайно, краще попередньо зателефонувати і записатись, аби не вистоювати у чергах. Адміністратор вносить усі необхідні дані у реєстраційну базу, фотографує тварину, перевіряє дані із господарем, видруковує реєстраційну картку, де господар підписується, що він ознайомлений із правилами поводження з тваринами. Тоді власник оплачує вартість послуги, забирає жетон і все. Єдине, якщо тварина не вакцинована від сказу, то безкоштовно її вакцинуємо. Другий метод: можете зареєструвати тварину в онлайн режимі. Для цього вам потрібно буде заповнити спеціальну реєстраційну форму на сайті ЛКП “Лев”. Пізніше наш кур’єр до 15 днів приїжджає до вас додому, перевіряє дані, ідентифікує тварину і видає жетон”, – повідомила Оксана Кошак.
За детальнішою інформацією про реєстрацію тварин можна звертатися в ЛКП “Лев”: Львів, вул. Промислова, 56, тел.: 068 535 4545, щодня без вихідних з 8.00 до 20.00. До слова, у Львові також діє база даних безпритульних тварин міста. Її також веде ЛКП “Лев”.
При реєстрації – вакцинують від сказу
У ЛКП “Лев” “Пошту” запевнили, що реєстрація домашніх собак та котів потрібна для організації пошуку загублених тварин та повернення їх власникам,
контролю за чисельністю безпритульних тварин, здійснення контролю за дотриманням ветеринарно-санітарних вимог та для вирішення конфліктних ситуацій, пов’язаних з утриманням домашніх улюбленців у Львові.
Перевірити, чи зареєстрована тварина, можуть представники поліції або муніципальної дружини міста. Якщо ні – оштрафують господаря
“Проект реєстрації однозначно має багато преваг – для самих тварин, для їх власників та для міста. Відповідно, якщо собака раптом загубиться чи втече, то вона матиме нагоду швиденько повернутись додому, не стресуватиме і не поповнюватиме ряди безпритульних собак Львова. Власник зареєстрованої собаки також зможе завжди віднайти свою тварину, підтвердивши, що собака належить саме йому. Тому що сьогодні в Україні практично нема жодного документу, який би підтверджував ваше право власності на тварину. Виключення – договір купівлі, продажу, але його майже ніхто не оформлює. Для мешканців міста реєстрація тварин дасть можливість бути більш спокійними, адже собаки “із жетонами” безпечні – в усіх тварин, яких реєструємо, перевіряємо наявність відмітки у ветеринарному паспорті проти сказу, або ж самі безкоштовно їх вакцинуємо. У випадку якоїсь неадекватної поведінки собаки, відповідатиме її господар”, – пояснює Оксана Кошак.
Натомість, деякі львівські власники собак переконані: “реєстрація собак – це лише черговий хід по витягуванню грошей”. Тому не збираються реєструвати тварину.
“Сьогодні мені пропонують зареєструвати мою собаку, а через рік скажуть платити за неї податок, бо не буде за що збудувати майданчик для вигулу. Та й зрештою, чому мене і мою собаку має перевіряти поліція? Патрульним, що більше нічим зайнятись, мало проблем в місті? Я не збираюсь реєструвати тварину і викидати гроші на вітер”, – зазначив “Пошті” львів’янин Ігор.
“Цікаво, Львів тепер окрема держава? По всій Україні достатньо ветеринарного паспорту собаки чи котика з датами прививок. І навіщо ті жетони? Відокремити домашніх тваринок від безхатніх? що дасть та реєстрація?”, - нарікає у Facebook на сторінці ГО “Варта-1” Dina Sunny.
30% безпритульних мають господарів
Також реєстрація домашніх улюбленців дасть змогу покращити в місті умови для вигулу собак.
“Часто господарі нарікають, що у місті недостатньо місць для вигулу собак. Втім, для того, аби такі місця облаштувати у кожному з районів Львова, потрібно знати, скільки господарських собак у місті. Реєстрація якраз цьому сприяє”, – зауважує директор ЛКП “Лев”.
З її слів, на початку вересня у місті Лева порахували безпритульних собак.
“Ми вже рік ведемо перелік безпритульних собак Львова. До речі, цих собак ми також вакцинуємо від сказу. Вони не плодяться, бо стерилізовані. На сьогодні у Львові 595 безпритульних собак згідно із перерахунком, який проводили 2 вересня 2016-го. Як показав підрахунок, 30% оцих безпритульних собак мають потенційних господарів, тобто вони бігають з ошийниками, належать конкретним людям чи підприємствам. Ще одна перевага реєстрації – вона дозволяє притягнути до відповідальності господарів собак за самовигул тварин”, – зазначила Оксана Кошак.