Керманич Львова Андрій Садовий ініціює створення Інституту міста, який розроблятиме стратегію розвитку Львова
Ця установа у майбутньому мала б узяти на свої плечі вишкіл працівників для міськради, напрацювання та реалізацію проектів.
Для львів'ян, які пам'ятають перші спроби пана Садового виграти вибори мера, створення такого інституту - своєрідне дежа вю. Здається, міський голова, готуючись до чергових перегонів, усе частіше повертається до старого. Нещодавно "Пошта" писала про суттєве підсилення відділу внутрішньої політики в Ратуші, який має працювати із мешканцями і стати своєрідною реінкарнацією "Самопомочі", але вже у стінах міськради. Тепер створюють ще й Інститут міста, який перегукується з колишнім Інститутом розвитку міста навіть назвою. Хоча перший проект, окрім того, що був доброю ідеєю, влади Андрію Івановичу не дав.
Рішення про організацію інституту ухвалив виконавчий комітет Львівської міської ради. Ба більше, міський голова настільки загорівся новою ідеєю, що обіцяв винести її на найближчій сесії міськради для затвердження. Цікаво, що й приміщення для майбутньої інституції вже знайшли, проте наразі адресу замовчують. Міський голова зазначив, що споруда нині зайнята, але договір на її оренду добігає кінця у травні цього року.
Основним завданням інституту має бути координація роботи з розробки стратегії розвитку міста Львова в цілому та в окремих галузях. Зауважимо, що наразі місто вже має Генеральний план, що містить Концепцію розвитку Львова на наступні 20 років. Окрім цього, працює кілька ініціативних груп, які готують свої стратегії розвитку міста. На замовлення міської ради стратегію розробляла ГО "Центр муніципального та регіонального розвитку". Закінчити роботу над документом і подати його на суд громадськості обіцяли ще 2008-го, але кінцевого варіанта так ніхто і не побачив. Переклала роботу на цей рік й Унівська група - неформальне середовище львівських та навколольвівських інтелектуалів. Останні, зокрема, планували свою роботу, намагаючись співпрацювати із міською владою. Але конкретної обопільної роботи так і не вийшло.
Як ратушани поєднуватимуть та використовуватимуть попередні напрацювання ініціативних груп, поки що залишається загадкою. Відомо лише, що очолюватиме новацію Віра Нанівська, президент Національної академії державного управління при Президентові України, почесний голова Наглядової ради Міжнародного центру перспективних досліджень.
- Це поширена практика створення мозкового центру у місті. Класична мета такої установи - розробка стратегічних документів та розв'язання місцевих проблем. Місто, до речі, вже мало схожу інституцію у вигляді громадської організації "Інститут розвитку міста", яку очолював Андрій Садовий. Тоді з'явилася низка проектів концепцій розвитку міста, які лягли в основу передвиборної "фішки" мера. Та він так і не став інститутом, який активно продукував ідеї. Якщо новий проект міської ради не схвалить громадськість, він перетвориться на ініціативу, під яку штучно підтягуватимуть впливових людей - але це не матиме жодного практичного ефекту, - прокоментував "Пошті" Олександр Неберикут, член координаційної ради ГМ "Опора". - Але загалом ідея позитивна, треба за цим спостерігати...