Рейтинг найпопулярніших місць відпочинку львівської молоді

Де, як і за скільки релаксують молоді львів’яни?

Де, як і за скільки релаксують молоді львів’яни?

Молодь, звісно, майбутнє держави, показник розвитку суспільства та одна з головних рушійних сил влади. Адже переманивши на свій бік неорганізовану, але потужну силу, політики значним чином забезпечують собі перемогу. Ні, звісно, йтиметься не про підвищення стипендії, забезпечення належних умов навчання та проживання, харчування, а про відпочинок. «СП» поцікавилася, де ж проводить свій вільний час львівська молодь. Провівши опитування серед молоді, тижневик склав рейтинг найпопулярніших місць їхнього відпочинку.

Безапеляційне перше місце посів Стрийський парк. На запитання чим саме приваблює молодь це місце, пролунала заледве не одноголосна відповідь – природа, чудове повітря, мало людей та не чути міського галасу, можна відпочити на лавочках та випити пиво, погодувати лебедів, влаштовувати пікнік з компанією із шашликами або активно відпочити – кататись на роликових ковзанах, бігати, грати у різноманітні ігри. Що ж, хочеться вірити, що це насправді так. Але мало хто з опитуваних знає, що саме цей парк посідає одне з перших місць в Україні за своєю красою. 

Друге почесне місце у цьому рейтингу розділили парк «Високий Замок» та Погулянка. Чарівність цих місць кожен тлумачив на свій лад. Кому природа, прекрасне повітря, духовна релаксація та неповторні краєвиди, а кому подолання себе та своєї ліні. Власне, особисті рекорди – це досить непогано і скидається на перший крок до Книги рекордів Гіннеса. Як то кажуть, кожному своє, а нам результати. Отже, ще трошки про історію походження назви Погулянка, адже про Високий Замок знають або обов’язково чули. Колись цей парк – Погулянка належав львівському адвокату Венгльовському, який полюбляв влаштовувати пишні прийоми та бенкети, опісля яких знатні гості прогулювались стежками цього парку. А польська назва «ліс Венгльовського» замінила народна – Погулянка.

Третю сходинку посіли парк ім. І. Франка, Площа Ринок та парк культури ім. Б. Хмельницького. Парк ім. І. Франка має чудове розміщення між двома вищими навчальними закладами, тому його полюбляють за безпосередню близькість та чарівність. А ще, певно всіх так приваблює та дивовижна >Вилейка, що має недвозначну назву. Що приємно, студенти не приватизували це місце відпочинку, і люди поважного віку, матері з дітьми теж проводять тут свій вільний час. А про те, що це найстаріший парк у місті, що пережив дві війни, всередині якого можна побачити бесідку, яка єдина збереглась із десятка собі схожих, романтично налаштовані відпочивальники можуть лише здогадуватись.

Парк культури полюбляють за атракціони. Незважаючи на страшні нещодавні випадки, охочих розважитись на каруселях, помилуватись Львовом з оглядового колеса та відчути себе справжнім екстремальним водієм не меншає. А це добре і для любителів адреналіну, і власників розваг. Люблять цей парк і за гарну природу, можливість спокійно відпочити з друзями і у вихідні та на свята відвідати концерти.

Площа Ринок. Здається пояснювати не потрібно, але… Мініатюрна, старовинна, затишна, вона, що не найкраще передає той особливий, тонкий та невловимий, але відчутний у кожній цеглинці дух міста Лева. Музеї та кав’ярні, архітектурні пам’ятки і вечірні імпровізації вуличних музикантів притягують сюди як туристів, так і львів’ян.

А четверте місце посіли Проспект Свободи та Проспект ім. Шевченка. Цьому є декілька пояснень. Ці вулиці непозбавлені дорожнього шуму та постійного потоку людей, що негативно впливає на багатьох любителів спокою. Занадто перенасичені архітектурними пам’ятками вони притягують шалену кількість туристів, які роззявивши рота фотографують усе, що тільки може потрапити під приціл їхнього об’єктиву.

Напевно, справедливо буде віддати лаври п’ятого місця кав’ярням, ресторанам, нічним клубам та дискотекам. Під час опитування було названо десятки найменувань, але їх не називатимемо через етичні норми. Суб’єктивні думки так чітко злилися в одну об’єктивну, що дозволю собі небачену розкіш – львівські кав’ярні, ресторани мають свою романтично затишну атмосферу, трошки замріяно інтелігентну, неповторну та поетичну, смачну кухню і каву на різний смак. Також охоче відпочиває молодь у Шевченківському гаю,  «Горіховому Гаю», на Винниківському озері, яке є ідеальне місцем для релаксу.

Скільки ж мінімально і максимально грошей може дозволити собі витратити молодь? Найменшою сумою виявилось всього-на-всього п’ять гривень. Це і справді дивує. Згадаємо лише те, що проїзд у маршрутному таксі в обидва кінці становить 3 гривні. А що молоде покоління робить з рештою є не досить тактовним запитанням. Тому нам залишається лише здогадуватись на що витрачаються ці гроші і … позаздрити економності. Загалом для відпочинку багатьом вистачає 20 гривень. Приємним відкриттям було те, що, отримуючи стипендію чи підробляючи на тимчасових роботах, молодь вчиться економити гроші. Для тих, кого забезпечують батьки, найменша витратна сума становить 50 гривень. Зовсім інша ситуація з тими, хто заробляє самостійно на свій хліб та релакс, – сума витрат починається від ста гривень. Знову лише радісне усвідомлення того, що не все втрачено. Тепер до максимальних сум. Ось тут межа марнотратності, чесно кажучи, вражає. Шість тисяч гривень на відпочинок за кордоном. Власне, чужоземні краї мають інший рівень життя. А спонсорами закордонного вояжу стали батьки, що і не дивно. Деякі вимірюють гроші в умовних одиницях – євро та долари. Хто власні, а хто батьківські. Сьогодні, зважаючи на інфляцію, молодь розкошує на більш значні суми. Так, досить багато хто максимальною вважає 1000–2000 гривень. Або рівень заробітків зріс, або цифри були занадто прибільшені.

Любителів відпочинку за містом теж виявилось не мало. Як не дивно, найбільшою популярністю користуються Карпати, а саме Славське, Коломия, Космач, Яремча, Турківський район. Такі поїздки у середньому коштують 100 гривень. Але все залежить від мети та вимог до релаксу. Тому неодноразово зустрічались прихильники Буковеля. Та поза містом це не лише Карпати, а і столиця, Харків, Донецьк, і влітку Шацькі озера та Крим. Наприклад, за сорок кілометрів від Феодосії розташований найдовший і найкращий в Україні нудистський пляж – Лисяча Бухта. Впродовж останніх років  в Україні популярними є  фестивалі. У середньому три дні на такому заході коштує 150–200 гривень. Цікавим було відкриття шанувальників рольових ігор, що теж є недешевим задоволенням. Лише спеціальний одяг для такого дійства коштуватиме вам щонайменше 300 гривень.

Та не лише фестивалі та рольові ігри набувають розвитку, а й такі види активного відпочинку, як більярд та боулінг. Двічі на тиждень прихильники більярду відвідують розважальні центри, де можна зіграти декілька партій.  «Боулінгісти» поділились секретом – чим більше людей, тим дешевша доріжка. Мінімальна сума складається з оплати за годину – від 10 до 12 гривень по-студентському квитку і без замовлень у барі. Якщо ж додати замовлення та відняти студентський – не менше 100 гривень. А хто любить розважатись, як то кажуть, на всі, той залишає і 200 гривень у касі розважальних центрів. Та не лише прихильники вищезазначених видів спорту вдалось відшукати. Велосипедні поїздки у невідомих напрямках та туристи. Туристичні походи із спорядженням коштують від 150 до 200 гривень, тоді як веломандрівки безкоштовні за наявності транспорту.        

Але все ж відпочинок залежить не лише від фінансового питання та місця, а й від компанії. Можна просто сидячи вдома на балконі із хорошим музичним супроводом відпочити від важкого трудового тижня, витративши при цьому лише харчовий запас. Та й з веселими друзями звичайна поїздка на трамваї або маршрутці стає щонайменше приємною та цікавою. Як то кажуть, відпочивати треба вміти, та головне знати межу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4854 / 1.62MB / SQL:{query_count}