Вже понад місяць Львів застиг у сміттєвому питанні, про яке гостро дискутують та яке викликає чимало суперечок і навіть бійок. Після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі, кількох пожеж та закриття полігону ніяк не можуть зібратись на сесію і депутати Львівської міськради. Громадськість Львова масово приходить на засідання та вимагає пояснень щодо трагедій у сміттєзвалищі, яке вже давним-давно мали закрити.
На останньому засіданні сесії, 9 червня, біля стін ратуші чатувати нацгвардійці, а міський голова взагалі проігнорував засідання. Напередодні львівські обранці закликали громадськість не зривати засідання, але 9 червня, коли кілька десятків членів УНА-УНСО та ГО “Сокіл” увірвались у Львівську міськраду, де відбувалося пленарне засідання, сесія таки не відбулась. Між собою побились депутати, активісти та силовики. У хід йшов навіть сльозоточивий газ. Подейкували, що дехто навіть мав при собі зброю. Сесію знову закрили, так і не розглянувши жодного питання…
Подальше проведення сесійних засідань у такому форматі стало небезпечним, адже хтозна, що прийде в голову розлюченій громадськості наступного разу?!
Обранці повинні працювати спокійно, а не думати, що хтось у будь-яку хвилину може випустити їм у лице сльозоточивий газ…
Міським обранцям увірвався терпець, тому відсьогодні на пленарні засідання Львівської міськради обмежать вхід для представників громадськості. Відтепер, щоб потрапити на сесію Львівської міськради, потрібно буде пройти через дві рамки металодетектора.
“Ми живемо в країні, де йде війна, а тому чудово знаємо, що сьогодні багато необлікованої зброї, в тому числі й у Львові. Тому, треба дбати за безпеку людей, зрештою, у сесійній залі працює багато жінок-депутатів. Все має бути злагоджено і безпечно, має бути нормальна дискусія й аргументи, але точно без хаосу, заворушень, бійок та безчинства. Сьогодні все це непотрібне у Львові! Позаяк, львів’яни свого часу доклали дуже багато зусиль, щоб наше місто, навіть у найскладніші часи для держави, було безпечним містом. Дуже прикро було дивитися на провокації, які були на останній сесії міськради – з однієї сторони скликають бойовиків, а з іншої – використовують сльозогінний газ. Певен: Львову все це не притаманно!”, – зазначав “Пошті” раніше голова фракції “Народний контроль” у міськраді Валерій Веремчук.
Безпечно дискутувати, а не галасувати
Один із металодекторів встановлять при вході в Ратушу, інший – на вході в саму сесійну залу.
“Я думаю, що такі засоби безпеки ні в кого не викликатимуть питань, зважаючи на ситуацію в країні. Тим більше, що в нас останнім часом відбувається багато акцій, які часом заважають нормальній роботі депутатів”, – зазначив секретар Львівської міськради Анатолій Забарило.
З його слів, починаючи від сьогоднішнього засідання ради у сесійну залу зможе потрапити не більше 30 активістів, при тому – з посвідченнями.
“Резервуємо в сесійній залі 30 місць для представників громадськості для того, щоб вони могли сьогодні записатися на виступи щодо питань, які будуть розглядати завтра. І ми, за узгодженням всіх керівників фракцій, надамо слово усім, хто захоче виступити. Має бути порядок: за день зареєструватись, при вході пред’явити документ, ми надаємо місце справа за колоною і будемо слухати. Відповідно до регламенту, зареєструватись на виступ потрібно за день до сесії, однак, якщо хтось не встигне зареєструватись, але конче захоче виступити щодо питань порядку денного, то, я думаю, ми знайдемо порозуміння і зареєструємо його в день сесії”, – зазначив Анатолій Забарило.
Вимога №1: не заважати депутатам!
Як зазначив начальник управління “Секретаріат ради” Юрій Лукашевський, у сесійній залі резервують також 30 місць і для журналістів.
“Це не обмеження на перебування у сесійній залі, це певне врегулювання цього. Для нормальної роботи депутатського корпусу ми резервуємо місця за колонами для журналістів і для громадськості – це по 30 місць.
Якщо приходить людина, яка є львів’янином, показує документи, що посвідчують особу, то їй видають картку, що вона зареєструвалася, із зазначенням місця в залі. Людина проходить і може спостерігати за пленарним засіданням скільки завгодно.
Зривання та блокування сесійних засідань лише шкодить львів’янам! Ми маємо вирішувати питання, а не чубитись та галасувати!
Єдине прохання – не заважати депутатам працювати. Якщо охочих є більше, ніж 30, то в нас ведеться он-лайн трансляція. Якщо людина вже прийшла, то в холі міської ради є телевізор, по якому також транслюють сесію”, – наголосив Юрій Лукашевський.
Мітингувальникам, за словами начальника управління “Секретаріат ради” Юрія Лукашевського, також надаватимуть слово, як це було раніше – після того, як за це проголосують депутатські фракції.
Анатолій Забарило у свою чергу додав, що для охорони громадського порядку в будівлі міської ради будуть залучені тільки працівники “Муніципальної дружини” та четверо нацгвардійців, відповідно до угоди.
До уваги представників ЗМІ: вхід на пленарне засідання – за редакційними посвідченнями.

Спільне звернення щодо проведення чергового пленарного засідання Львівської міської ради
9 червня 2016 року наше місто опинилося за крок до кровопролиття. Вважаємо, що картинки штурму приміщення Львівської міської ради на національних телеканалах – це не ті приводи, які мав би продукувати Львів для інформаційного простору нашої держави. Переконані, що в час неоголошеної російсько-української війни на сході країни Львів має демонструвати інший підхід до ведення місцевої політики та врегулювання конфліктів. Насильство ще ніколи не приводило до порозуміння, а призначення винних не вирішувало саму проблему.
Трагедія, яка сталася на Грибовицькому сміттєзвалищі, має об’єднати усіх нас для пошуку оптимального шляху вирішення питання поводження зі сміттям у місті Львові, а не стати приводом для зведення політичних порахунків.
За часи незалежності України у Львові неодноразово виникали гострі соціальні питання, які змушували десятки, сотні і, навіть, тисячі львів’ян приходити під стіни Ратуші зі словами протесту та вимогою до депутатів і міського голови вжити тих чи інших заходів. У таких випадках народні обранці завжди надавали слово для виступу на пленарному засіданні представникам протестуючих громадян і спільно радилися та шукали шляхи виходу із ситуації в інтересах громади міста.
Громадськість нашого міста завжди була мудрою і вимогливою, але виваженою і не схильною до насильства. Саме завдяки такій позиції львів’ян у нашому місті доступ до адміністративної будівлі міської ради є вільним і навіть у такі складні для держави часи як проведення АТО для мешканців міста ніколи не було перешкод для того, щоб прийти і подивитись, як працюють їхні обранці.
Психологічний та фізичний тиск на депутатів безпосередньо у сесійній залі, серед яких майже третина жінки, аж ніяк не може бути ознакою принциповості чи патріотизму і жодним чином не наближує наше місто та країну до перемоги у війні чи у питаннях євроінтеграції. Не ставимо під сумнів право громадян на протест. Проте звертаємо увагу, що протест повинен бути виражений у формі, притаманній цивілізованим суспільствам.
30 червня 2016 року відбудеться чергове пленарне засідання Львівської міської ради. Сесійна зала міської ради має обмежену кількість місць і об’єктивно не може вмістити усіх охочих.
Для вирішення цієї проблеми Львівська міська рада однією з перших серед міських рад України запровадила он-лайн трансляції пленарних засідань у мережі Інтернет та на великому екрані в холі Ратуші. Запрошуємо всіх охочих переглянути події пленарного засідання Львівської міської ради через інтернет-трансляцію на lvivrada.gov.ua. Бажаючих виступити на пленарному засіданні та донести до депутатів думку середовищ, які вони представляють, просимо до проведення пленарного засідання подати інформацію у Секретаріат міської ради із зазначенням свого представника, причини та теми виступу на пленарному засіданні. Гарантуємо резервування у сесійній залі місць для таких представників та голосування за надання їм слова.
Прихильників силових методів ведення дискусій та вирішення конфліктів запрошуємо доєднатися до лав Збройних Сил України.
Дякуємо громаді міста Львова за мудрість та розуміння!
З повагою,
Фракція “Об’єднання “Самопоміч” у Львівській міській раді;
Фракція “Блок Петра Порошенка “Солідарність” у Львівській міській раді;
Фракція “Громадянська позиція” у Львівській міській раді;
Фракція “Громадський рух “Народний контроль” у Львівській міській раді;
Фракція “Українське об’єднання патріотів - УКРОП” у Львівській міській раді;
Фракція “Українська галицька партія” у Львівській міській раді.