Один зі старих кварталів Львова комплексно оновлять, а його мешканців учитимуть цінувати своє місто. Такою є мета спільного українсько-німецького проекту, який стартує за три місяці.
Один зі старих кварталів Львова комплексно оновлять, а його мешканців учитимуть цінувати своє місто. Такою є мета спільного українсько-німецького проекту, який стартує за три місяці.
Проект розпочне роботу з відкриття спеціального бюро, приміщення для якого має виділити міська рада. Основна мета роботи бюро - працювати з мешканцями і відповідати на їхні запитання, наприклад, як оптимально реконструювати помешкання, як правильно підходити до ремонтних робіт, як усунути певну проблему в будинку. До роботи такого центру будуть залучені як місцеві, так і німецькі спеціалісти.
Загалом проект розрахований на три роки. У Ратуші сподіваються, що вже 2012 року львів'яни побачать цілком оновлений один зі старих кварталів. Щоправда, ревіталізацію якого саме кварталу проводитимуть, поки що достеменно не відомо. За словами Лілії Онищенко, начальника управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, зараз розглядають три варіанти: територію позаду вул. Гонти (квартал, який незаслужено оминають туристи), старе місто в мурах (але оскільки цією територією активно цікавляться інвестори, ділянка не в найгіршому стані) та район вул. Крушельницької - політехнічний університет (район елітної австрійської забудови). Остаточно вибрати квартал-щасливчик обіцяють уже до вересня. За словами ініціаторів проекту, залежатиме вибір в основному від того, наскільки тій чи іншій дільниці потрібна допомога та чи готові її мешканці до активної співпраці.
- Після реалізації проекту квартал має ожити не лише щодо культурних заходів, але і реновації самих будинків. Наші німецькі колеги вже реалізували схожий проект у двох румунських містах і зробили це дуже добре, - сказала "Пошті" Лілія Онищенко.
За словами Іріс Гляйхман, керівника проекту від Німеччини, їхній уряд виділить кошти для технічного та фахового консультування, частково профінансує пілотну частину проекту. Подальше ж виділення коштів залежатиме від того, наскільки активно до проекту долучаться міська рада та громада кварталу. Якщо вони теж вкладатимуть гроші, є більше шансів розраховувати на додаткове фінансування з-за кордону.