Кельнерство по-львівськи

Власники  ресторанів підвищують престижність роботи офіціантів

Власники  ресторанів підвищують престижність роботи офіціантів

Гільдія рестораторів Львів­щини вирішила відновити старі традиції львівських  кельнерів і нагадати про те, що офіціант - професія достойних.

За словами Вардкеса Арзуманяна, екс-голови Гільдії рестораторів та автора ідеї свята, нині ця професія втрачає свій шарм, працювати офіціантом зважуються, лише аби пережити скрутні часи або ж тимчасово на літній сезон. Але такий стереотип потрібно руйнувати.

"Ресторани Львова мають трьохсотлітні історії, не всі міста України можуть таким пишатися, - пояснює пан Арзуманян. - З плином часу пам'ять про навики та цінність кельнерів стирається і люди сприймають цю роботу як другосортну. Насправді це далеко не так, для цього потрібен талант. Крім того, в професії немає нічого незручного, навпаки, навіть президенти США свого часу працювали кельнерами, зокрема Клінтон. Та й нинішній президент Барак Обама у своїй промові зі­знався, що розпочинав  кар'­є­ру саме з цього ремесла. Потрібно нагадати львівські традиції, адже цим справді варто пишатися..."

На думку власників ресторанів, найкращий спосіб довести престижність професії - самим одягти жилет та метелик і обслуговувати  клієнтів. Як розповів "Пошті" пан Арзуманян, всі члени гільдії зголосилися попрацювати кельнерами увесь день у своїх закладах. Зокрема, за барну стійку стануть Марк Зархін, генеральний директор ТзОВ "Системи швидкого харчування" (мережа "Челентано", "Дарвін", "Кафе №1", "Кумпель", "Острів суші Япі"), Петро Адамик, міський депутат та власник ресторану "Шекспір", Вардкес Арзуманян, власник ресторанів "Тарон" та "Кентавр", та інші власники понад тридцяти ресторанів, які входять до гільдії.

Міська влада обіцяє під­тримати ініціативу рестораторів. "Це хороша ідея, вона обов'язково зіграє на туристичну руку міста, - коментує "Пошті" Андрій Сидор, начальник управління культури та туризму ЛМР. - За останні півтора року ресторанний бізнес у місті суттєво зріс, від­повідно зросла, й наша спів­праця. Я вже можу сказати, що гідну підтримку свята ми забезпечимо, готові навіть частково його профінансувати". Проте фінансова підтримка рестораторам не потрібна, усе, що вони просять, - призначити дату Дня кельнера. Орієнтовно перше в Україні дійство такого штибу проведуть навесні, після закінчення Великого посту.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4745 / 1.54MB / SQL:{query_count}