Після семи місяців роботи вул. Шпитальну спромоглися відремонтувати лише на 30%, а вул. Ярослава Мудрого - ще менше. Як наслідок, підряднику, який ремонтував обидві вулиці, міська рада висунула претензії і не допускатиме до участі в тендерах у майбутньому. Натомість завершити ремонт багатостраждальних вулиць має інша фірма, яку знову ж таки визначать через тендер.
Капітальний ремонт вул. Шпитальної ТзОВ "МІОР-ЛВ" розпочало в травні 2008 року, однак, попри те, що, згідно з угодою, її мали завершити до вересня, вулиця досі стоїть розритою, мов по війні, а роботи тут виконано лише на 30%. Торік у вересні порушення графіків Михайло Гладій, директор ТзОВ "МІОР-ЛВ", пояснював погано підготовленою проектно-кошторисною документацією. За його словами, технічне завдання не відповідало реальним обсягам роботи, як і ціни, що у проектно-кошторисній документації були заниженими.
- На вулицю Шпитальну треба набагато більше грошей, аніж це було передбачено у бюджеті на 2008 рік. Окрім того, в процесі роботи виникли проблеми з колектором. Він був аварійним, і водоканал вимагав його замінити. Але водоканал та міська рада не змогли порозумітися. Ми зверталися до різних посадовців, що нам робити, але відповіді не було. У результаті ми виконали робіт приблизно на півмільйона. На подальші роботи забракло фінансування. Міська рада прийняла всі акти виконаних робіт і вже проплатила 445 тисяч, ще 65 тис. грн винна, - зазначив "Пошті" Михайло Гладій.
З ремонтом вулиці Ярослава Мудрого теж були проблеми. За словами Михайла Гладія, крім того, що там виникли додаткові роботи, їх завершенню заважали погодні умови. На цьому об'єкті фірма виконала робіт на трохи більше ніж 1,1 млн грн.
Справою розритої Шпитальної зацікавилися і правоохоронці. За інформацією "Пошти", після перевірки тендерної документації працівники управління Державної служби боротьби з економічними злочинами Львівського обласного управління міліції виявили низку порушень закону. За даними правоохоронців, директор ТзОВ "Міор-ЛВ" Михайло Гладій надав до управління капітального будівництва неправдиві дані про своє підприємство, зокрема, щодо кваліфікації та досвіду працівників, наявності обладнання. Завдяки омані міських чиновників (хоча можна припустити, що чиновники свідомо заплющили очі на неправду) компанія й перемогла у низці тендерів, зокрема, на реставрацію та реконструкцію театру "Воскресіння" та на ремонт вулиць Шпитальної і Ярослава Мудрого.
При цьому правоохоронці переконані, що пан Гладій планував аферу кілька років. Адже, згідно з результатами перевірки, ще 2006 року він надав до ЛОДА неправдиві дані про кваліфікацію та досвід працівників, наявність у власності обладнання, яке потрібне для виконання будівельних робіт. У подальшому на підставі цієї оманливої документації фірма отримала ліцензію на здійснення будівельної діяльності. Хоча насправді, за даними ДСБЕЗ, на підприємстві оформлено лише двоє осіб - директор та бухгалтер.
Зважаючи на ці факти, у січні цього року прокурор Галицького району Львова порушив кримінальну справу проти директора ТзОВ "Міор-ЛВ" Михайла Гладія за ст. 366 ч. 1 КК України (службове підроблення).
Однак, як запевнив "Пошту" Михайло Гладій, йому невідомо ні про претензії міської ради та передачу справи до суду, ні про розслідування міліції, ні про порушення кримінальної справи. Водночас директор товариства не захотів назвати журналістові, скільки ж людей працює на підприємстві, пославшись на те, що не хоче розкривати бухгалтерію. Однак сказав, що документи, які він подав на тендер, містили правдиву інформацію.
Цікаво, що торік фірма "Міор-ЛВ" виграла три тендери, які проводило управління капітального будівництва ЛМР (капітальний ремонт СШ №7, виготовлення документації та капітальний ремонт театру "Воскресіння" та реконструкцію СШ№71), та два тендери з восьми, на які подавалася (!) в управлінні інженерного господарства (капітальний ремонти вулиць Шпитальної та Ярослава Мудрого) на загальну суму більше 10 млн грн (!). Щоправда, більшість суми, майже 7 млн грн, на ремонт театру, так і не виділили. Цікаво, що ще низку тендерів виграла інша фірма того ж директора - ПП "Ренесанс-Стиль". Причому вона не вельми відстала від "Міор-ЛВ" за сумами виграних тендерів. За минулий рік ПП "Ренесанс-Стиль" виграла тендери на реконструкцію ДНЗ №33 (900 тисяч), реконструкцію приміщень Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки (більше 700 тисяч) та реставраційно-ремонтні роботи на ансамблі монастиря бернардинів (4,5 млн грн). Про те, як можуть фірми виконувати одночасно такі обсяги робіт і скільки для цього треба було б задіяти працівників, у міській раді, здається, не замислювалися. То ж не дивно, що майже весь обсяг робіт на Шпитальній та Ярослава Мудрого виконували субпідрядники. Своїми силами фірма "Міор-ЛВ" робила лише демонтаж та деякі монтажні роботи.
Торік Михайло Гладій не мав намірів відмовлятися від бюджетних замовлень у майбутньому. Сьогодні ж його думка кардинально змінилась. У коментарі "Пошті" Михайло Гладій заявив, що цього року не братиме участі у тендерах. "З таким підходом, коли немає проектно-кошторисної документації, погано розраховані ціни, я не хочу більше працювати. Принаймні на ремонті доріг", - запевнив він.
Однак, здається, за новими правилами, ця та схожі фірми і не зможуть брати участь у тендерах. Адже тепер фірма-переможець повинна виконувати не менше 80% робіт самостійно, а не наймати субпідрядників. Ба більше, міська рада свідомо не допускатиме горе-підрядників, до яких раніше були претензії, до львівських вулиць. А на недоремонтовані вулиці оголосить новий тендер.
І ремонтуватимуть вулиці Шпитальну, Ярослава Мудрого, Ужгородську, Скорини, Франка та проїзд Крива Липа тепер інші "гладії".