Дірка у паску

Зарплати посадовцям урізали. Але не настільки, щоб вони перейнялися турботами пересічних громадян

Зарплати посадовцям урізали. Але не настільки, щоб вони перейнялися турботами пересічних громадян

Парламентарі 374-ма голосами у вівторок, 3 березня, вдвічі зменшили високопосадовцям зарплату  від їх максимального розміру окладу. Тепер менше зароблятимуть Президент, глава уряду та секретаріат Кабміну, спікер та апарат ВРУ, ке­рівний склад РНБО, Секрета­ріат Президента, нардепи та губернатори. Обмеження діятиме до 1 січня 2010 р.

Народні обранці своєю постановою доручили Кабміну терміново до 16 березня 2009 р. подати на розгляд ВРУ пропозиції про внесення змін до законодавчих актів, спрямованих на упорядкування оплати праці співробітників НБУ, відповідних державних установ та організацій, передбачивши при цьому зменшення максимального розміру їх зарплати не менше ніж удвічі. Також Рада постановила забезпечити упорядкування окладів керівників та заступників керівників судів, органів прокуратури, інших правоохоронних органів, зменшивши вдвічі на відповідний період максимальний розмір зарплати зазначених осіб.

Отож, керманич держави тепер одержуватиме вже не 23 тис. грн на місяць, а 11,5 тис. Зарплата глави уряду становитиме майже 8 тис., а міністри задовольняться окладом у 6,5 тис. у місяць. Нардеп отримає приблизно 6 тисяч гривень, віце-спікер - 7,5 тисячі.

На тлі цієї теми "Пошта" принагідно поцікавилася зарплатами львівських високопосадовців. Утім отримати відповіді, на жаль, вдалося не від усіх місцевих чільників.

Хтось обурювався, інші - навідріз відмовлялися говорити суму, хтось... навіть сміявся.  Дивно, адже вони є публічними особами та, нагадаємо, отримують зарплати з коштів платників податків. Чому ж з офіційної зарплатні роблять таємницю, так і залишилося незрозумілим.

Найоперативніше, що й не дивно, на 100% за статутом, на запитання "Пошти" відгукнулися військові. Зокрема, за словами керівника прес-центру Західного оперативного командування Олександра Поронюка, грошове забезпечення командувача військ ЗОК Михайла Куцина становить 5 тис. грн. У нього три заступники - вони отримують у межах 4,5 тис. грн. Принагідно зазначу, що ці військові високопосадовці відповідають за боє­здатність військових частин у
9 областях України. Їм через кризу урізали грошові винагороди (себто премії). Назвемо й суми, які сьогодні отримують контрактники. Скажімо, першого року служби - 820 грн, а загалом у середньому - це 1,3-1,7 тис. грн.

Як поінформувала "Пошту" прес-служба Львівської ОДА, заробіток губернатора Львівщини Миколи Кметя за лютий становив 6650 грн, а його першого заступника Валерія П'ятака - 7402 грн. Сума в останнього є вищою, бо у нього більша вислуга років та вчений ступінь. Начальники ж управлінь в ОДА отримують 3,4 тис. грн (у цю суму входить ранг, вислуга років та інтенсивність). Середній же заробіток чиновників на Винниченка -  від 1,2 до 2 тис. грн.

Міському голові Львова Андрію Садовому, за інформацією прес-служби міськради, у грудні-лютому нарахували середню зарплату понад 8,3 тис грн, а на руки він отримав 6693 грн. У мера є три заступники. Отож, у правої руки, себто першого заступника Олега Синютки, середньомісячний заробіток за останні три місяці становив 
11 253 грн. А от заступник мера з гуманітарних питань Василь Косів у січні 2009-го отримав 4323 грн, у лютому - 10 238 грн. Найменша сума у т.в.о. заступника міського голови з містобудування та інфраструктури Володимира Шевчука - остання його зарплата становила 2200 грн.

Дізнатися, скільки заробляє у 2009-му головний міліціонер Львівщини Василь Пісний, ані безпосередньо від нього, ані від прес-центру ГУ МВСУ області, не вдалося. Тому скористаємося цифрою, яку називав "Пошті" сам В.Пісний торік у грудні - його зарплата тоді становила 9,8 тис. грн. Начальник ДАІ області Володимир Семенина одержує близько 5 тис. грн.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4640 / 1.56MB / SQL:{query_count}