Львів – європейське місто, культурна столиця України, та пішоходам ще дуже далеко до законослухняної Європи. Ненормативна лексика, недоброзичливі побажання… Чого тільки не почують поліцейські, коли зроблять зауваження порушникам. Щоденна праця “копів” стає суцільним випробуванням на міцність нервів, але вони не здаються!
Часто однією з причин аварій у місті Лева є перехід жителями дороги у невстановлених місцях. Люди поспішають на роботу і їм чомусь лінь пройти 30-40 метрів до “зебри”. Про дотримання правил дорожнього руху у Львові пішоходами годі й говорити… Та цьому врешті-решт треба поставити крапку.
У Львові в п’ятницю, 18 березня, патрульні поліцейські пішоходів-порушників карали гривнею. Так, лише за один ранок на Сихові оштрафували 11 жителів, які переходили-перебігали дорогу в недозволеному місці. “Щасливо вам потрапити в АТО і звідти не повернутися!” – побажав “копам” пішоход-порушник. Ось вам і Львів…

Загалом з початку березня патрульні Львова оштрафували 61 пішохода за перехід вулиць у невстановлених місцях або ж на червоний сигнал світлофора. Штраф – 51 грн. Статистика ДТП за участі пішоходів сумна, тому треба діяти радикальніше, запевняють у поліції. З серпня до 17 березня сталося 463 ДТП з пішоходами, травмовано 417 осіб, загинуло 87. І все через легковаження людиною правил дорожнього руху.
Респект “копам” за виховну роботу!
Законослухняні містяни одноголосно підтримують дії поліції, яка звертає увагу горе-пішоходів на порушення правил дорожнього руху і штрафує їх. Мовляв, “рагулів, які не вміють переходити дорогу, треба нарешті навчити”. Гривнею!
Поліцейським Львова, які провели виховну роботу на Сихові та оприлюднили відео, містяни через соцмережі подякували і закликали продовжувати цю справу в усіх районах міста, зокрема, на найбільш небезпечних ділянках доріг.
Містяни бажають терпіння та наснаги полісменам і мають надію, що та частина суспільства, яка систематично порушує, “почне звертати увагу на закони, діяти в межах законодавства і, звичайно, поводитися гідно, як личить громадянинові України”.
У поліції пояснюють: штрафувати пішоходів, які порушують Закон, – їхній обов’язок. Його потрібно дотримуватись усім!
Лише за один ранок на Сихові оштрафували 11 пішоходів, які переходили-перебігали дорогу в недозволеному місці
“Ми виконуємо свою роботу! Штрафуючи пішоходів, привертаємо увагу до цієї проблеми, адже на карті – життя і здоров’я людини. Це робота на випередження в цьому плані. Не одразу штрафуємо. Подекуди для початку попереджаємо. Якщо порушення незначне – відпускаємо. Як тільки поліцейські виписують штраф, у відповідь бачимо агресію суспільства!” – наголосив “Пошті” керівник патрульної поліції Львова Антон Пузиревський.
“Подекуди треба посилювати громадські роботи, де покарання грошима не ефективне. Ми проявляємо ініціативу у тому, щоб змінювали розмір штрафів і види покарання. Та це вже не в нашій компетенції. У Києві можуть розглядати й ухвалювати такі рішення”, – резюмує Антон Пузиревський.
Цілком підтримує і вітає дії патрульних поліцейських щодо пішоходів-порушників екс-начальник міліції Львівщини Богдан Шкарада. “Патрульна служба діє в рамках Закону, тому нормально, коли поліцейські вимагають від суспільства дотримуватись законодавства. Часто стаються ДТП через пішоходів. Та ще й із наслідками. У нас, на жаль, чомусь не звикли виконувати закони… Усі ми – учасники дорожнього руху, тому повною мірою має відповідати кожен! Не рік, два, три, а щонайменше… з десяток років потрібно, аби врегулювати ситуацію на дорогах міста. Нічого дивного, адже в останні роки в нас був у державі хаос із дотриманням законодавства. Закон діяв, але тодішні міліціонери і самі громадяни скептично ставилися до цього”, – акцентує Богдан Шкарада.
Емоційна реакція львів’ян
Власне, одне з останніх відео, яке опублікували 18 березня в соцмережі поліцейські, викликало в суспільстві гучну реакцію. На ньому “копи” виконують свою роботу і за перехід у недозволенному місці штрафують пішоходів. На це у відповідь вони отримали… прокльони. Львів’яни не змогли змовчати і свої враження виклали в соцмережі Facebook.
“Я загалом підтримую, що почали гривнею вчити розуму пішоходів. Будьте певні: по-іншому наш менталітет не навчиш”, – певен пан Степан. “Прокльони... І ще такі тяжкі – на смерть. Жінко, схаменіться! Перший тиждень Великого посту!” – каже пані Олександра.
“Жах! Мій рідний Сихів. Деяких горе-пішоходів знаю особисто. Ми хочемо до Європи, а самі… бидло бидлом! Я двома руками за такі штрафи, бо, по-перше, це наповнить місцевий бюджет, по-друге, знизить рівень травмованості на дорогах. Бо їдеш собі спокійно, а на трасу вилітають пішоходи. Не встигнеш натиснути на гальма – і все... А хто винуватий? Як завжди водій”, – зазначає львів’янка Ольга. “Має бути порядок! Штраф за перебігання дороги у невстановленому місці має бути жорсткий і безкомпромісний”, – резюмує пан Олександр.
“Ох, мене б так оштрафували раз, аби менше перебігала дорогу в недозволеному місці”, – саме так написала у соцмережі Facebook Юлія.
“Надзвичайно вдячна нашій поліції за такі дії. Соромно за реакцію затриманих порушників. Велике прохання до поліції: не зупиняйтесь і не опускайте рук! Нехай ці неадеквати не відіб’ють у вас бажання працювати чесно і до кінця виконувати свою роботу. Здоров’я і терпіння вам!” – закликає ще одна жителька міста Людмила.
Не штрафом єдиним
Аби справа загалом мала успіх, потрібно не лише штрафами боротись, а й інформаційно підтримувати боротьбу, певні активісти. “Правила дорожнього руху щодо пішоходів нечітко прописані. Написано: “Переходити дорогу на регульованому пішохідному переході, якщо він є поблизу, а якщо нема, тоді можна перейти трасу, озирнувшись направо-наліво і переконавшись у безпечності ситуації”. Та чіткого зазначення слова “поблизу” нема. Я підтримую, аби порушників дорожнього руху штрафували, та подекуди треба навести порядок із законодавством. Також має бути загальна програма, яка б охоплювала усі верстви населення, починаючи від дитячих садочків і до людей зрілого віку. Більше соціальної реклами, відеороликів. Лише комплексно зможемо швидше змінити шкідливі звички пішоходів”, – розповів “Пошті” Ярослав Порада, громадський активіст ГО “Дорожній контроль Захід”.
Ми хочемо до Європи, а самі – бидло бидлом
Таку думку підтримує і Богдан Шкарада. Він наголосив, що за кордоном закон поважають, його дотримуються. А те, що коїться на українських дорогах, – неприпустиме.
“Важливо, щоб цю справу вирішували не лише каральними методами, а й інформаційними, які б цілеспрямовано мали на меті виховувати свідоме суспільство. Потрібно говорити про це через ЗМІ, телебачення, у школах, а також підтримувати цю тенденцію постійно. Після цього законослухняних громадян збільшиться. А тих, що дуже оборюються, потрібно у цифровий спосіб показувати публічно. Нехай би за кордоном спробували перейти дорогу в недозволеному місці! – наголошує Богдан Шкарада. – Я за порядок. Усі ми хочемо в Європу! Є водії, які їздять як хочуть, а тільки-но перетинають кордон – дотримуються всіх правил, бо знають, що правоохоронні органи там не дозволять порушувати закон. Така психологія”.