Відрами з коромисла

Так пропонують гасити пожежі у Львові, який потерпає через відсутність гідрантів. Лінощі ремонтників доріг можуть обернутися катастрофою

Так пропонують гасити пожежі у Львові, який потерпає через відсутність гідрантів. Лінощі ремонтників доріг можуть обернутися катастрофою

voda.jpg

Джерела води під час гасіння пожеж - гідранти - масово зникають з вулиць Львова. Рятувальники Львівщини беруться за голову, адже місто вже має тенденцію до занедбування гідрантів, щороку кількість пристроїв, які не працюють, збіль­шується на кілька десятків.

Нині в місті 2770 гідрантів, 965  з них не справні. З огляду ж на те, що, за пожежними нормами, гідрант має стояти кожних сто метрів, для рятувальників така кількість мізерна. Львову негайно потрібно не те що відремонтувати старі пристрої, а встановити чимало додаткових. Відповідальним за їхній  стан та кількість є ЛКП "Львівводоканал", та, за словами працівників управління МНС у Львівській області, останні радше імітують свою справну роботу, аніж насправді щось роблять.

Як розповів "Пошті" Сергій Пехник, начальник оперативного відділу  ГУ МНС у Львів­ській області, від кількості цих водних пунктів залежать обсяги завданих  збитків від пожежі, чиєсь здоров'я, а подекуди навіть і життя. Зокрема, 9 грудня на вул. Личаківській горів будинок, полум'я знищило майна на загальну суму 150 тисяч гривень. Одразу після пожежі рятувальники обурювалися тим, що колодязь гідранта, який допоміг би прискорити гасіння вогню, вщерть був заповнений сміттям. Аби врятувати будинок, пожежники змушені були викликати підмогу. І це не єдиний такий випадок. За словами працівників МНС, кожен третій виїзд на гасіння пожеж супроводжується ступором через відсутність гідранта.

"Щороку ми двічі проводимо огляди стану гідрантів, - розповідає пан Пехник. - Щоразу вказуємо, що треба полагодити, а що й повністю відновити. Проте на наші закиди рідко реагують, віднікуючись відсутністю належного фінансування. Трапляється й таке, що ремонти просто вдають... До прикладу, минулого року ми отримали від "Львівводоканалу" повідомлення про ремонт 20 гідрантів, саме стільки вони полагодили за цілий рік. Коли ж ми вирішили перевірити  їхню роботу, то виявилося, що відремонтували лише п'ять пристроїв, всі інші були справні, вони просто підтасували дані..."

У "Львівводоканалі" вважають, що ситуація є стерпною і згущувати фарби ні до чого. Зокрема, прес-секретар "Львів­водоканалу" Уляна Горбата повідомила, що комунальники ситуацію рятують як можуть, а найбільша біда від фірм, які ремонтують дороги.

"Чимало гідрантів опиняються закатаними під бетон - розповіла "Пошті" Уляна Горбата. - Цікаво й те, що біда лише в українських виконавців ремонтів доріг, бо якщо працюють іноземці, то навіть не задумуються над тим, аби спростити собі таким чином роботу. Нашим важко втлумачити, що гідранти - це святе, від них подекуди залежить питання життя та смерті".

За словами Уляни Горбатої, окрім поламок гідрантів, вимальовується тенденція й до іншої проблеми - їх масово викрадають, а кожне виливання нової кришки обходиться підприємству у 1500 гривень. Цікаво, що старі кришки вироблені ще австрійцями і мають спеціальне клеймо, тож, імовірно, мають цінність для колекціонерів старожитностей. Наприклад, відомо, що люки австрійського зразка викрадали спеціально для продажу.

За розрахунками спеціалістів ГУ МНС України у Львівській області, при гасінні серйозної пожежі, приміром, на Головній пошті, для забезпечення у повній мірі водоспоживання пожежних ланок потрібно п'ять-шість гідрантів. Проте нині на вул. Дорошенка за Головною поштою залишилися лише два гідранти. На вулиці ближче до центру - ще чотири є несправними. Хоча їхній ремонт мали б передбачити у проекті реконструкції трамвайної колії. До слова, цього проекту так і не було подано на експертизу фахівцям з ГУ МНС області. Тож ремонт дороги на вулиці Дорошенка міська влада здійснює без погодження з рятувальниками.

Варто зауважити й те, що торік МНС надіслало листа до чільників міста та області, аби владнати справу з гідрантами, але віз і нині там...

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4691 / 1.57MB / SQL:{query_count}