В епіцентрі полум’я

Власна недбалість та дурниці безхатченків й надалі забирають життя у жителів регіону

Власна недбалість та дурниці безхатченків й надалі забирають життя у жителів регіону

gorilo.jpg

Лише за перші два місяці нового року на Львівщині сталося вже 236 пожеж, під час яких життя обірвалося для
23-х жителів регіону і ще 11отримали травми різних ступенів важкості.

Про це "Пошту" повідомив працівник прес-центру Головного управління МНС у Львівській області Віталій Туровцев.

Хоча й львівські вогнеборці, спираючись на статистику, говорять про зменшення загалом кількос­ті пожеж, загиблих та покалічених від "червоного півня", поза тим, ситуацію спокійною категорично не називають. "Торік у січні та лютому на Львівщині трапилося 289 пожеж. За цей період вогонь позбавив життя 41 особу. Ще 17 жителів області було травмовано. Звісно, ця статистика є куди гіршою за цьогорічну, але й кількість загиблих за сі­чень та лютий нас дуже турбує", - говорить Віталій Туровцев.

На фоні негативних даних інформують у МНС області й про позитив: за згаданий період часу минулоріч вогнеборці своїми злагодженими діями врятували життя 73-х людей (серед них двом діточкам), а вже у цьому році за допомогу їм мають дякувати 92 особи, з яких шестеро маленьких мешканців області.

За словами співрозмовника, найбільш резонансною пожежею за перші два місяці 2009-го є трагічний випадок, який мав місце 22 лютого у Стрию, де було вкрай "спекотно" в одній із п'ятиповерхівок. Пожежа ви­никла у підвалі будинку (най­імовірніше, через необережне поводження з вогнем безпритульних) й перекинулася на сходову клітку. На жаль, одна літня жінка загинула. Врятувати ж вдалося 20 мешканців будинку.

Власне через те, що безхатченки часто гріються від морозів у підвалах будинків, розпалюючи там вогнища (!), вони спричинили вже не один такий інцидент. Як каже В. Туровцев, рятувальники спільно з працівниками ЛКП ще на початку зими проводили рейди, перевіряючи, чи бува підвали не захаращені купами сміття, чи такі точки не окупували безпритульні. Що могли - усунули, але на 100%, звісно, від дурниць безпритульних, які ризикують як своїм здоров'ям та життям, так і мешканців будинків, застерегтися неможливо. Принаймні якщо помітили нових "сусідів" у підвалі, то повідомте про це у ЛКП та дільничного, щоб запобігти біді. 

Також полум'я вогнеборцям доводиться гасити й через необережне поводження громадян із вогнем - цигарки й надалі у чорному списку причин летальних наслідків. Зокрема, недопалок звичайної цигарки та власне недбальство були причинами для 46-річного жителя с. Бірки важких опіків та частково згорілої хати.

"Червоний півень" неабияк господарює на Львівщині й через порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації електроприладів. Також є чимало пожеж через коротке замикання в електромережі. Так, у перший день весни саме через порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації електроприладів на хуторі Крута Долина села Крехів (Жовківщина) згоріли дерев'яна хата та її господар. Ще один будинок також 1 березня вщент згорів вже у с. Соколя, що у Буському районі. Причина лиха - коротке замикання в електромережі. На щастя, обі­йшлося без людських жертв.

Аби запобігти вогню через несправну електропроводку, працівники МНС та їх електрики спільно з соціальними службами зараз проводять спе­ціальні рейди у селах Львів­щини будинками соціально  незахищених родин. Під час таких візитів перевіряють стан електропроводки, пічок та димарів, усуваючи несправності. В. Туровцев каже, що такі рейди вже провели у селах Пустомитівського та Городоцького районів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.0169 / 1.56MB / SQL:{query_count}