Усі родичі гарбузові…

Видається, заплющивши очі на грубе порушення закону, львівські чиновники тепер завзято відхрещуються від своїх протеже

Видається, заплющивши очі на грубе порушення закону, львівські чиновники тепер завзято відхрещуються від своїх протеже

garbuz.jpg

Фактами, наведеними у матеріалі "Пошти" "Гарбузова каша", надрукованому у №13 (751) від 7 лютого цього року, зацікавилася прокуратура. Правоохоронці Личаківського району наразі провадять перевірку кафе "Гарбуз" щодо наявності у закладу дозволів на реконструкцію та діяльність.

Нагадаємо, кафе "Гарбуз", що на вул. Франка, 15, відкрилося у Львові наприкінці минулого року. Не помітити кафе з недолугою громіздкою металевою конструкцію над дверима, яка жахає своєю недоречністю, неможливо. Водночас будинок, де розташувався заклад, є пам'яткою архітектури місцевого значення позаминулого сторіччя. Проте це не зупинило власників від суттєвого перепланування будівлі, причому жодних дозволів на це, як повідомили "Пошту" в управлінні охорони історичного середовища ЛМР, отримано не було. Ба більше, замість знайти будівельну фірму, яка б мала ліцензію на проектування робіт на пам'ятках, власники будинку вирішили, що фахівці їм ні до чого, й стали самі собі архітекторами. При цьому під час реконструкції, як стверджують в управлінні охорони історичного середовища, були знесені, зокрема, й несучі стіни будинку...

Узаконювати зміни у будинку власники кафетерію почали вже постфактум. За словами Володимира Олійника, в.о. голови Личаківської райадміністрації, у вересні 2008 року, коли власники звернулися за дозволом на реконструкцію квартири під кафе, внутрішні перебудови у приміщенні вже були проведені. Держ­архбудконтроль наклав штраф у розмірі 7500 грн, що дорівнює 10% від кошторисної вартості виконаних робіт. І 27 жовтня 2008 року міжвідомча комісія таки узаконила самобуд, надавши дозвіл на завершення робіт... Та погодженого й надалі ніхто не дотримувався. Адже про жодний зовнішній декор у наданих дозволах не йшлося... І якщо внутрішні роботи власникам вже таки погодили, то зовнішній декор і надалі залишається поза законом. "Якщо людям пішли назустріч і надали дозвіл на завершення робіт, а вони й надалі почали провадити нові роботи і знов без погодження, то цього вже не можна залишати. Але якщо за внутрішні роботи відповідає Держархбудконтроль, то щодо зовнішніх своє адекватне слово мали б сказати управління архітектури та управління охорони історичного середовища. І їх неможливо обійти, ос­кільки рано чи пізно власники закладу змушені здати свій об'єкт в експлуатацію і підписати дозвіл мають всі члени міжвідомчої комісії", - сказав "Пошті" Володимир Олійник. Так з'ясувалося, що заклад громадського харчування, який функціонує у центрі Львова, досі не зданий в експлуатацію!

"За інших казати не бу­ду, але Личаківська райадміністрація не підпише акта здачі об'єкта в експлуатацію за наявності такого декору", - запевнив "Пошту" чиновник. Що ж, сподіватимемося на принциповість львівських чиновників, а також на органи прокуратури. За словами Лілії Онищенко начальника управління охорони історичного середовища ЛМР, цього тижня з ініціативи прокуратури до кафе "Гарбуз" завітала комісія, до складу якої, крім правоохоронців, увійшли архітектори, представники інспекції Держархбудконтролю, санстанції тощо. Сподіваємося, що про результати своєї перевірки правоохоронці повідомлять громадськість.

Під час підготовки першого матеріалу  голова Личаківської райадміністрації Василь Білоус спочатку заявив "Пошті", що він не помічав спотвореного будинку у ввіреному йому ра­йоні, щоправда, під час розмови із журналістом чиновник пригадав "будинок, оснащений металевою бляхою"... Представники ж інших  ор­ганів влади перекладали відповідальність за "монстра" у центрі Львова один на одного. Чи не єдиною, хто пояснила ситуацію "Пошті", була Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища, яке, до слова, неодноразово вказувало власникам закладу на недолугість проведеної реконструкції будівлі і складало свої приписи.

Цікаво, що міський голова Львова Андрій Садовий,  коли "Пошта" кілька тижнів тому звернулася до нього з цією проблемою, сказав, що не бачив нового закладу. Зрештою, логічно, що міський голова не може знати кожної кнайпи у місті, і у невіданні Андрія Садового не було б нічого дивного, якби в одній із місцевих газет не вийшов рекламний матеріал про сумнозвісний заклад, у якому, зокрема, йшлося про те, що "тільки завдяки розумінню з боку міської ради та особисто міського голови Андрія Садового, новий ресторан зможе радувати львів'ян та гостей міста". "Жодної підтримки я не надавав... Якщо є порушення - треба звертатися в правоохоронні органи... Але якщо йти за бюрократичною схемою, тоді сьогодні навряд чи заклади зможуть діяти", - сказав тоді "Пошті" міський голова. Коли "Пошта" вдруге спитала Андрія Івановича, чи він таки поцікавився "гарбузяним драконом" на вул. Франка, пан Садовий зазначив, що він "проїжджав повз", проте обіцяв з'ясувати, на яких підставах реконструйовано будинок... Також міський голова двічі перепитав журна­ліста, чи це саме той заклад, директором якого є Володимир Гарбуз, наголошуючи на вазі названого прізвища... Та "Пошта" не вважає, що прізвище власника у цій історії має значення, адже закон для всіх один... Під час підготовки цього матеріалу Андрій Садовий від коментарів відмовився, переадресувавши запитання до своїх підлеглих...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5175 / 1.59MB / SQL:{query_count}