Це не балаган, це – рейд!

Журналіст "Пошти" на власні очі побачила, як виконавча служба "вибиває" з мешканців комунальні борги

Журналіст "Пошти" на власні очі побачила, як виконавча служба "вибиває" з мешканців комунальні борги

menty.jpg 

Рейд по боржниках за комунальні послуги із залученням громадськості - а саме так міська влада називає сучасну лихварську роботу - розпочався у четвер, 26 лютого, о сьомій годині вечора, під дверима Галицької районної адміністрації м. Львова. Саме там було  призначено місце збору всіх дотичних до рейду служб: райадмінстрації, ЛКП, виконавчої служби, міліції і ЗМІ.  Попри опади і пізню годину, можновладці були в доброму гуморі: "Зачекаємо "камеру" і підемо!" Виявляється, без телебачення рейд проводити не так цікаво.

42.jpg

Перша адреса - прямо за спиною міського голови  - пл. Ринок, 3. Одразу лунає: "Обережно, дивіться під ноги!" Попри престижність району, в під'їзді немає освітлення, а підлога з вибоїнами. Не зрозуміло, чи це вирвана підлога, чи просто пісок. Виявляється, будинок вже кілька років реконструюють, однак ніяк не можуть завершити роботи. Більш як десять осіб вервечкою піднімаються по дерев'яних сходах. Один із мешканців, відчинивши двері, запитує зі злістю: "Що за балаган?" У відповідь звучить: "Це не балаган,  це - рейд!" Двері з поспіхом зачиняються.

Першою ентузіазм виконавчої служби охолодила залізна решітка між другим і третім  поверхами. Довелось чемно подзвонити і почекати, поки хазяїн-боржник вийде. Двері рипнули, однак спускатись ніхто і не думав, так само, як і впускати "гостей" у дім.

"Романе Івановичу, ми прийшли Вас повідомити, що рішенням суду Ви зобов'язані упродовж  десяти днів сплатити заборгованість із квартплати. Інакше..." Не давши працівникові виконавчої служби закінчити, боржник став обурюватись якістю прибирання в під'їзді та вимагати начальника ЛКП і прибиральницю: "Де прибиральниця? Вона хоч раз тут прибирала? Я ж говорив директорові: якщо будуть належно прибирати - я платитиму. А ми самі прибираємо і ще за це маємо платити?!" Попри  аргументи виконавчої служби про рішення суду і прохання керівника ЛКП сплатити борги, реакції з боку мешканця не було. "Повістки до суду я не отримував", - спокійно заявив мешканець. Натомість на фотоспалахи він зреагував однозначно негативно і погрожував таки спуститись або чимось у нас кинути. Дільничний ін­спек­тор відразу ж заборонив теле- і фотозйомку. Посперечавшись іще кілька хвилин, боржник  резюмував: "Сплачу, коли побачу реально надані послуги".

Тим часом Богдан Савка, директор ЛКП "Старий Львів", запевнив, що прибиральниця прибирає будинок згідно з графіком, просто тут ремонт, тому прибирання й не видно... Окрім цього, сходовий майданчик перекрили ґратами, тому прибирати там немає можливості. "Зараз він заборгував за обслуговування будинку понад дві тисячі гривень. Окрім цього, ще півтори тисячі - це стягнення на користь виконавчої служби. Якщо впродовж тижня він не сплатить борг, заарештуємо його квартиру. Він не зможе її ані продати, ані вчинити інших дій зі своєю власністю", - резюмує Богдан Савка.

Йдемо далі. Наступний боржник мешкає на вул. Довбуша, 1. Цього разу це квартира в багатоповерхівці. Після кількох хвилин настирливого стукоту в двері, нам відчинив сивочолий чоловік. Працівник виконавчої служби повторив завчену фразу про рішення суду і борг, а мешканець відразу заявив, що не буде спілкуватись, поки не вимкнуть камери. Цього разу розмова була спокійнішою, аніж попередня, однак з таким самим успіхом. Боржник хоч і отримував повістку до суду, засідання все-таки проігнорував. "Вибачте, але я не розумію, чому мені потрібно йти в суд, якщо мене  не повідомили, за що мене судять. Ба більше, мені не прийшло рішення суду, тож, вибачте, я не знаю, про що може йти мова", - спокійно сказав боржник. Після тривалого з'ясування, хто є хто і хто кому що винен, він додав: "Ми не підписували жодного договору з ЛКП і не хочемо їх послуг, бо не розуміємо, за що платимо. Моя дружина намагалась тричі взяти роздруківку в ЛКП, за що конкретно і скільки ми платимо, але їй відмовились її надати. Тож ми платити не будемо". Такий спокій обеззброїв "рейдерів", тому вони не знайшли іншого аргументу, як повторити фразу про десятиденний термін і арешт майна, й піти геть. Натомість двірничка, яка обслуговує цей будинок. розказала, що ці мешканці не платять свідомо і не тільки квартплату, але й за тепло: "Я постійно приходжу та нагадую про борги, їм телефонують із ЛКП, але результату - жодного. Борг за тепло вже сягнув 4 тисяч!" 

І з цього об'єкта також пішли ні з чим. Два дільничні інспектори, які, як зрозуміли журналісти, мусили їздити з рейдом "для камери", почали нарікати, що рейд забрав багато часу, а в них зараз перевірка, тож одного відпустили.

Решта ж без ентузіазму рушила вибивати гроші до третьо­го боржника, який мешкає за адресою вул. Газова, 14. Це виявився старий австрійський будинок із двориком. Попри пізню годину, не побачити обдерту штукатурку, перехилені двері й розбиті вікна у під'їзді було неможливо. Зійшовши сумнівної безпеки сходами у внутрішній дворик, постукали у двері до боржника. Жінка, яка вийшла на стукіт, на відміну від попередніх боржників, відразу запросила "гостей" до своєї домівки. Хоча це помешкання важко так назвати. Цього разу завчена фраза про стягнення і борг застрягла працівникові виконавчої служби в горлі, бо всі зразу зрозуміли, що стягувати нічого і ні з кого. Оскільки квартира не приватизована, а цінними речами в домі навіть і не пахне. Оглянувши облуплені стіни і кімнати без дверей навіть до туалету і ванної, учасники рейду захотіли якомога швидше вийти звідтіля. Жінка заборгувала півтори тисячі гривень за обслуговування будинку, ще чотириста  гривень стягнень нарахувала виконавча служба. Сплатити такі гроші впродовж десяти днів вона таки не зможе. "Я мешкаю з братом-інвалідом і двома дітьми, один з яких також інвалід. Усі разом живемо на 1000 гривень пенсії. Ледве виживаємо. А залишити все й піти на роботу я не можу, бо їм потрібен догляд", - розповідає жінка. Зійшлись на тому, що наразі вона сплачуватиме принаймні 30 грн щомісяця, але спробує попрацювати двірником у ЛКП, щоб решту боргу могли стягнути з зарплати. Щоправда, для того, щоб мати 1000 грн зарплати,  потрібно прибирати не менше  як 2200 квадратних метрів, а це від чотирьох до десяти будинків. На зауваження ж журналіста "Пошти" про аварійність сходів і вибиті шибки начальник відділу житлово-комунального господарства Орест Тимчишин з усмішкою зазначив, що "все добре" і сходи "в задовільному технічному стані".

Після дев'ятої години вечора журналісти покинули рейд, а працівники виконавчої служби, райадміністрації, ЛКП і дільничний попрямували ще на два об'єкти. До 22.00 ходити ще можна. Наступний рейд відбудеться у вівторок у Галицькому районі: там більше ста рішень суду про стягнення боргів, тож роботи ще багато.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8075 / 1.61MB / SQL:{query_count}