Торік Львівщина позбулася 100 тонн непридатних пестицидів, що зберігались на території області у басейнах транскордонних рік Сян та Західний Буг. 66 тонн із них вивезли в Німеччину, щоб знищити.
Торік Львівщина позбулася 100 тонн непридатних пестицидів, що зберігались на території області у басейнах транскордонних рік Сян та Західний Буг. 66 тонн із них вивезли в Німеччину, щоб знищити.
За інформацією Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області, заборонені та непридатні до використання пестициди - це окремий клас високотоксичних відходів, що становлять підвищену небезпеку для здоров'я людини та довкілля. Основна кількість таких пестицидів накопичилась в Україні у 70-80-х рр. минулого століття. Саме у 2008 р. вперше було забезпечено чотиристороннє фінансування для очищення області від непридатних пестицидів. Гроші на ці цілі в рамках програми добросусідства виділили Польща, Білорусь, Україна Інтеррег ІІІ А/Тасіс ПКС.
Загалом, у результаті п'ятирічних старань повністю очищено від непридатних пестицидів Дрогобицький, Мостиський, Самбірський і Турківський райони. Сьогодні найбільше пестицидів залишається у Золочівському (понад 80 т), Жидачівському (понад 70 т), Пустомитівському (понад 60 т) та Жовківському (понад 50 т) районах, а також у м. Дрогобичі (майже 60 т). Найменшою кількістю можуть похвалитися Сколівський (5,5 т), Городоцький, Старосамбірський і Миколаївський (близько 10 т) райони.
В управлінні переконані, що через неналежну інвентаризацію цих відходів, яка проводиться окомірно, немає можливості оцінити, скільки коштів потрібно для вивезення пестицидів. Прикладом є Буський район, який мав можливість вивезти всі свої пестициди за кошти на ліквідацію техногенної аварії на ст. Ожидів. Однак у процесі видалення виявилось, що пестицидів там є більше, ніж було за результатами інвентаризації, і коштів на утилізацію всіх не вистачило. Зараз їх знов інвентаризують.
Загалом упродовж 2004 - 2008 рр. з області видалено та знешкоджено 521,035 т непридатних пестицидів. Торік з області вивезено на утилізацію 207,463 т непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин.