На вулиці Львова вже зараз готові вийти майже 40 тисяч підприємців та жителів області, які потерпають від свавілля банків
Громадські організації Львівщини координуються і готуються до масових акцій непокори. Щоправда, чіткої програми дій вони наразі не мають. Зійшлись на одному: потрібно негайно щось робити, адже переписка з владними структурами тут не допоможе. Першим під удар потрапить Національний банк України. Вже цього тижня під стінами Львівського обласного відділення Нацбанку громадські організації спільно з підприємцями розпочнуть акцію протесту.
Учора, 23 лютого, представники понад десяти громадських організацій провели "круглий стіл", на якому обговорили банківське свавілля і обмінялися думками про шляхи виведення країни з кризи. За словами Андрія Антонищака, керівника громадської організації "Я - львів'янин", за попередньою інформацією, на вулиці Львова вже зараз готові вийти близько 40 тисяч підприємців та жителів області, які так чи інакше потерпають від свавілля банків й перебувають на межі банкрутства. Єдиною символікою акції буде український прапор.
Вимоги громадських організацій зводяться до виведення країни з кризи. Серед них: зняття мораторію на повернення депозитів, перекредитування чинних валютних договорів у гривневий еквівалент із прив'язкою долара до 6-6,5 грн без зміни річної ставки; заборона банківським установам піднімати відсоткову ставку по кредитах; заборона переоцінювати заставне майно; заборона банкам звертатися до колекторських фірм без рішення суду; відставка керівництва НБУ та заміна ради НБУ.
Упродовж доби представники бізнесових структур та громадських організацій мають вирішити, як саме виглядатиме акція непокори, та зібрати максимальну кількість учасників. Уже зараз підприємці, які опинились у кредитній кабалі, стверджують: потрібні рішучі дії, бо невдовзі вже просто не буде з ким розмовляти і кого захищати!
Луцькі ж підприємці, які також були на "круглому столі", запевняють: місцевими акціями протесту навряд чи вдасться чогось добитися. По-перше, потрібно юридично підтримати громадян, а по-друге, проводити акції варто по всій Україні.
- Ми вже проходили етап "круглих столів" і звернень. Вони нічого не дають, навіть за умови підтримки влади. Людей від свавілля банків потрібно захищати на практиці, і це можливо. Просто банки мають зараз суттєву перевагу - сильну юридичну базу. Ми ж влаштували громадську приймальню, де юристи безкоштовно роз'яснюють людям кредитні договори. Що ж до колекторних структур, то проти них у Луцьку виїжджають мобільні групи, до складу яких входять юристи. Тож на місцевому рівні ми все, що змогли, зробили. Зараз час координуватися на рівні України, - зазначив Ігор Алексєєв, координатор ГО "Крок-Бізнес-Волинь". Тож зараз громадські і підприємницькі організації підраховують ресурси для масових акцій непокори.