На перегоні Бескид – Скотарське, що на межі Львівської та Закарпатської областей, урочисто завершили перший етап будівництва залізничного двоколійного Бескидського тунелю. Наразі завершено найскладнішу частину робіт – пройдено верхній уступ тунелю. Загалом новий двоколійний тунель замінить існуючий одноколійний, який має обмеження щодо швидкості руху – 15 – 40 км/год. Новий тунель проектується під швидкість 60-70 км/год і збільшить пропускну здатність цієї ділянки шляху з 47 до 100 пар поїздів на добу.
“Будівництво цього тунелю – ще один проект, завдяки якому Україна зможе реалізувати свій транзитний потенціал. Сьогодні через Бескид здійснюється 60% обсягів перевезень, які йдуть через західний кордон, у тому числі транзитних. Новий тунель дозволить нам створити конкурентні умови для перевезення вантажів за цим напрямком”, – акцентував міністр інфраструктури Андрій Пивоварський.
На важливості тунелю для України та Львівщини наголосив і голова Львівської ОДА Олег Синютка. “Фактично прокладаємо пряму дорогу від Львівщини та України до Європи, – зазначив він. Надзвичайно важливим є те, що будівництво тунелю дозволить Львівщині стати логістичним хабом для інтеграції України у Європу. Окрім того, область отримуватиме податки з перевезення, а це забезпечить наповнення бюджету і зарплату для людей”.
Зі слів очільника області, будівництво тунелю є найбільшим інвестиційним проектом, який здійснюється на території України. Його вартість становить
102 млн євро. “Це неможливо було б зробити без допомоги наших європейських партнерів, – додав Олег Синютка. – Проект реалізовується завдяки співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку і Європейським інвестиційним банком. Зауважу також, що нині європейські банки найбільший свій пакет інвестицій мають саме на території Львівщини”.
фото: minregion.gov.ua Довжина Бескидського тунелю становить 1764,5 метра. Його розпочали прокладати в листопаді 2013 року. Тунель обладнали сучасними приладами робочого та аварійного освітлення, вентиляції, відеонагляду, засобами сигналізації та зв’язку, пожежної безпеки, системою антикорозійного захисту, контрольними датчиками визначення рівня шкідливих газів, а також постійного моніторингу внутрішнього стану тунелю. Завершити всі роботи планують у четвертому кварталі 2017-го, а відкрити тунель для руху потягів – у другому кварталі 2018 року.