Обласна ДАІ заборонила туристичним каретам їздити центром Львова
Державна автоінспекція блокує в'їзд коней та карет у центральну частину міста. Звична за багато років й одна з улюблених розваг туристів тепер стала для львів'ян та гостей міста недоступною. Власники карет не розуміють, чого саме від них хоче автоінспекція. У ДАІ ж запевняють, що дбають про безпеку руху на дорогах.
У центрі Львова вже шість років працюють два приватні підприємці, які й організовують кінні розваги, катаючи львів'ян та туристів у кінних екіпажах. Кожен з них має по три карети, куплені у Відні, Будапешті чи Варшаві, і близько двадцяти коней. Тепер вони змушені закрити коней у конюшнях.
- Досі жодних проблем і претензій до нас не було, - розповіла "Пошті" приватний підприємець Валентина Сегеда. - Міська рада нас підтримує і навіть видала відповідне рішення про організацію кінних туристичних маршрутів у Львові ще 2003 року. Всі вимоги місцевої влади ми виконуємо. Але на початку року нас на зустріч викликав особисто начальник обласної ДАІ Володимир Семенина і заборонив їздити центром міста. Він пояснив, що має бути ветеринарний огляд і дозвіл санстанції. Всі довідки від ветеринарів у нас є. А от які дозволи має надати санстанція, ми не знаємо. Ми зверталися до головного санітарного лікаря Галицького району, але він теж не знає, що має нам надати. ДАІ змусила нас переоформити погодження кінних маршрутів. Його підписали всі уповноважені від міської влади. Але своєї візи не ставить міське управління автоінспекції.
В обласній ДАІ "Пошті" роз'яснили, що вже давно намагаються врегулювати вуличний рух карет та машин у центрі міста.
- Наскільки мені відомо, приватні підприємці не мають усіх дозвільних документів для ведення діяльності з нового року. Але ми вже давно намагаємося врегулювати це питання. Офіційно у вихідні центральні вулиці Львова закриті для руху транспорту. Там не можуть їздити карети, оскільки це теж транспортний засіб. А їздити там у робочі дні - це наражати себе та інших людей на небезпеку, адже аварія може трапитися будь-коли. Прохання наших інспекторів на них не діють. Саме тому їм і не підписують маршрути, - прокоментувала "Пошті" Світлана Добровольська, керівник прес-служби ДАІ у Львівській області. За її словами, кінні перевізники без проблем можуть працювати на пішохідній площі Ринок. Однак самі підприємці стверджують, що їм не дозволяють і цього. За словами пані Сегеди, з початку року, якщо кінні карети намагалися виїхати на центральні вулиці, приїжджала машина з інспекторами ДАІ, які у грубій формі, відмовившись представитися, вимагали поїхати звідти, мотивуючи це наказом головного даішника області.
- Якщо ми відмовлялися їхати геть, приїжджали ще кілька машин і просто блокували коней. Те саме траплялося, коли ми намагалися працювати на пішохідній площі Ринок.
У міській раді кажуть, що не проти, щоб карети їздили центральними вулицями Львова. За словами Олекси Побурка, директора департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, вони мали певні претензії щодо швидкості та якості прибирання вулиць, але саму ідею кінних екіпажів підтримують, адже це гарна туристична атракція.
Нині перевізники не провадять діяльності і не знають, за що мають утримувати коней. За словами пані Сегеди, коні потребують щоденного догляду та харчування, що коштує немалих грошей; чимало коштує, й оренда приміщень конюшень поблизу центру. Не знає, що робити зі своїми кіньми і з чого платити гроші працівникам, й інший підприємець - Василь Літовченко. Однак здаватися кінні перевізники не мають наміру. За словами пана Літовченка, якщо ситуацію не вдасться вирішити найближчим часом, вони звертатимуться по допомогу до своїх колег у Києві.
Шкода, що поки всі зацікавлені сторони з'ясовуватимуть стосунки та шукатимуть компромісу, Львів залишиться без кінної атракції, яка, до слова, є в більшості старих європейських міст та деяких українських, наприклад, Сумах, Мукачевому, Трускавці тощо. Причому там карети не особливо заважають автівкам, а на території пішохідних зон почуваються ще краще.