Рік добігає до кінця – час підбивати підсумки. “Пошта” впродовж року тримала руку на пульсі активної і такої необхідної для наших бійців та їхніх родин діяльності львівських волонтерів. Маємо за честь вас, волонтерів, знати і дякуємо за вашу колосальну і невтомну працю! Адже саме у нас, у Львові, волонтери – дуже потужна сила!

Вже другий рік поспіль вони є опорою українських бійців у тилу. Щодня віддано займаються волонтерством заради перемоги, забезпечують військових майже усім необхідним: формою, взуттям, рукавицями, шапками, спідньою білизною, шкарпетками, безрукавками, светрами, карематами, маскувальними сітками, “кікіморами”, інструментами для ремонту техніки, тепловізорами, біноклями, коліматорними прицілами, шоломами, бронежилетами, навіть автівками. Військові часто називають їх янголами-охоронцями.
Долучилися волонтери й до ремонту військової техніки, виготовлення безпілотних літальних апаратів і винаходу різноманітних технічних засобів. Господині готують для армійців сухі борщі, роблять закрутки, печуть смаколики і ліплять вареники. Діти малюють листівки, плетуть браслети й обереги.
Львівські волонтери допомагають не лише бійцям, а й їхнім сім’ям – забезпечують за необхідності продуктами, одягом, взуттям, візочками і ліжечками.
Волонтерські центри Народної Самооборони Львівщини, “Волонтерська сотня Львів”, “Допоможи фронту”, “Король Данило”, “Hand Made по-львівськи для Армії руками волонтерів”, Центр військового капеланства УГКЦ, “Львівський лицар”, “Допомога армії України”, “Крила надії” – це ті львівські громадські ініціативи та організації, які стали тилом бійців, це сотні, тисячі благодійників, які невтомно допомагають воякам…
Підсумовуючи рік, “Пошта” запитала у наших співрозмовників, чим запам’ятався для них 2015-ий, що вдалося зробити, а що ні, які проблеми мали волонтери, хто підтримував їх упродовж року, кому і за що вони хотіли б подякувати.
Львівські волонтери резюмують: 2015-ий не виправдав їхніх сподівань. Чому? Бо більшість людей вірили, що війна нарешті закінчиться і волонтерити вже не доведеться. Та, на жаль, не так сталося, як гадалося. Хоча держава й забезпечує військових необхідним, бійці й далі телефонують, просячи берці і форму, мовляв, державна за розміром не підійшла… Волонтери запевняють, що не робити нічого для них важче, аніж займатися допомогою для бійців. Вони один для одного стали друзями, сім’єю, хтось закохався, хтось одружився. Життя триває й під час війни! Та всіх засмучує те, що війна не закінчується, що хлопці гинуть, що люди дуже виснажені, особливо фінансово, а тому допомагають менше. Проте потреби бійців такі самі, як і рік тому. На думку волонтерів, за рік Міноборони не зробило ні кроку, щоб забезпечити вояків маскувальними захистами, теплими речами, щоб налагодити виробництво сухих пайків.

Тим часом так зване перемир’я зменшило активність людей. Більшість не цікавиться тим, що насправді відбувається на сході. Тому й допомагати стали рідше. Проте волонтери щоденною рутинною працею, щоденними молитвами роблять усе для того, аби настав такий жаданий мир.
Підпис під фото: Олег Огородник, Олег Панас, Микола Бузенко , facebook.com/Hand-made по-львівськи, facebook.com/Львівський Лицар, varjag-2007.livejournal.com.