У Львівській області розпочали реалізацію культурного проекту “Віртуальні тури музеями області. Відвідай. Це цікаво”. Уже створили інтерактивну карту, на якій можна переглянути цікаві місця Львівщини, вирушити у віртуальну подорож чи спланувати цікавий пізнавальний культурно-туристичний маршрут.
Так, онлайн можна відвідати Олеський і Золочівський замки, Музей визвольної боротьби України, Історико-краєзнавчий музей у Винниках, Палац Потоцьких у Червонограді, Палац Бандінеллі у Львові, Музей-садибу Маркіяна Шашкевича у с. Підлисся Золочівського району та Музей Івана Виговського у с. Руда Жидачівського району, церкви св. Параскеви у Буську (ХVІІІ ст.) і св. Юри у Дрогобичі (XV ст.).
Віртуальний тур має унікальний дизайн і включає в себе низку сферичних панорам із можливістю переходів з одного виставкового залу в інший, із поверху на поверх, входу та виходу з об’єкта, огляду загальної панорами місця, інформує прес-служба ЛОДА.
“Завдяки цьому продукту глядач буквально переміщається в задане панорамою місце. Віртуальні тури – ідеальне рішення для візуалізації”, – розповіла заступник директора департаменту питань культури, національностей і релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.
Зазначену карту постійно наповнюватимуть новими об’єктами культури, історії та архітектури Львівщини.
Як писала “Пошта”, у Львові випустили три аудіотури містом п’ятьма мовами. На реалізацію виділили майже 100 000 євро, за які встановили 22 інформаційні покажчики, записали аудіотури містом англійською, німецькою, українською, польською та російською мовами.
Перший тур такого типу – “Львів для ледачого”. Він охоплює середмістя. Упродовж трьох годин туристів проведуть 16 вуличками та покажуть 58 об’єктів. Другий тур виходить за межі центру. Його назва – “Австрійський Львів”. Він покаже 24 вулиці часів Австро-Угорщини та 100 об’єктів. Третій тур – “Львів у зручному взутті”, що розпочнеться на Підзамчому та підійматиметься до Високого замку.
До речі, у Львові окреслили образ закордонного туриста. Його профіль склали в розпал цьогорічного сезону. У місті дослідили, що український турист залишається тут у середньому на три дні, іноземний гість – майже на добу довше. Щодо витрат, то українець витрачає в середньому близько 100 євро, іноземець – 170. Найцікавіші розваги як для одних, так і для других – самостійні екскурсії та посиденьки в кафе, інформують Головні новини Львова.