Дах виїхав...

Мешканцi будинку, що є архiтектурною пам'яткою Львова, вже третій рік живуть майже просто неба

Мешканцi будинку, що є архiтектурною пам'яткою Львова, вже третій рік живуть майже просто неба

balkon.jpg 

Цей будинок на вулицi Здоров'я, 7, що у Франкiвському районi, легко впiзнати. Над колись триповерховою будiвлею звели ще один поверх і мансарду, але роботи не завершили і наразі замість покрівлі у будинку... целофанова плiвка. Вiд водостокiв, колись пiд'єднаних до покрівлі, залишились тiльки рештки пошкоджених ринв. Дощова й тала вода стiкає стiнами пам'ятки архiтектури, просотує вологою електропроводку, стiни у квартирах обростають грибком. Хоча, згідно з документами, ця "триповерхова" будiвля 1910 року побудови є пам'яткою місцевого значення з охоронним номером 1594.

2005 року квартиру на останньому поверсі будівлі купив новий власник. І вже 2006-го він розпочав надбудову над мансардою. Мешканці будинку стверджують, що згоди на цi роботи вони не давали. "Ми пiдписали лише документ, у якому йшлось про укрiплення старого даху, - каже Марiя Мартин, мешканка будинку. - А натомiсть за кiлька мiсяцiв наш дах узагалi зняли, і зарадити нам, на жаль, нiхто не може. Власник мансарди зник, а без нього нiхто не береться добудовувати нам дах. Ми звертались i до ЛКП, i до Франкiвської районної адмiнiстрацiї, i до мiської ради. І скрізь чули у вiдповiдь, мовляв, прийдемо, подивимось, спробуємо розi­братись. А на дiлi нiхто нiчого не робить".

Те, що жодних дозволів на початок робіт у будинку немає і добудовувати поверх власник квартири почав самовільно, підтвердила "Пошті" і Лілія Онищенко, начальник управ­ління охорони історичного середовища ЛМР.

Мешканцi скаржаться, що на архiтектурну пам'ятку їх будинок вже зовсiм не схожий. З балконiв вiдпадають шматки бетону, з-пiд фундаменту росте масивне дерево, через яке можуть потрiскатись вологi стiни. "Навiть табличку, де було зазначено, що наш будинок значиться у списку пам'яток мiсцевого значення, вкрали, - каже Ольга Гридiна. - Хоча такiй будiвлi ця табличка вже й не личить".

За словами мешканців, єдине, що зробили комунальники, так це почистили димохід, який пiд час зведення надбудови майстри забили будiвельними вiдходами. Адже, опалюючи пiчками вологi й душнi квартири, мешканцi ризикували життям: витяжка не працювала.

Комунальники пояснюють свою бездіяльність тим, що зайти до квартири без постанови суду вони не мають права, тож і ремонтувати дах не мають змоги. "Наразі ситуацію змінити неможливо, - пояснила "Пошті" Катерина Шульга, головний iнженер ЛМКП "Старий квартал". - Проблема в тому, що ми не можемо розшукати власника квартири, який розпочав це будiвництво. Вiн мав би подовжити термiн завершення робiт, який вже давно протермiновано, i нарештi зреалiзувати свiй грандiозний план. Але цього чоловiка неможливо знайти, а справу про визнання будівництва незаконним невдовзі розглядатимуть у районному судi. Сподiваємось на допомогу правоохоронцiв - можливо, вони розшукають цього горе-будiвельника".

Та навряд чи це усуне проблему для мешканців. Адже теоретично суд має визнати бу­дівництво незаконним і зобов'язати власника самовільно повернути будівлі попередній вигляд, якщо ж власник цього не зробить (а такий варіант розвитку подій видається найімовірнішим) - то у справу має втрутитися районна адміністрація... Та наразі у Львові відомий лише один приклад примусового знесення самобуду - у Стрийському парку перед теле- і фотокамерами журналістів знесли кількаметрову цегляну стіну, яку звів ресторан "Супутник". Інших самобудів у центрі Львова міська влада зазвичай не помічає. І поки посадовцi й комунальники шукають вiдповiдальних за добудову даху, умови проживання мешканцiв щодня погіршуються, а пам'ятка архітектури, відповідно, нищиться. Хоча її охорона є не послугою для мешканців, а обов'язком можновладцiв мiста.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.5850 / 1.56MB / SQL:{query_count}