Один за трьох!

ЛКП вкотре переукладають договори з мешканцями. При цьому, як і досі, якість обслуговування не зміниться. Єдиний позитив від чергового нововведення - у домівках львів'ян поменшає макулатури, оскільки замість трьох договорів мешканці отримають один - уніфікований.

ЛКП вкотре переукладають договори з мешканцями. При цьому, як і досі, якість обслуговування не зміниться. Єдиний позитив від чергового нововведення - у домівках львів'ян поменшає макулатури, оскільки замість трьох договорів мешканці отримають один - уніфікований.

Нагадаємо, торік у рамках реформування ЖЕКів і відкриття Єдиного центру обслуговування споживачів Львівська міська рада почала впроваджувати договірну систему між мешканцями і виконавцями послуг. Львів'я­ни отримали на підпис від ЛКП три договори: про надання послуг з обслуговування будинку і прибудинкової території, з водопостачання та водовідведення, теплопостачання та гарячого водопостачання. А ЛКП почали отримувати відсоток від зборів за воду і тепло. Таким чином, було введено у правове поле стосунки споживач-надавач послуг. Новий договір передбачає об'єднання трьох в одному. У ньому окреслюється перелік основних і додаткових послуг, періодичність їх надання, права і обов'язки сторін, а також приклад написання акта-претензії.

Водночас, за словами Богдана Сирватки, директора ЛКП "Під Зуброю", переукладання договорів є, по суті, формальністю.

- Міська рада уніфікувала і спростила договір. Раніше їх було три, а тепер один. Для мешканців це простіше, адже вони матимуть всю інформацію в одному документі. На якість послуг це не вплине. Ми працюватимемо, як і раніше, - зазначив Богдан Сирватка.

Договір укладають на рік, і у випадку відсутності претензій від мешканців, його щороку автоматично продовжуватимуть.

Пан Сирватка також додав, що договори ніяк не впливають на кількість претензій і скарг від мешканців. "У мене є на обслуговуванні 8 тисяч квартир, і щороку приблизно 80 скарг, тобто 1%. Ця цифра може змінюватись, але несуттєво", - сказав "Пошті" Богдан Сирватка.

Якщо споживач не задоволений якістю наданої послуги, або її не надали взагалі, то він може написати акт-претензію і протягом трьох днів проблему мають вирішити і за потреби перерахувати скаржнику кошти. Якщо ЛКП відмовляється вирішувати проблему або не визнає її, мешканець може звернутися до суду. Ще одним аспектом договірних стосунків з ЛКП є те, що теоретично мешканець має можливість вибирати, з яким ЛКП укладати договір на обслуговування будинку. Хоча фактично для цього потрібна згода всіх мешканців будинку й інше ЛКП, яке б згодилося взяти будинок на своє утримання. Та комунальні ЖЕКи у цьому не зацікавлені, а щодо приватних, то наразі у Львові діє лише один такий ЖЕК.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4810 / 1.55MB / SQL:{query_count}