Громадський вирок

Останнє слово у будівництві паркінгів залишиться за львів'янами

parking.jpg

Наступного тижня в міській раді відбудеться громадське обговорення будівництва п'яти паркінгів у історичному ареалі міста. А вже на початку березня, за словами чиновників, оголосять конкурс з пошуку інвесторів-забудовників. Однак це стане можливим лише, якщо ділянки успішно пройдуть громадські обговорення.

За словами Андрія Павліва, директора департаменту містобудування Львівської міської ради, на обговорення виносять п'ять містобудівельних обґрунтувань: на площі Петрушевича, вулиці Вітовського, розі вулиць Коперніка - Стефаника, вулицях Рухівській і Батуринській. Про ці ділянки говорять давно, проте жодної конкретики досі не було.

- Містобудівні обґрунтування на ці ділянки пройшли погодження в Державній службі з питань збереження національної культурної спадщини. Однак служба дала погодження лише з умовою, що будівництво паркінгів на цих ділянках буде схвалене на громадських обговореннях, - сказав Андрій Павлів.

Тож останнє слово, як зізнається посадовець, залишиться за жителями міста. Попри оптимістичне налаштування посадовців, жодних термінів вони називати не беруться. За словами пана Павлі­ва, за будівельними нормами будь-який паркінг будують за 12-18 місяців. Тож за сприятливих умов до проведення Євро-2012 у Львові можуть з'явитися домівки для машин на всіх п'яти ділянках.

Загалом, за підрахунками львівських посадовців та фахівців, сьогодні у Львові офі­ційно зареєстровано 130 тисяч машин, а до 2025 року ця цифра може сягнути близько півмільйона. Тож у перспективі місту потрібно буде як мінімум 200 тисяч додаткових паркомісць. Нові парковки також мають позбавити місто від постійних заторів на дорогах, які виникають через стихійне паркування на вулицях, адже запарковані в один ряд автомобілі зменшують пропускну здатність вулиці приблизно на 20%.

У Ратуші планують, що при будівництві паркінгів у Львові використовуватимуть українські технології, які є дешевшими за європейські аналоги і вже сьогодні вдало зарекомендували себе в Києві. При цьому вартість одного паркомісця коливатиметься від шести до двадцяти тисяч доларів, залежно від виду паркінгу та технологій. Попри це, чиновники запевняють, що вартість паркування буде цілком доступною, оскільки майбутні інвестори повинні будуть погоджувати її з міською радою.

Незважаючи на світову фінансову кризу, львівські та київські посадовці переконані, що інвестори для такого коштовного і довгоокупного будів­ництва будуть. За словами Юрія Тараса, заступника голови ради з питань будівництва паркінгів, гаражів та автостоянок Мінрегіонбуду, сьогодні потенційні інвестори готові вкладати гроші у довготермінові проекти.

- Для інвесторів стало ризиковано тримати гроші в банках. Сьогодні інвестору вигідно вкладати гроші в те, що приносить гроші. Щодо підходів до інвестування, як показує світова практика, інвестори часто хочуть створення спільного підприємства з міською радою. При цьому вклад міської ради - земельна ділянка і оформлення всіх необхідних погоджень. Тому дедалі більшого значення набуває державно-приватне партнерство, - сказав Юрій Тарас.

Попри оптимістичні обі­цянки, жодної конкретної фірми, яка зацікавлена у фінансуванні будівництва паркінгів у Львові, посадовці так і не назвали.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4975 / 1.56MB / SQL:{query_count}