Генеральний секретар УЄФА Девід Тейлор закінчив перевірку шести міст, які готуються приймати Євро-2012. Три дні пан Тейлор та віце-прем'єр-міністр України Іван Васюник оцінювали підготовку країни до футбольного чемпіонату. Львів став останнім містом в Україні, яке відвідав генсек.
Генеральний секретар УЄФА Девід Тейлор закінчив перевірку шести міст, які готуються приймати Євро-2012. Три дні пан Тейлор та віце-прем'єр-міністр України Іван Васюник оцінювали підготовку країни до футбольного чемпіонату. Львів став останнім містом в Україні, яке відвідав генсек.
Девід Тейлор оглянув аеропорт "Львів" та Головний залізничний вокзал, прогулявся вечірнім Львовом, відвідав Домініканський собор, Італійське подвір'я, Національний музей та львівську Оперу, а також побував на будівельному майданчику стадіону.
Відтак генсек УЄФА виніс багатозначний вирок: роботою задоволений, місто має потенціал. Єдиною заувагою, якою встиг поділитися пан Тейлор у Львові, стала порада місту активніше розвивати сферу туризму, адже Львів має прийняти велику кількість фанів.
"Ми побачили потенціал міста, почули про ті плани, які є в міста, особливо щодо будівництва стадіону, реконструкції доріг та зведення готелів, - поділився своїми враженнями з журналістами Девід Тейлор. - Звичайно, це чудове місто, але воно стане ще кращим, коли завершать будівництво нового стадіону..."
Напис з аналогічним закидом залишив інспектор і у книзі відгуків міста: "Ми з нетерпінням чекаємо, щоб повернутися сюди знову і знову та переконатися, що місто і надалі зростає як великий туристичний центр".
Андрій Садовий, керманич Львова, зауважив, що під час оглядин міста інспектор особливу увагу приділяв маршруту, який долатимуть туристи від аеропорту до центру міста, від центру до стадіону. На думку пана Тейлора, дуже важливо, аби інфраструктура забезпечувала належну якість пересування містом.
Встиг оцінити пан Тейлор і фінансову стратегію міста, зокрема те, що аеропорт будується за державні кошти, а стадіон - за кошти міста, назвавши це вдалим розміщення акцентів.
"Тут є подвійна гарантія, аеропорт є у власності Міністерства транспорту. Міністерство транспорту сказало, що дозволяє шукати інвестора, і за тиждень до нас звертаються одна-дві компанії, які хочуть узяти участь в концесії на термінал, - детальніше пояснив ситуацію губернатор Львівщини Микола Кміть. - Якщо так станеться, що жодна компанія не виконає вимог щодо побудови терміналу, то це будівництво все одно закладене в державному бюджеті і його виконають за державний кошт".
Підтвердив пан Кміть і державні наміри щодо фінансування області, які, попри тяганину та критику держбюджету, не змінюватимуться. Незважаючи на те, що у світі панує фінансова криза, інспекція УЄФА не занижує планку для міста, адже перед Україною та Польщею й без того поставили нижчі вимоги, аніж перед Австрією та Швейцарією.
Що ж до загального враження від підготовки України, то докладні результати своєї перевірки УЄФА подасть дещо пізніше, але, за словами Івана Васюника, вже зараз можна сказати, що іспит українські міста cклали. "Інспектори переконались, що в кожному місті будуються стадіони, які відповідають вимогам футбольної федерації, реконструюються аеропорти, споруджуються комфортабельні готелі, дороги, фан-зони. Все це після завершення спортивного свята залишиться для місцевих мешканців. Таке головне значення підготовки і проведення Євро-2012 в Україні", - наголосив віце-прем'єр-міністр.
Оскільки Львів був останнім українським містом у низці потенційних міст-господарів, то одразу після його відвідин інспектор попрямував до Кракова. Наступного разу делегацію УЄФА чекатимуть 8 травня - це буде другий етап перевірки підготовки до Євро-2012. Тоді ж із шести потенційних оберуть чотири офіційні міста, де відбуватимуться футбольні матчі. Третій етап розпочнеться одразу по тому і триватиме аж до 2012 року.