Львівські автозлодії мають апетити на «Деу-Ланос», ВАЗ-2109 та «Мерседес»

Під їх «прицілом» Шевченківський та Галицький райони міста

Під їх «прицілом» Шевченківський та Галицький райони міста 

cikalo.jpg

2008 року у Львові поменшало квартирних крадіжок, також злодії почали менше викрадати автомобілі. Щоправда, й надалі ще є такі автовласники, які не звертаються до міліції, бо не довіряють їй, а радше дають викуп злочинцям, аби ті повернули їх транспортний засіб цілим та неушкодженим. У так званій групі ризику щодо викрадень нині у Львові є «Деу-Ланос», ВАЗ-2109 та «Мерседес». Про це, а також, хто і за що критикує львівську міліцію, про розслідування розбійного нападу на відділення Ощадбанку та крадіжку з редакції «Суботньої пошти» в інтерв’ю розповів керівник управління міліції м. Львова Ігор Цікало.

«СП»: Як би ви охарактеризували криміногенну ситуацію у Львові? Вона поліпшилася чи, навпаки, погіршилася?

І. Цікало: Цього року криміногенна ситуація у Львові є стабільною і не викликає якоїсь тривоги. Кількість злочинів за чотири місяці 2008 р. зменшилася на 14,2 %, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Третину усіх злочинів становлять крадіжки. Із 458 таких фактів є 157 пограбувань квартир городян. У поточному році жертв квартирних злодіїв стало менше, аніж це було торік (тоді злодії поцупили речі з 203 помешкань). Сподіваюсь, що квартирних крадіжок у місті стане ще менше, адже було затримано кілька груп, які «спеціалізувалися» на цьому виді злочину. Другу ж сходинку посідають пограбування громадян.

«СП»: Чи багато є пограбувань з викраденням мобільних телефонів?

І. Цікало: Так. 70 %  пограбувань (а таких у 2008 р. було зареєстровано 163) пов’язані з мобільними телефонами.

«СП»: Якими є результати розслідування резонансного розбійного нападу на відділення Ощадбанку на вул. Городоцькій, під час якого злочинці вбили  жінку та важко поранили іншу?

І. Цікало: Такий же злочин було скоєно у Чернівцях 13 травня. Щоправда, у  Львові було двоє злочинців, а там – один. За його описом та поведінкою, а також  інформацією свідків, можемо зробити висновок, що на 90 % це однаковий почерк. Маємо фоторобот злочинця. Тому надіюся, що найближчим часом цю справу розкриємо.  

«СП»: Упродовж останніх 3-4 років керівництво МВС України часто критикувало львівських правоохоронців за неналежне розкриття викрадень автомобілів. Якщо ще зо два роки тому водії не залишали машини біля будинків, бо боялися, що їх вкрадуть, то вже зараз чимало водіїв не мають такого страху. Це є свідченням того, що у місті викрадень стало менше?

І. Цікало: Проблема з незаконним заволодінням транспортних засобів й надалі залишається складною. Хоча спостерігаємо зменшення кількості викрадених авто. Якщо торік за 4 місяці було 104 незаконних заволодінь транспортом (розкрито 12), то за такий самий період 2008 р. – 58 злочинів (розкрито – 14). Було затримано кілька організованих злочинних груп, і зараз ці злодії перебувають за гратами. На «рахунку» однієї з таких ОЗГ нараховують до 20 епізодів.

«СП»: Скажіть, будь ласка, які саме автомобілі сьогодні у «пріоритеті» в автозлодіїв?

І. Цікало: Найчастіше викрадають «Деу-Ланос», ВАЗ-2109 та «Мерседес». Найбільше таких злочинів зареєстровано у Шевченківському та Галицькому районах Львова, набагато менше – у Франківському.

«СП»: Викуп за поцуплений злодіями автомобіль характерний для нашого міста?

І. Цікало: На жаль, згідно з нашою інформацією, не всі люди звертаються до правоохоронних органів у випадку викрадення автомобіля та вимагання грошей за його повернення. Дехто не йде у міліцію по допомогу, а сам через друзів чи близьких вирішує проблему. Виходить, що населення не довіряє міліції.

«СП»: Що ви особисто зробили б, аби львівській міліції довіряли?

І. Цікало: Міліції довірятимуть, коли поліпшимо ситуацію з розкриттям злочинів. Коли люди бачитимуть, що є позитивний результат, тоді й довіра буде більшою.

«СП»: Під час одного з візитів до Львова міністра МВС Ю. Луценка з його уст пролунало, що у райвідділах міста існує хамство. Відомо, що Залізничний та Шевченківський райвідділи «славилися» цим явищем. Так є і зараз?

І. Цікало: Впродовж останнього часу не було скарг щодо хамства міліціонерів. Але ці два райвідділи є на особливому контролі, зокрема з боку штабів, як міського, так і обласного управлінь міліції, адже там  дійсно були  випадки некоректного ставлення до громадян.

«СП»: Які у вас є зауваження до своїх підлеглих? Який райвідділ міліції працює добре, а який, навпаки, погано?

І. Цікало: Найкраще працюють Галицький та Франківський. За результатами роботи ці райвідділи мене, як керівника, задовольняють. Найгірше працює Шевченківський, тому там звільнили попереднього начальника райвідділу. На початку року серйозно критикували і Сихівський райвідділ. Але його керівництво зробило висновки, і вже є позитивні зрушення в його роботі.

«СП»: У Львові з ліфтів масово викрадають гальмівні котушки, через що  паралізовані десятки багатоповерхівок, часто цуплять і каналізаційні люки.

І. Цікало: Торік у Львові не було розкрито жодної крадіжки котушок з ліфтів та люків! Цим злочинам чомусь не надавали уваги. Цього року у Залізничному, Сихівському та Шевченківському районах спіймали крадіїв люків.  Також у Шевченківському районі затримали чоловіка, звинуваченого у крадіжках з 11 ліфтів.

«СП»: Поговоримо про хабарництво. Скажіть, будь ласка, чому затримуєте лише «дрібні рибини»? Невже немає хабарників, наприклад, у мерії чи обласній адміністрації? Не допрацьовує міліція чи не маєте реальних фактів?

І. Цікало: Хабарництво є дуже складним злочином за документуванням. Спочатку потрібно, щоб особа прийшла до нас та заявила, що у неї вимагають хабар. А люди не поспішають розповідати про це.

«СП»: Відомо, що прокурор області критикував львівських правоохоронців за справи щодо хабарництва...

І. Цікало: Критикував за те, що ми погано їх документуємо. Оскільки такі справи розслідує прокуратура, то вони почали більш прискіпливо дивитися на початкові матеріали, які надаємо для порушення кримінальної справи. Зокрема, звертають увагу, наскільки фахово задокументовано факт хабарництва. Колись цих злочинів ми виявляли набагато більше, але половина до суду не доходила. Прокурор області цілком справедливо робить зауваження.

«СП»: Як просувається розслідування кримінальної справи щодо крадіжки у редакції «Суботньої пошти»?

І. Цікало: Працюємо над розкриттям цього злочину. Є досить багато роботи, яку потрібно пропрацювати. Є дві версії: або це пов’язано з тим, що дійсно хтось хотів зірвати випуск оновленого тижневика, або ж це є суто кримінальний злочин. Тим паче у Львові, зокрема у Галицькому районі, є непоодинокі випадки, коли з офісів крадуть оргтехніку. Наприклад, за тиждень до прикрого випадку в «Суботній пошті» такий самий злочин мав місце за 500 метрів від редакції газети. Кримінальна справа перебуває на контролі у начальника обласного управління міліції, і я йому доповідаю про стан розслідування та напрацювання. Триматимемо цей злочин на контролі, допоки його не розкриємо.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4855 / 1.61MB / SQL:{query_count}