Невдовзі, крім евакуаторів, на авто в центрі Львова чатуватимуть ще й блокіратори коліс
Міська влада підготувала нові правила паркування у Львові й сподівається, що депутати міста затвердять їх вже на найближчій сесії, що відбудеться 4 лютого. Новації у правилах стосуватимуться, передусім, способів збору плати за паркування. Вже невдовзі її можна буде здійснювати за допомогою мобільного телефона, інтернету або ж відривних талонів, за якими можна буде паркувати авто впродовж дня, тижня чи навіть місяця. Також чиновники сподіваються, що оператори паркування збільшать кількість паркоматів у місті: й окрім тих трьох, які працюють наразі, поставлять ще 11 точок, місця під які вже визначено. Серед інших нововведень - платний в'їзд на площу Двірцеву (перед Головним залізничним вокзалом). За словами Андрія Швайки, заступника начальника управління транспорту і зв'язку Львівської міської ради, для цього вже закуплено спеціальне обладнання.
"Наразі процедура погоджується в ДАІ. Та з автомобілів, які заїжджатимуть лише на 15 хвилин, а також для службового транспорту грошей брати не будуть. Також площу буде оснащено відеокамерами. Бо там потрібно навести лад. Завдяки режиму платного в'їзду зменшиться кількість несанкціонованих заїздів на вокзал. Зокрема, це стосується приміських маршруток", - сказав Андрій Швайка. За його словами, на площі Двірцевій офіційно можуть стояти 74 автомобілі.
Окрім вокзалу, "проблемними точками" чиновник назвав також автовокзал на вул. Стрийській та львівський аеропорт. Загалом наразі у місті обслуговується 4768 паркомісць, але невдовзі їх планується збільшити до 5200.
Також нове положення передбачає запровадження блокіраторів. Їх встановити на колеса машини можна лише за 30 секунд. А ось скільки коштуватиме водію зняти цей пристрій, наразі ще не визначили. До прикладу, у столиці це коштує близько 100 грн.
За словами чиновника, за минулий рік львівські паркувальники зібрали до міського бюджету 2 мільйони 50 тисяч гривень. Це на 500 тисяч гривень більше, ніж торік, переважно за рахунок збільшення зон та місць паркування.
Варто зазначити, що у Львові - 87 операторів паркування, які здійснюють збір коштів, ще 35 здійснюють так зване службове паркування та з 10 перевізниками укладено договори для обслуговування стоянок таксі.