Депо майбутнього

Львівська влада навчиться шукати ідеї в громади

tramvaj.jpg 

У Львові стартував пілотний проект Британської ради, який у жвавій формі забави пропонує оновлювати місто. Протягом 2009 року в місті проведуть п'ять ігор, під час яких міська влада сподівається отримати різні ідеї щодо подолання труднощів у різних галузях. Перша акція стартує 26 лютого і триватиме два дні. Стосуватиметься вона трамвайного депо, що на вул. Сахарова.

Проект заснований три роки тому у Великій Британії, скористатися його позитивним досвідом уже встигли у 15-ти країнах Європи. До прикладу, пограти в "Місто майбутнього" вже встигли у Лодзі, Осло, Познані, Копенгагені та Гельсінкі. За словами Володимира Шейка, менеджера з комунікацій та зв'язків із медіа Британської ради в Україні, країни не зупиняються на одній грі, а проводять її кілька разів на рік. Зокрема, в Данії будинок старої занедбаної школи перетворили на центр громади і здоров'я. Ідея настільки втішила місцеву владу, що аналогічні ігри вирішили проводити систематично.

"Першим  проектом, роботу над яким пропонує Львівська міська рада,  є оновлення трамвайного депо, - розповідає Василь Косів, заступник міського голови Львова з гуманітарних питань. - Навколо цього приміщення точиться багато суперечок, бо музейники ставлять акцент на оформленні музею техніки, реставратори відкидають будь-які зміни в архітектурі, архітектори, своєю чергою, прагнуть змінити левову частку приміщення, а "Львівелекторанс" нагадує про те, що там повинне залишитися ще й службове приміщення. Тоді ми вирішили підійти до справи творчо і запропонувати львів'янам висловити свої візії на владнання проблеми..."

Оскільки проект відбудеться уперше не лише у Львові, а й в Україні, то за розв'язанням проблеми з місцевим депо спостерігатимуть представники Одеси та Черкас, аби потім перейняти львівський досвід.

Організаторами проекту у Львові стали Ратуша, Британська рада, Центр міської історії центрально-східної Європи та Творча майстерня "Штука".

За задумом організаторів, близько чотирьох тижнів триватиме відбір учасників, які можуть реєструватися на сайті центру міської історії та Британської ради. З усіх анкет, які надійдуть, виберуть 25 осіб, які пізніше розформують у п'ять команд. Відсіюючи охочих, організатори орієнтуватимуться на залучення людей з різних галузей, які б по-різному бачили ситуацію, вік учасників коливається від 25 до 30 років. Як  розповів Богдан Шумилович, координатор проекту, гра відбуватиметься в три етапи і має свою замкнуту логіку.

Останні анкети прийматимуть 20 лютого, особливу увагу звертатимуть на обґрунтування участі особи в проекті.

В одній із перших анкет чоловік, який живе біля депо, аргументував своє бажання так: "Я все своє життя спостерігав за тим, як приміщення руйнується, і тепер хотів би взяти участь у його оновленні. Для мене це наче ремонт у власній квартирі..."

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5149 / 1.55MB / SQL:{query_count}