Гойдаємось і заряджаємо телефон

У Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького невдовзі встановлять гойдалку, яка генеруватиме енергію

Так виглядає карусель, яка генерує електроенергію, в Нідерландах. Самотужки забавку не розігнати: діти разом крутять її і виробляють кінетичну енергію для освітлення атракціону вночі (фото: biggggidea.com)
До кінця літа львів’яни зможуть гойдатися на гойдалці і водночас заряджати телефон. Парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького та Aiesec Lviv виграли грант у рамках програми “Майстерня клімату” на встановлення гойдалки, яка генеруватиме енергію. 
“Ми виграли грант у розмірі тисяча доларів, аби встановити в нашому парку гойдалку-генератор. Погойдатися на такому атракціоні можна буде безкоштовно. В рамках проекту ми встановлюємо в парку гойдалку, яка передусім навчатиме людей економити енергію та генерувати її самому, навчатимемо, що треба дбати про природу. Це буде більш навчальний комплекс, аніж розважальний”, – розповіла “Пошті” головний адміністратор Парку культури ім. Б. Хмельницького Христина Пархуць. 
Атракціон планують встановити до кінця серпня. Виглядатиме генератор як стандартна гойдалка, яка лише матиме особливий цікавий дизайн.
“Як це працюватиме? Людина сідає, гойдається, від цього процесу утворюється енергія, генерується, відтак можна буде зарядити телефон, якщо ні – гойдалку можна буде освічувати. Подібне вже популярне за кордоном. Ми наразі ще не маємо змоги встановити цілий майданчик спортивний або дитячий, який генеруватиме велику кількість енергії. Починаємо з маленького.
Але на перспективу хотіли б, можливо, навіть усі атракціони, дитячі комплекси в парку переобладнати в такий спосіб, адже отриману енергію можна буде використовувати, наприклад, на освітлення парку. Наразі ж на базі цієї гойдалки-генератора хочемо організовувати зустрічі з жителями і розповідати про те, як економити енергію вдома. Зараз тарифи підвищують, люди думають про те, щоб зекономити”, – каже спірозмовниця.


Перші енергетичні вуличні майданчики у Європі з’явилися в листопаді 2014-го в Лондоні. Там група інженерів-екологів створила вуличні спортивні тренажери, які генерують електроенергію. Ця енергія йде в локальні енергосистеми. Крім того, її частину можна використовувати на місці для заряджання ґаджетів. Виробленою в такий спосіб електроенергією користуються жителі сусідніх до спортмайданчика будинків. Це суттєво знижує суми їхніх щомісячних виплат за використану електроенергію, інформує сайт news.vash.ua. 
Дитячий майданчик, де енергію дітей перетворюють на освітлення, з’явився також у Нідерландах. Самотужки забавку не розігнати: діти разом крутять карусель і виробляють кінетичну енергію для освітлення атракціону вночі, інформує сайт Велика ідея. Карусель виконує двояку функцію: розважає дітей і пояснює їм принципи виникнення енергії. Вона нагадує велетенський яскравий гриб із канатами, на яких можна висіти чи сидіти. Під час крутіння каруселі виробляється кінетична енергія, яка збирається в батареї та використовується для підсвічення атракціону у вечірній час. Такий атракціон розвиває в дітей не лише уявлення про альтернативні джерела енергії, а й колективну свідомість – самотужки забавку не розігнати. 
Свого часу південнокорейські інженери розробили подібну ідею – “Парк енергії”, що складався з різних коліс, вітряків і панелей для видобування енергії. Його розробники спробували забезпечувати світлодіодне освітлення за рахунок енергії від розкачування.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.2750 / 1.56MB / SQL:{query_count}