Розбудова львівської інфраструктури до Євро-2012 зіштовхнулася з інтересами охорони природи. Реконструкцію стадіону Скіф , що у Личаківському парку, призупинили, щоб не допустити вирубки майже сотні столітніх дерев.
Стадіон Скіф, що належить Львівському державному університету фізичної культури, має стати однією з чотирьох тренувальних баз, які використовуватимуть у Львові під час Євро-2012 (разом зі стадіонами "Сокіл", "Юність" та "Україна"). Водночас оновлений стадіон буде базою для підготовки українських олімпійців. Гроші на його реконструкцію виділятимуть з державного бюджету. Цьогоріч на ці потреби заклали вісім мільйонів гривень. Однак роботи на деякий час призупинили через депутатський припис. Міські обранці висловилися проти вирубки майже сотні цінних дерев заради майбутнього спортивного комплексу.
За словами Андрія Павліва, директора департаменту містобудування Львівської міської ради, вирубка дерев передбачена проектом реконструкції, який, однак, поки що не затверджений і не погоджений у всіх необхідних інстанціях. Попри те, що проект ще не погоджений, підготовчі роботи на території стадіону вже розпочали. За словами Євгена Приступи, ректора університету фізкультури, такий поспіх у роботах пов'язаний з украй обмеженим часом.
Сьогодні є два проекти реконструкції спортивного стадіону - один передбачає збільшення висоти споруд порівняно із сьогоднішніми розмірами на чотири метри, а інший - розширення території спортбази, а отже, і вирубку додаткових дерев. За словами проектувальників, згідно з першим варіантом проекту, висота реконструйованого спорткомплексу мала становити 18 метрів, але при цьому під зруб потрапляли лише близько 20 дерев. Каменем спотикання для цього проекту стало історико-містобудівне обґрунтування, яке обмежило висотність на рівні 10 метрів. Щоправда, чому досвідчені проектанти спершу зробили проект, а лише потім замовили містобудівне обґрунтування (яке визначає істотні умови проектування), залишається незрозумілим. У результаті фахівцям довелося робити ще один проект, понижуючи поверховість та розширюючи територію майбутнього спорткомплексу. Однак проти другого проекту категорично висловилися члени депутатської комісії з питань природокористування, охорони довкілля та благоустрою. Вирубку дерев зупинили до вирішення проблеми. Депутати ж переконані: краще поступитися кількома метрами вгору, аніж дозволити зрубати додаткових 70 дерев.
- Під час засідання депутатської комісії з питань природокористування, охорони довкілля та благоустрою ми вирішили, що вимагатимемо призупинення робіт, пов'язаних лише зі зрубуванням дерев. Окрім цього, ми вимагатимемо скоригувати ще не затверджений проект, щоб мінімізувати втрату зелених насаджень. Мабуть, доцільно було би повернутися до першого варіанту проекту, але для цього замовники мають віддати на рецензію містобудівне обґрунтування і знайти компромісний варіант, - впевнена Тетяна Крушельницька, заступник голови депутатської комісії.
За словами Лілії Онищенко, начальника управління охорони історичного середовища, повернення до першого проекту можливе, якщо історико-містобудівне обґрунтування віддадуть на рецензію і фахівці обґрунтують можливість збільшення висоти.
- Ми розглядали на раді управління лише містобудівне обґрунтування. Проекту ми ще не бачили. Зараз університет може або замовити рецензію історико-містобудівного обґрунтування, або винести проект разом з обґрунтуванням на раду управління охорони історичного середовища, при цьому пояснивши свою позицію. Ми передамо це в Державну службу з питань національної культурної спадщини. Питання можна швидко вирішити, - переконана пані Онищенко.