Пасажирів перевозять водії, які не знають Правил дорожнього руху та не гребують оковитою.
Торік спіймали аж 38 нетверезих горе-шоферів!
На автошляхах Львівщини минулого тижня сталося два резонансні випадки з людськими жертвами. У четвер, 22 січня, увечері трапилася трагедія у місті Дрогобичі, де 54-річна жінка випала зі салону маршрутки сполучення Дрогобич - Трускавець. Від отриманих травм жителька Дрогобича померла на місці події. За інформацією ДАІ, як пояснив водій, жінка начебто сама відчинила двері і хотіла вийти на ходу. Так це було чи ні, з'ясує слідство, яке зараз триває. Тим часом правоохоронці шукають свідків цього прикрого інциденту.
Наступного дня, 23 січня, сталася кривава дорожньо-транспортна пригода вже у Буському районі. Двоє пасажирів-пенсіонерів загинули та ще десятеро (серед них четверо дітей) зазнали травм різної важкості внаслідок зіткнення маршрутного таксі Львів - Буськ та вантажівки МАН на міжнародній трасі Київ - Чоп. Жінка померла одразу, а ще один пасажир - у лікарні, адже мав украй серйозні травми. Решта потерпілих досі перебуває у лікарні. Цей випадок стався у селі Яблунівка. Винуватцем аварії, як зазначають даішники, є водій маршрутки. Чоловік, керуючи авто, не виконав вимогу дорожнього знака дати дорогу транспорту та виїхав на головну, де й сталося зіткнення з вантажівкою. Водій живий, але отримав сильний психологічний стрес та шок.
Торік у листопаді у Львівській області два тижні поспіль тривала перевірка рівня знань та кваліфікації водіїв маршрутних таксі й автобусів на знання Правил дорожнього руху. Її результати не вельми втішні, і даішники мають багато запитань до шоферів. Насамперед невтішним фактом є те, що далеко не всі водії Львова та області добре знають Правила дорожнього руху! Зокрема, як повідомила "Пошті" керівник прес-служби ДАІ у Львівській області Світлана Добровольська, під час перевірки однієї з фірм-перевізників із 29-ти шоферів один зміг пройти тест на знання Правил дорожнього руху з першого разу (!). Повторно з 16-ти його склали лише сім водіїв. Ось така сумна картина. До речі, водієм маршрутки може бути лише той, хто має категорію Д та стаж не менше трьох років.
Незадовільний на Львівщині й технічний стан транспортних засобів, які перевозять пасажирів. Адже торік працівники ДАІ виявили 8,5 тис. таких несправних автомобілів.
А чого лише варто те, що львівські водії можуть сісти за кермо маршрутки напідпитку. "У 2008 р. на Львівщині працівники ДАІ виявили 38 нетверезих водіїв. Це дуже багато! В одному випадку затримали навіть водія автобуса "Школярик", який перевозив учнів", - розповідає керівник прес-служби ДАІ області.
Поза тим, як констатувала "Пошті" Світлана Добровольська, аварійність за участі маршруток та автобусів, що перевозять пасажирів, у регіоні таки зменшилася. Принаймні про це свідчить статистика. Якщо у 2007 році на Львівщині сталася 91 ДТП, під час якої 11 пасажирів загинули та 187 отримали травми, то у минулому році їх було 75, де загинули 8 людей та 96 травмувалися.
Даішники сподіваються, що цього року на зменшення аварійності вплинуть і мегаштрафи. "Принаймні у Львові шофери маршруток стали більш уважними та обережними. Нині водії вже не так гасають вулицями та обганяють один одного, як це було раніше. Випадків зухвалої їзди таки поменшало в регіоні", - зазначає С. Добровольська. Хоча, звісно, є ще поодинокі "гонщики", які чомусь забувають, що вони перевозять людей, а не дрова! Часто і водії, і пасажири забувають, що пасажирський транспорт має зупинятися лише на зупинках, а не там, де цього хочуть пасажири, адже це може створити аварійну ситуацію!
До речі, якщо ви бачите, що шофер маршрутки грубо нехтує Правилами дорожнього руху, можете зателефонувати на "телефон довіри" у ДАІ у Львівській області - 64-69-41 - повідомте номер маршруту, номер мікроавтобуса, яке й коли порушення вчинив горе-водій. Можливо, коли ним зацікавляться даішники, він зрозуміє, що їздити таки варто з розумом!